KOLEKCEPENÍZE A PODNIKÁNÍZajímavosti

Nejdražší 2 euromince – Top 5

Nejdražší 2 euromince – 5 nejcennějších 2 euromincí v hodnotě tisíců eur. Možná je těžké uvěřit, že hodnota některých dvoueurových mincí může dosahovat až 5 000 eur. Cena dvoueurových pamětních mincí Florinus obvykle jen stěží převyšuje jejich nominální hodnotu. Přestože euro bylo vydáno teprve před více než 20 lety, hodnota některých exemplářů již prudce vzrostla.

 

Nejdražší 2 euromince

 

Nejdražší 2 euromince

 

Nabízí se otázka: proč hodnota některých euromincí tak prudce vzrostla? Za cenou nejdražších dvoueurových mincí stojí různé důvody. Nejdražší 2eurové mince.

 

Přečtěte si více o tom, jak se vaše vzácné 2eurové mince mohou proměnit v hodnotnou investici. Abychom vám dali nejlepší příklad, vybrali jsme pět nejdražších mincí v hodnotě 2 eur.

 

#5 Vatikán 75. Výročí založení Vatikánu 2 euromince

 

  Vatikán 75. výročí založení Vatikánu 2 euromince

 

Hodnota: 154,95 €

 

Proč jsou vatikánské euromince tak drahé? Sběratelé mincí po celém světě si vatikánské mince v hodnotě 2 eur cení z několika důvodů. Klienti si tyto mince vybírají pro jejich vzácnost a náboženské asociace. Na některých mincích je vyobrazen vatikánský papež Jan Pavel II., jedna z nejslavnějších postav v dějinách křesťanství.

 

Tyto mince jsou na americkém trhu poměrně populární. Vzácné mince z Vatikánu jsou však již velmi rozšířené. Proto může chvíli trvat, než najdete minci za rozumnou cenu. Společnost Florinus mezitím pokračuje v pokroku a nabízí svým klientům nejpodrobnější výběr vatikánských mincí v hodnotě 2 eur.

 

Popis mince: Na lícní straně je vyobrazena bazilika svatého Petra obklopená obrysy Vatikánu. Na levé straně kompozice je nápis „75 ANNO DELLO SATO“ (latinsky: 75 let pro zemi), který zdůrazňuje vznik státu v letech 1929-2004. Bazilika svatého Petra je druhým největším katolickým kostelem na světě. Baziliku nechal postavit římský císař Konstantin Veliký v roce 324. Stavební práce pokračovaly v průběhu staletí až do 17. století. století, kdy byla dokončena výstavba náměstí.

 

 

 

#4 2021 Monacký kníže Albert a Charlene výročí svatby 2 euromince

 

2021 Výročí svatby monackého knížete Alberta a Charlene 2 euromince

 

Hodnota: 695,95 €

 

Přestože je Monako jednou z nejmenších zemí v Evropě, patří jeho euromince mezi sběrateli k nejcennějším.

 

Tyto vzácné euromince připomínají 10. výročí svatby monackého knížete Alberta a Charlene. Kníže Albert II. je členem monacké královské rodiny. Je známým představitelem komunity, který vedl monackou delegaci na Valném shromáždění OSN.

 

Je dítětem knížete Rainiera II. a slavná americká herečka Grace Kellyová. Na lícové straně nejdražší dvoueurové mince na světě je vyražena podobizna jeho matky, slavné herečky.

 

Popis mince: na lícní straně jsou zobrazeny profily monackého knížete Alberta a kněžny Charlene. Ve spodní části kompozice je nápis „2011 MARIAGE PRINCIER 2021“. (eng. 2011 Prince’s wedding 2021), zatímco nahoře je země původu „MONAKO“. Na rubové straně je uveden nominál 2 eura.

 

 

 

#3 2021 Litva Žuvintas 2 euromince – Nejdražší 2 euromince

 

2021 Litva Žuvintas 2 euromince - Nejdražší 2 euromince

 

Hodnota: 1799,95 €

 

Může se to zdát jako ironie, ale tato mince získala značnou hodnotu díky chybám výrobců v mincovně. Chyba je na hraně mince, protože nápis „DIEVS * SVĖTI * LATVIJU“ (Bůh žehnej Lotyšsku) odkazuje na lotyšskou sérii dvoueurových mincí.

 

Deivis Stankevičius, ředitel odboru státní pokladny Litevské banky, se nad situací zamýšlí: „Zdá se, že chyba je na hraně mince. Nápis na hraně mince není správný: „Laisvė, vienybė, gerovė“ (Svoboda, jednota, prosperita), ale lotyšský.“

 

Podle Litevské banky se do oběhu dostalo asi 10 % (500 kusů) nesprávných mincí. Zpočátku bylo možné mince koupit za devět eur. V současné době cena mince přesahuje 1 500 eur.

