Filmy a volný časONLINE FILMY

The Dig The Dig 2021 film online cz zdarma

The Dig 2021 film online cz zdarma. The Dig je britský dramatický film z roku 2021, který natočil režisér Simon Stone podle stejnojmenného románu Johna Prestona z roku 2007 a který popisuje události vykopávek v Sutton Hoo z roku 1939. Hrají v něm Carey Mulligan, Ralph Fiennes, Lily James, Johnny Flynn, Ben Chaplin, Ken Stott, Archie Barnes a Monica Dolan.

 

Sledovat online

 

The Dig 2021

 

Vydání bylo limitováno počtem 15 kusů. ledna 2021, následovat bude streamování na Netflixu 29. ledna. Leden 2021. Film se setkal s pozitivním přijetím kritiky a získal pět nominací na ceny Britské filmové akademie, včetně ceny za vynikající britský film. V roce 1939 si majitelka pozemků v Suffolku Edith Prettyová najala místního archeologa-samouka Basila Browna, aby se zabýval rozsáhlými pohřby na jejím venkovském panství Suttone Hoo nedaleko Woodbridge. Zpočátku mu nabídne stejné peníze, jaké dostal od Ipswichského muzea, tedy zemědělskou mzdu , ale řekne, že je to málo; zvýší tedy nabídku o 12 % na 2 libry týdně (asi 120 liber v roce 2020), což přijme.

 

The Dig 2021 film online cz

 

Vykopávky The Big 2021 film online cz zdarma

 

 

Bývalí zaměstnavatelé se Browna neúspěšně snaží přesvědčit, aby pracoval na římské vile, kterou považují za důležitější. Browna, který opustil školu ve 12 letech, ignorují, když naznačuje, že kurhany mohou být spíše anglosaské než vikingské.

 

 

Ve spolupráci s asistenty z Prettyho pozůstalosti Brown pomalu vykopává slibnější kopy. Jednoho dne se na něj příkop zřítí, ale on se včas vyhrabe. Mezitím tráví více času s vdovou Edith a jejím malým synem Robertem a ignoruje každodenní dopisy své ženy May. Edith se potýká se zdravotními problémy, její lékař ji varoval, aby se vyhýbala stresu.

 

Brown je ohromen, když objeví železné nýty z lodi, která se stala pohřebištěm někoho nesmírně odlišného, například krále. Významný místní archeolog James Reid Moir se pokouší připojit k vykopávkám. Ten je však odmítnut a Edith místo toho do projektu naverbuje svého bratrance Roryho Lomaxe. Zpráva o nálezu se brzy rozšíří a na místo přijíždí cambridgeský archeolog Charles Phillips, který prohlásí, že jde o místo celostátního významu, a na příkaz Úřadu prací místo převezme.

 

Film 2021

 

The Dig The Dig 2021 film online cz

 

S blížící se druhou světovou válkou přivádí Philips velký tým, jehož součástí je i Peggy Piggottová. Což svědčí o tom, že je anglosaského původu. Brown je odkázán na to, aby v pořádku udržoval stránky, ale Edith se do toho plete a dál kope. Brown objeví malou zlatou minci z pozdní antiky, merovejský tremissis, a Philips prohlásí, že místo má velký historický význam. Philips chce všechny artefakty poslat do Britského muzea, ale Edith, která se obává válečných náletů v Londýně, se domáhá svých práv. Vyšetřování potvrdí, že je majitelem lodi a jejího neocenitelného hrobového zboží. Zoufala si však, protože se její zdravotní stav neustále zhoršoval. Vypadávání vlasů? Jezte těchto 9 potravin, abyste zabránili vypadávání vlasů

 

Peggy, kterou manžel Stuart zanedbává, si začne románek s Rorym, ale brzy je povolána ke královskému letectvu. Edith se rozhodne darovat poklad ze Sutton Hoo Britskému muzeu s žádostí o uznání Brownovy práce. Film končí tím, že Brown a jeho spolupracovníci vymění hlínu na lodi, aby ji zachovali.

 

Při závěrečných titulcích je v textu vysvětlen osud Edith a nalezených předmětů. Edith zemřela v roce 1942. Poklad byl během války ukryt v londýnském metru a poprvé byl vystaven – bez zmínky o Basilu Brownovi – devět let po Edithině smrti. Teprve nedávno se Brownovi dostalo plného uznání za jeho přínos a jeho jméno je nyní trvale vystaveno vedle Prettyho jména v Britském muzeu.

 

The Dig 2021 film online cz

 

herci The Dig 2021

 

Rotten Tomatoes uvádí, že 88 % ze 138 kritiků ohodnotilo film kladně s průměrným hodnocením 7,2/10. Shoda kritiků na webu zní: „Díky skvěle sladěným hereckým výkonům Ralpha Fiennese a Carey Mulligan na pozadí nádherně nasnímaného anglického venkova přináší film Vykopávky poklad dobových dramat.“ Podle serveru Metacritic, který vybral 35 kritiků a vypočítal vážený průměr 73 bodů ze 100, získal film „obecně příznivé hodnocení“.

Ruské válečné filmy – 10 nejlepších ruských válečných filmů

 

celý film cz dabing

 

Film online cz

 

Kevin Maher z The Times udělil filmu 5 hvězdiček z 5 a označil ho za „vážný.  Intelektuálně angažovaný a emocionálně pronikavý film. Nepřehlédnutelné.“  Katie Rife z A.V. Klub udělil filmu známku B- a napsal: „Přes všechny romantické obrazy, které film nabízí, je skutečný zážitek ze sledování filmu The Dig . velmi podobný sezení na autobusové zastávce.“ Will Gompertz z BBC News ohodnotil film 4/5 hvězdičkami a napsal: „Je to skutečně příjemný film natočený s jemností a citlivostí: skutečné tonikum pro tyto ponuré zimní dny a noci. Postrádá emocionální a intelektuální nadání a kousavost. Aby se však film stal nepřehlédnutelnou klasikou, s radostí bych se na něj podíval znovu a znovu. ‚ Mark Kermode z deníku The Guardian ohodnotil film 3/5 hvězdičkami a napsal, že „je to melancholický rozmar o společném záměru, novém přátelství a vytrvalosti filmu“. minulost, který je občas zahlcen poněkud zbytečným romantickým podtextem, ale je podpořen svěží kamerou Mikea Eleyho.“

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button