Filmy a volný časONLINE FILMY

Jidáš a černý mesiáš film online cz zdarma

Jidáš a černý mesiáš film online cz zdarma. Jidáš a černý mesiáš je americký životopisný film z roku 2021 o zradě Freda Hamptona (v podání Daniela Kaluuyi). Předseda illinoiské pobočky Strany černých panterů v Chicagu na konci 60. let. let. Z rukou Williama O’Neala (hraje ho Lakeith Stanfield), informátora FBI. Dále hrají: Jesse Plemons, Dominique Fishback, Ashton Sanders.  Darrell Britt-Gibson, Lil Rel Howery, Algee Smith, Dominique Thorne nebo Martin Sheen. Režisérem a producentem filmu je Shaka King, který společně s Willem Bersonem napsal scénář podle příběhu Kennyho a Keitha Lucasových.

 

Sledovat online

 

Jidáš a černý Mesiáš online cz

 

Na životopisném filmu o Fredu Hamptonovi se pracuje již několik let. Bratři Lucasové i Will Berson píší a nakupují scénáře samostatně od roku 2014. Bersonova verze byla téměř natočena s F. Gary Grayem v režii, ale když propadla. Vedením projektu byl pověřen King. Herci se v roce 2019 připojili s požehnáním rodiny Hamptonových a natáčení probíhalo v Ohiu.

 

Jidáš a černý mesiáš film online cz 

 

celý film cz dabing

 

Film Jidáš a černý mesiáš měl premiéru na filmovém festivalu Sundance 2021 1. únor 2021 a v USA ho vydává Warner Bros. Obrázky 12. Únor, současně v kinech a digitálně na HBO Max. Kritici si film pochvalovali, oceňovali Kingovu režii, herecké výkony (zejména Kaluuya a Stanfield) a aktuální témata. Jidáš a černý mesiáš film online cz zdarma. Film získal šest nominací na Oscara za 93. Oscarů, včetně ceny za nejlepší film a nejlepšího herce ve vedlejší roli pro Stanfielda, a získal cenu za nejlepšího herce ve vedlejší roli pro Kaluuyu a nejlepší původní píseň (Fight for You). Za svůj výkon získal Kaluuya také cenu za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli na Zlatých glóbech, Critics‘ Choice Awards, Screen Actors Guild Awards a BAFTA Awards.

 

 film 2021 online cz zdarma

Na konci 60. let. let byl v Chicagu zatčen sedmnáctiletý drobný kriminálník William „Bill“ O’Neal, který se pokusil unést auto a vydával se za federálního policistu. Obrátí se na něj zvláštní agent FBI Roy Mitchell. Ta O’Nealovi nabídne, že od obvinění upustí, pokud bude pro úřad pracovat v utajení. O’Neal je pověřen infiltrací illinoiské pobočky Strany černých panterů (BPP) a jejího vůdce Freda Hamptona.

 

Jidáš a černý Mesiáš film 2021

 

O’Neal se začíná sbližovat s Hamptonem, snaží se uzavírat spojenectví s konkurenčními gangy a skupinami domobrany a rozšiřuje působnost komunity prostřednictvím programu BPP Snídaně pro děti zdarma. Hamptonovy přesvědčivé řečnické schopnosti nakonec pomohou vytvořit nadnárodní Duhovou koalici. Hampton se také zamiluje do Debory Johnsonové, členky BPP. O’Neal začne předávat informace Mitchellovi, který mu je na oplátku vrátí. Když se uprchlý člen strany George Sams ukryje v místní kanceláři BPP, O’Neal se od Mitchella dozví, že Sams je informátor, jehož přítomnost v kancelářích BPP umožňuje úřadu získat povolení k prohlídce. Plešatění a jak mu čelit , Vypadávání vlasů u mužů.

 

Jidáš a černý mesiáš film online cz zdarma

 

  Black Messiah film 2021

 

Poté, co je Hampton zatčen a uvězněn za údajnou krádež zmrzlinových tyčinek v hodnotě 71 dolarů, začne O’Neal stoupat v hodnostech a je povýšen na kapitána ochranky. Když dojde k přestřelce mezi chicagskou policií a BPP v kanceláři pobočky. Jidáš a černý mesiáš film online cz zdarma. Když je kancelář bombardována policií, okrade O’Neala. O’Neal se pak snaží přestat být informátorem, ale Mitchell ho odmítne.

 

Jidáš

 

O tři měsíce později je Hampton propuštěn z vězení a odvolává se proti svému obvinění. A znovu se setkává s Deborou, která právě čeká jeho dítě. Člen BPP Jimmy Palmer, který byl hospitalizován po postřelení policistou. Při převozu do jiné nemocnice je zabit. Rozzuřený člen Jake Winters se po zjištění Jimmyho smrti zapojil do přestřelky s policií a předtím zabil několik policistů. Sám byl zastřelen. Bojové filmy – 10 nejlepších bojových filmů na světě.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button