Filmy a volný časONLINE FILMY

Nightmare Alley online cz dabing nebo titulky 2021

Nightmare Alley online cz dabing nebo titulky 2021  je americký neo-noirový psychologický thriller z roku 2021, který natočil režisér Guillermo del Toro podle scénáře del Tora a Kima Morgana na motivy stejnojmenného románu Williama Lindsaye Greshama z roku 1946. Ve filmu, který vznikl v koprodukci společností Searchlight Pictures, TSG Entertainment a Double Dare You Productions, hrají Bradley Cooper, Cate Blanchett, Toni Collette, Willem Dafoe, Richard Jenkins, Rooney Mara, Ron Perlman, Mary Steenburgen a David Strathairn.

 

Nightmare Alley online cz dabing nebo titulky 2021

 

Nightmare Alley online cz dabing nebo titulky 2021

 

Del Toro film produkoval společně s J. Miles Dale a Cooper. Del Toro projekt oznámil v prosinci 2017 a jedná se o jeho první film od filmu Tvar vody (2017). Kameramanem byl jeho častý spolupracovník Dan Laustsen a Nathan Johnson nahradil Alexandre Desplata na postu skladatele. Hlavní natáčení začalo v lednu 2020 v Torontu v Ontariu, ale skončilo v březnu 2020.

 

Premiéra filmu Nightmare Alley se konala 1. 2021. prosince v Alice Tully Hall v New Yorku a 17. prosince se objeví v kinech ve Spojených státech. Prosinec 2021 vydala společnost Walt Disney Motion Pictures. Kromě toho je od 14. V lednu 2022 bude ve vybraných městech uvedena černobílá verze s podtitulem Vize ve tmě a světle. Film získal vesměs pozitivní recenze kritiků a při produkčním rozpočtu 60 milionů dolarů vydělal celosvětově 9,5 milionu dolarů.

 

Nightmare Alley online zdarma

 

Nightmare Alley online zdarma

 

V roce 1939 Stanton „Stan“ Carlisle zapálí svůj dům na Středozápadě poté, co uloží své tělo do díry v podlaze, a přijme práci koláře. Když maniak z pojízdného karnevalu onemocní, majitel Clem požádá Stana, aby mu pomohl muže zlikvidovat. Stana znepokojuje, jak se může člověk snížit k tomu, aby se choval jako zrůda, žil v kleci v bídě a ukusoval hlavy živým kuřatům, aby se zavděčil davu. Clem vysvětluje, že vyhledává alkoholiky nebo narkomany, což jsou často muži s problematickou minulostí, a láká je na sliby dočasné práce, přičemž jim dává alkohol a opium. Využívá jejich závislosti k tomu, aby je fyzicky a psychicky týral, dokud nepropadnou šílenství a zvrácenosti a nevytvoří z nich maniaky pro svůj karneval. Clem pak Stanovi ukáže, kde skladuje pálenku, kterou vaří pro kontrolu karnevalů, a varuje ho, aby si ji nepletl s dřevěným lihem na moření lékařských vzorků, který skladuje poblíž.

 

Film 2021 Ulička nočních můr

 

Film 2021 Ulička nočních můr

 

Stan pracuje s herečkou-věštkyní „Madame Zeenou“ a jejím manželem alkoholikem Petem. Zeena a Pete používají chladné čtení a důmyslný systém kódovaného jazyka, aby se zdálo, že má mimořádné psychické schopnosti, které Pete začne učit Stana. On a Zeena varují Stana, aby tyto schopnosti nepoužíval k dalšímu vedení návštěvníků, když jde o mrtvé, kterým říkají „show duchů“; vždy poté informují zákazníky, že show je podvod; jinak se lidem něco stane. Stan si mezitím oblíbí kolegyni z karnevalu Molly a osloví ji s nápadem vystoupit ve dvou mimo karneval.