 

Nejdražší 2eurové mince. Cílem litevské mincovny bylo upozornit na biosférickou nádrž Žuvinty, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

 

Popis mince: na lícní straně je detailně vyobrazena biosférická nádrž Žuvinty. V horní části kompozice je zobrazeno hejno ptáků letících nad největší litevskou bažinou. V bažině se nacházejí malé ostrůvky se zachovalými druhy živočichů.

 

Na přední straně je rybák říční, který pronásleduje ropuchu obecnou, jak se blíží ke břehu. Na rubové straně je obvyklý vzor nominální hodnoty mince 2 eura, na hraně mince je chyba „DIEVS * SVĖTI * LATVIJU *“. Což je verš z lotyšské hymny. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků.

 

#2 Monacká mince 2015 První hrad 2 eura

 

Monacká mince 2015 První hrad 2 eura

 

Hodnota: 1999,95 € Nejdražší 2 euromince

 

Nezapomeňte na monacké euromince „První hrad“. Ražba v nákladu 10 000 kusů zajistila této eurominci prestižní pověst mezi sběrateli mincí. Pařížská mincovna vydala tuto pamětní eurominci u příležitosti 800. výročí ražby mince. výročí monackého knížecího paláce.

 

Historie monackého knížecího paláce sahá až do roku 1215. V průběhu následujících staletí si různí majitelé paláce vytvořili zámek, který patřil k nejluxusnějším v Evropě. Dnes je knížecí palác jednou z nejzajímavějších turistických atrakcí Monaka. Návštěvníci si mohou prohlédnout architekturu z období renesance a baroka, umělecké galerie a nahlédnout do královských apartmánů.

 

Popis mince: Na lícní straně je vyobrazen palác monackého knížete na útesu obklopeném širým oceánem. V horní části kompozice je uvedena země původu „MONACO“, zatímco ve spodní části je půlkruhový nápis s legendou „1215 FOUNDATION DE LA FORTERESSA“ (en. 1215 foundation of the castle). Na rubové straně je uvedena obvyklá nominální hodnota 2 €.

 

 

 

#1 Monako 2 Euro mince Grace Kelly 2007 – Nejdražší 2 Euro mince

 

  Monako 2 Euro mince Grace Kelly 2007 - Nejdražší 2 Euro mince

 

Hodnota: 4749,95€

 

Nejdražší euromincí je dvoueurová mince Grace Kelly z roku 2007. Proč je tato mince tak cenná? Jedná se o nejvzácnější dvoueurovou pamětní minci z let 2007 až 2014 (náklad 20 000 kusů). Tato pamětní mince byla jedním z hlavních katalyzátorů růstu hodnoty vzácných dvoueurových mincí.

 

Mince se objevila v oběhu na počest slavné monacké kněžny Grace Kelly v roce 2007. Zhruba před deseti lety sběratelé tyto mince kupovali za 120 eur. Nyní hodnota této mince dosahuje 5 000 eur a více.

 

Monacká kněžna Grace Kellyová byla manželkou knížete Rainiera III. Grace Kellyovou milovali lidé z USA i Monaka. Byla populární americkou herečkou, která se proslavila rolí ve filmu V pravé poledne (1952). Za roli ve filmu The Country Guild (1954) byla nominována na Oscara. Na výše zmíněné pamětní minci v hodnotě 2 eur k výročí svatby je navíc vyobrazen syn Grace Kellyové, monacký kníže Albert II.

 

Popis mince: Na lícní straně je vyobrazena princezna Grace Kelly (1929-1982). Na pravé straně kompozice je vyražena země původu „MONAKO“ a mírně nad ní rok vydání „2007“. Pod vlasy princezny jsou iniciály autora návrhu mince „R.B.Baron“. Na rubové straně je obvyklá nominální hodnota 2 eura.

 

 

 

Závěr

 

Přestože tyto mince pocházejí z nejmenších zemí Evropy, bývají nejvzácnější a nejcennější.

 

Litevská mince Zuvintas 2021 je navíc příkladem toho, jak mince s mincovní chybou získává senzační hodnotu pro svou vzácnost. Kde hledat zlato na Slovensku? – rady, typy, zkušenosti.

 

Co vám může vzácná 2eurová mince nabídnout kromě numismatické hodnoty Nejdražší 2eurová mince a vzácnosti mince? Hodnota vašich vzácných mincí v hodnotě 2 € má tendenci v průběhu času růst. Díky tomu je tato nemovitost významnou investiční příležitostí. Nejdražší 2eurové mince.

 

Na druhé straně jsou na trhu široce rozšířeny vzácné mince v hodnotě 2 eur. Cenné dvoueurové mince se těžko hledají a jejich hledání vás stojí čas.

 

Proto exkluzivní sortiment mincí Florinus nabízí širokou škálu vzácných euromincí. Obchod Florinus nabízí také mince z poslední emise. Můžeme však očekávat, že hodnota těchto mincí také prudce vzroste?

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button