PENÍZE A PODNIKÁNÍZajímavosti

Jak vymyslet název firmy – 12 tipů

Jak vymyslet název společnosti 12 tipů. Jak vymyslet název společnosti 12 tipů. Výběr správného názvu pro váš startup může mít významný vliv na váš úspěch. Špatný název může způsobit horší věci než jen to, že se nepodaří navázat kontakt se zákazníky; může také vést k nepřekonatelným obchodním a právním překážkám.

 

Jak vymyslet název společnosti

 

Jak vymyslet název společnosti

 

Naopak jasný a silný název může být velmi užitečný pro vaše marketingové úsilí a budování značky. Zde je 12 užitečných tipů, jak vymyslet vítězný název pro vaši firmu:

 

1. Vyhněte se těžko vyslovitelným názvům.

 

Vyhněte se těžko vyslovitelným názvům

 

Nechcete, aby potenciální zákazníci byli zmateni, jak najít vaši firmu online. (Nikdy jsem nepochopil, proč se „Flickr“ prosadil jako název webu pro sdílení fotografií). Chcete se vyhnout tomu, abyste museli neustále opravovat špatně napsanou verzi svého jména. Zachovejte jednoduchost.

 

2. Nevybírejte si název, který by vás mohl omezovat, až se vaše firma rozroste.

 

  Nevybírejte si název, který by vás mohl omezovat, až se vaše firma rozroste.

 

Výběr příliš úzkého názvu vám může v budoucnu způsobit problémy. Představte si, že by si Jeff Bezos místo názvu „Amazon“ zvolil název „OnlineBooks“. Jak vymyslet název společnosti. Vyhněte se proto názvům, které omezují váš dosah. Nechcete omezovat své podnikání na konkrétní produkt nebo konkrétní město.

 

3. Proveďte důkladné vyhledávání na internetu.

 

  Proveďte důkladné vyhledávání na internetu.

 

Jakmile si vyberete jméno, které se vám líbí, vyhledejte ho na internetu. Nejčastěji zjistíte, že tento obchodní název již používá někdo jiný. I když se nejedná o úplné selhání, mělo by vás to zarazit.

 

4. Získejte název domény .com. Jak vymyslet název firmy.

 

Získejte název domény .com. Jak vymyslet název firmy.

 

Důrazně upřednostňuji, abyste si pro svou firmu zajistili název domény „.com“ před alternativními doménami, jako jsou .net, .org, .biz nebo jiné možné doménové koncovky. Jak vymyslet název společnosti. Zákazníci mají tendenci spojovat název .com se zavedenějším podnikem. Váš požadovaný název .com již nepochybně někdo vlastní, ale mnoho majitelů domén je ochotno svůj název za správnou cenu prodat.

 

O získání požadovaného názvu .com uvažujte jako o investici do podnikání. Dostupnost doménového jména můžete zkontrolovat na stránkách, jako je GoDaddy.com nebo NetworkSolutions.com, a pokud je doménové jméno obsazeno, můžete často použít nástroj „Whois“ na stránkách GoDaddy nebo Network Solutions, abyste zjistili majitele doménového jména a zjistili, zda je ochoten ho prodat.

 

Ujistěte se také, že jste požadovaný název firmy zachytili na oblíbených sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter a Pinterest.

 

5. Použijte název, který vyjadřuje význam. Jak vymyslet název společnosti.

 

  Použijte název, který vyjadřuje význam. Jak vymyslet název společnosti.

 

V ideálním případě chcete, aby název vaší společnosti vyjadřoval něco smysluplného a pozitivního, co se vztahuje k vašemu podnikání. Dokážou lidé okamžitě pochopit, o čem vaše firma je? Ačkoli nesmyslné názvy jako „Google“, „Yahoo“ nebo „Zappos“ mají díky své chytlavosti určitou přitažlivost, tyto druhy názvů vás budou stát mnohem více, abyste si vytvořili značku.

 

Příklady jasných, jednoduchých a zajímavých doménových jmen jsou Canny.com, Cling.com, Afire.com a Administer.com. Název domény jako „OnlineTickets.com“ je skvělý, protože vyjadřuje důležitost podniku a je užitečný pro účely optimalizace pro vyhledávače.

 

6. Proveďte vyhledávání ochranných známek. Jak vymyslet název společnosti.

 

Proveďte vyhledávání ochranných známek. Jak vymyslet název společnosti.

 

Proveďte vyhledávání na stránkách USPTO.gov, abyste zjistili, zda můžete pro tento název získat ochrannou známku nebo známku služeb.

 

7. Proveďte vyhledávání na státním sekretariátu.

 

Vzhledem k tomu, že pravděpodobně budete chtít svou firmu strukturovat jako společnost nebo LLC, měli byste provést rešerši v záznamech státního tajemníka, abyste se ujistili, že váš název nebude matoucím způsobem podobný již registrovanému názvu firmy. Pokud je název příliš podobný již existujícímu názvu, státní tajemník vám jeho registraci nemusí povolit. S tímto hledáním vám může pomoci váš podnikový právník.

 

8. Posuďte, zda je název chytlavý.

 

Samozřejmě nechcete pro svou firmu nudný název, ale nechcete ani zvolit něco, co je příliš „out there“. Chcete, aby vaši zaměstnanci mohli bez váhání říci. Jak vymyslet název společnosti, ve které pracují, a chcete, aby váš název rezonoval s cílovou skupinou. Ovoce s nejvyšším obsahem vody Top 10 druhů ovoce.

 

9. Získejte zpětnou vazbu k názvu. Jak vymyslet název společnosti.

 

Získejte zpětnou vazbu k názvu. Jak vymyslet název firmy.

 

Vymyslete si 5 až 10 jmen a pak si je ověřte u přátel, členů rodiny a důvěryhodných kolegů. Získejte také zpětnou vazbu od cílové skupiny. A ujistěte se, že název nemá žádné negativní konotace (jako když GM pojmenoval svůj nový model auta „Nova“, aniž by si uvědomil, že tento název znamená ve španělštině „nejezdí“).

 

10. Ujistěte se, že jméno zní dobře, když je vysloveno nahlas.

 

Někdy se zdá, že na papíře jsou jména v pořádku, ale při vyslovení nahlas znějí hrozně. A pokud se vyslovuje nahlas, ujistěte se, že lidé nejsou zmateni, jak se píše.

 

11. Využijte dostupné zdroje k brainstormingu názvů.

 

Existuje řada webových stránek, které vám mohou pomoci s vymýšlením názvů. Účesy pro řídké vlasy.

 

12. Ujistěte se, že jste s názvem osobně spokojeni.

 

Jako majitel firmy budete muset s názvem žít dlouhou dobu, takže se ujistěte, že jste s ním spokojeni a věříte, že bude u vašich zákazníků rezonovat. Věnujte čas správné přípravě od samého začátku.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button