 

Herci ve filmu

 

Herci ve filmu

 

Jedné noci Stan, pravděpodobně omylem, podá Petovi špatnou láhev a starý muž zemře na následky požití dřevného alkoholu. Následně Stan přísahá Molly lásku a zopakuje svůj plán. Souhlasí a odcházejí z karnevalu. O dva roky později se Stan úspěšně proměnil ve „Velkého Stantona“, věštce pro bohatou newyorskou smetánku, a jeho asistentkou se stala Molly, která využívala Zeeniny a Petovy techniky. Během představení je jejich vystoupení přerušeno psycholožkou Dr. Lilith Ritterovou, která se snaží odhalit jejich kódový systém. Stanův chladný přehled mu umožní překonat Rittera, udržet jejich představení v bezpečí a zároveň ji veřejně ponížit. Později ho osloví bohatý soudce Kimball, který si Rittera najal, aby Stana otestoval. Nyní je přesvědčen o Stanových schopnostech a nabídne mu, že mu dobře zaplatí, pokud jemu a jeho ženě umožní komunikovat s jejich mrtvým synem. Navzdory Mollyiným námitkám proti „strašidelné show“ Stan souhlasí.

 

Nightmare Alley online sk dabing

 

Nightmare Alley online sk dabing

 

Ritter pozve Stana do své kanceláře. Ví, že je to podvodník, ale přesto ji zaujmou jeho manipulativní schopnosti. Prostřednictvím nahrávek schůzek s klienty shromažďovala citlivé informace o různých členech newyorské společenské smetánky. Zjistí, že jsou spřízněné duše, a tak si se Stanem začnou románek a společně se spiknou, aby Kimballa zmanipulovali, přičemž Ritter mu tajně poskytuje soukromé informace, aby mohl pokračovat ve své šarádě. Začne také chodit na terapii ke Stanovi, který mu odhalí svou vinu za Petovu smrt a nenávist ke svému otci alkoholikovi, kterého zabil v jejich domě předtím, než se připojil ke karnevalu.

 

Zajímavosti o filmu

 

Kimball seznámí Stana s mocným a zlověstným Ezrou Grindlem, jehož milenka Dory zemřela na následky nuceného potratu. Navzdory Ritterovu varování, že Grindle je nebezpečný, začne Stan Grindleho podvádět a začne pít. Ritter předá Stanovi informace, které má použít proti Grindlovi jako pomstu za jeho předchozí útok na ni. Ukáže Stanovi jizvu na hrudi a břiše, kterou má od Grindla. Molly je stále více nesvá, a když se dozví o poměru s Ritterem, od Stana odejde. Prosí ji, aby zůstala, ale ona odmítá a souhlasí jen s tím, že mu naposledy pomůže. Vydává se za Dory pro Stanův závěrečný akt: vykouzlení Dory na dálku pro Grindla.

Ztratí však kontrolu nad Grindlem, který se kvůli své vině za Dory prozradí jako násilník, který zneužil mnoho žen, a pak Molly obejme, než stihne odejít. Grindleův poskok Anderson neznámo odkud zaslechne rozhlasové vysílání, které oznamuje, že soudce Kimball a jeho žena byli nalezeni mrtví při vraždě a sebevraždě – protože Stan své ženě slíbil, že se po jeho smrti setká s jejich mrtvým synem, zabila svého manžela a pak i sebe. Protože ví, že soudce doporučil Stana Grindlovi, jde si ověřit, co se mezi nimi děje. Filmy o mimozemšťanech : 10 nejlepších filmů

 

Ulička nočních můr 

 

Když Grindle zjistí, že „Dory“ je falešná, rozzuří se a přísahá, že Stana zničí. Stan ho ubije k smrti a při útěku Andersona zabije. Když začne ničit jejich auto, aby vyvolal dojem, že je kradené, Molly Stana nadobro opustí. Stan jde za Ritterovou pro pomoc, ale zjistí, že ho celou dobu podváděla, a prozradí, že se mu chtěla pomstít za to, co se stalo při jejich prvním setkání. Když si uvědomí, že nebyl ničím jiným než obyčejným zločincem, který se snaží získat peníze, vyjádří zklamání. Ritter kontaktuje policii a vyhrožuje jí, že pokud se ji pokusí obvinit, použije nahrávky jejich sezení jako důkaz, že je psychicky narušený. Ritter střelí Stana do ucha a ten se ho pokusí uškrtit, ale po příjezdu policie uteče. Pivo na vlasy.

 

Nightmare Alley online cz dabing 

 

Hledaný, zraněný a nemající kam jít se Stan ukryje ve vlaku a několik let se potuluje jako tulák, který propadá alkoholismu. Na konci svých sil se snaží získat práci mentalisty v jiném karnevalu. Majitel ho odmítne, ale na poslední chvíli mu nabídne drink a dočasnou práci nového podivína. Zlomený Stan nakonec souhlasí a říká: „Pane, pro tohle jsem se narodil.“

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button