HISTORIE A DINOSAUŘIZajímavosti

Kdo byl Abraham – vše o Abrahamovi

Kdo byl Abraham? Připravili jsme pro vás zajímavý článek na téma Kdo byl Abraham a jaký význam má jeho působení na náš dnešní život? Přečtěte si zde.

 

Kdo byl Abraham

 

Kdo byl Abraham

 

Abraham (hebrejsky: אַבְרָהָם, Avraham) je významná postava abrahámovských náboženství – judaismu, křesťanství a islámu. Podle hebrejské Bible byl Abraham prvním Hebrejcem a otcem židovského národa. Je také považován za otce arabského národa prostřednictvím svého syna Izmaela a v islámu je uctíván jako Prorok islámu.

V Hebrejské bibli je Abraham líčen jako patriarcha a je popisován jako poslušný Bohu. Je známý především svou ochotou obětovat na Boží příkaz svého syna Izáka, i když Bůh nakonec poskytl jako náhradní oběť berana. je také známý svou rolí v příběhu o zničení Sodomy a Gomory, kde se zastal jejich obyvatel.

Příběh Abraháma se nachází v hebrejské Bibli, Starém zákoně pro křesťany, a v Koránu. Je považován za klíčovou postavu v dějinách judaismu a je považován za zakladatele monoteismu, víry v jednoho Boha. Abrahamovo významné postavení v abrahámovských náboženstvích z něj činí jednu z nejdůležitějších postav v dějinách náboženství. Křesťanské filmy

 

Kdy žil Abraham?

 

Když žil Abraham

 

Přesné datum Abrahamova narození není známo, ale předpokládá se, že žil na počátku 2. tisíciletí př. n. l., v době prvních patriarchů hebrejské Bible. Podle biblického příběhu se Abraham narodil ve městě Ur ve starověké Mezopotámii, což je dnešní Irák.

Abraham je v hebrejské Bibli zmiňován jako současník patriarchy Noeho a předpokládá se, že žil někdy mezi 20. a 18. stoletím př. n. l. Někteří historici kladou jeho narození až do 21. století př. n. l., zatímco jiní se domnívají, že mohl žít až v 17. století př. n. l. Deset přikázání

Navzdory nejasnostem ohledně přesného data Abrahamova narození je považován za významnou historickou postavu a je uctíván jako zakladatel monoteismu a otec abrahámovských náboženství – judaismu, křesťanství a islámu. Křesťanské filmy – 15 filmů, které vás změní.

 

Abrahamovi synové

 

Abrahamovi synové

 

Abraham měl dva syny, Izáka a Izmaela. Izák (hebrejsky: יִצְחָק, Jicchak) byl Abrahamův syn z manželství se Sárou. Podle hebrejské Bible byl Izák zakladatelem židovského národa a jeho příběh se nachází ve Starém zákoně.

 

Izmael (hebrejsky: יִשְׁמָעֵאל, Jišmael) byl Abrahamův syn ze Sářiny služebnice Hagar. Podle hebrejské Bible byl Izmael typickým patriarchou arabského národa a jeho příběh se nachází i v Koránu.

Izák i Izmael jsou důležitými postavami abrahámovských náboženství – judaismu, křesťanství a islámu – a jejich příběhy jsou základem mnoha náboženských tradic a učení. Křesťanské zázraky 10 nejzajímavějších zázraků.

 

Abrahamovo putování

 

Abrahamovo putování

 

Abrahamovo putování je příběh o Abrahamově cestě, který se nachází v hebrejské Bibli a Koránu. Podle biblického příběhu byl Abraham Bohem povolán, aby opustil své rodné město Ur a vydal se na cestu na neznámé místo, které mu Bůh určil. Dárek pro muže – 40 ideálních dárků pro muže.

Abraham se vydal na cestu se svou ženou Sárou a služkou Agátou a s nimi i jeho syn Izmael. Podle biblického příběhu se Abraham usadil v Kanaánu, kde získal spoustu půdy a postavil chrámy pro Boha.

Jméno Abrahama

 

Jméno Abrahama

 

Jméno Abraham (hebrejsky: אַבְרָהָם, Avraham) znamená „otec mnoha“ nebo „otec množství“. Je odvozeno z hebrejského radixu אָבַר (‚avar), což znamená „být otcem“, a přípony הָם (-ham), která znamená „mnoho“.

V hebrejské Bibli je popisován jako otec židovského národa a prostřednictvím svého syna Izmaela jako otec arabského národa. Je také považován za zakladatele monoteismu, tedy víry v jediného Boha, a je uctíván jako prorok v abrahámovských náboženstvích – judaismu, křesťanství a islámu.

Jméno Abraham se používá dodnes a je běžné mezi židy, křesťany i muslimy. Nejkrásnější vánoční stromek – Zdobení a top 10.

 

Bible Abraham

 

Bible Abraham

 

Příběh Abraháma je důležitou součástí hebrejské Bible, která se v křesťanství nazývá Starý zákon. Spolu se svými potomky Izákem a Jákobem je považován za jednoho z patriarchů hebrejské Bible.

V Hebrejské bibli je Abraham popisován jako patriarcha a je líčen jako poslušný Bohu. Je známý především svou ochotou obětovat na Boží příkaz svého syna Izáka, i když Bůh nakonec poskytl jako náhradní oběť berana. je také známý svou rolí v příběhu o zničení Sodomy a Gomory, kde se zastal jejich obyvatel.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button