Filmy a volný časSEZNAMY FILMŮ

Filmy o mimozemšťanech : 10 nejlepších filmů

Filmy o mimozemšťanech : 10 nejlepších filmů . Podívejte se na seznam nejlepších filmů o mimozemšťanech všech dob.Pro některé lidi je ufo sci-fi a pro jiné ne. Ať už mimozemšťané existují nebo ne , na seznamu nejlepších filmů o mimozemšťanech to nic nemění.

 

10. Blízká setkání třetího druhu Filmy o mimozemšťanech 

 

Blízká setkání třetího druhu

Jeden z nejslavnějších sci-fi filmů všech dob, který Steven Spielberg natočil podle vlastního scénáře. Inspirován záhadnými, nevysvětlitelnými jevy – UFO – důmyslně rozehrál fantastickou velkolepou podívanou na setkání s mimozemskou civilizací. Jedním z hrdinů příběhu je obyčejný Američan Roy Neary, který na noční obloze vidí záhadná světla. Podobná světla se objevují i nad dalšími oblastmi země a na jiných místech dochází k nevysvětlitelným „výpadkům“ elektřiny. Uprostřed pouště jsou nalezeny bombardéry pohřešované od roku 1945.

A nikdo nedokáže vysvětlit, jak se sem dostaly. Je tu tolik podivných záhad najednou. Probouzejí v lidech pochopitelné obavy a úzkosti a zároveň je přitahují svou tajemností… To, co dělá Spielbergův velkolepě úspěšný film jedinečným, je jeho vizuální stránka, mistrovská práce režiséra a odborníků na speciální efekty, která spolu s dokonale namíchaným tajemstvím a smyslem pro zázrak prostupuje celým dějem. Natáčení projektu předcházela náročná příprava, na které se podílel například vynikající astronom, ředitel výzkumu UFO v Illinois, prof. Filmy o mimozemšťanech.

Speciální efekty Douglase Trumbulla. Film získal dva Oscary: za kameru (Vilmos Zsigmond) a zvláštní sošku za střih zvukových efektů (Frank Warner). Postavu Roye Nearyho hraje Richard Dreyfuss (Opus pana Hollanda). Jeho manželku Ronnie hraje Teri Garr (Blbý a blbější). Roli francouzského profesora Clauda Lacomba ztvárnil slavný režisér François Truffaut.

 

9. UFO Mimozemská invaze Filmy o mimozemšťanech 

 

UFO mimozemská invaze

 

Jednoho krásného rána se probudí pět mladých lidí a zjistí, že jim náhle nefungují mobilní telefony, rádio ani elektřina. Hed se vydává zjistit, co se děje, a náhodou spatří obří létající talíř. Civilizace, jak ji známe, se brzy začne hroutit a pětice přátel se ocitne uprostřed anarchické vřavy.

8. Muži v černém

 

Muži v černém

 

Tato práce vyžaduje nejen skvělé IQ a bleskové reflexy, ale také zatraceně dobrý žaludek. Když je nezbedný tvor z vesmíru zastřelen speciální zbraní, promění se během zlomku sekundy v odporný sliz, který zamoří okolí v okruhu několika metrů. „K“ (Tommy Lee Jones), veterán supertajné vládní agentury MiB (Muži v černém), která má na starosti ochranu planety Země před útočníky z vesmíru, by mohl vyprávět.

Filmy o mimozemšťanech

Schopný newyorský policista „J“ (Will Smith) by mu nejspíš nevěřil ani slovo, kdyby ovšem jedné noci náhodou na vlastní kůži nezažil, jaké to je pronásledovat mimozemšťana. Žijí mezi námi a maskují se – vysvětlil „K“ – „někdo na ně musí dohlížet“ – dodal a vybral si mladého policistu jako svého nového partnera. Právě včas! Poblíž New Yorku přistál létající talíř a v něm ten nejodpornější a nejzákeřnější padouch v celém vesmíru. Osud země opět visí na vlásku…

 

7. Krásné filmy o mimozemšťanech o mimozemšťanech 

 

Krásný mimozemšťan

 

Ovdovělý vědec Dr. Steven Mills hledá pomocí radarových paprsků mimozemské formy života. Jeho signály jsou zachyceny na vzdálené planetě, jejíž Rada starších se rozhodne poslat na Zemi krásnou Celestu. Mimozemšťan má kontaktovat doktora Millse a zjistit složení paprsků, které vysílá a které mohou zachránit planetu před hrozící zkázou. Celeste, která čerpá všechny informace o pozemském životě ze své encyklopedické kabelky, se na večírku seznámí s Millsem. Vědec je krásnou dívkou okouzlen a rozhodne se s ní oženit. Jeho třináctiletá dcera Jessie vycítí, že její nová matka není normální člověk. Celeste se přizná ke svému původu a poslání na Zemi, ale trvá na tom, že její city k Millsovi jsou opravdové. Duplikace radarového vysílání zachrání vzdálenou planetu a Celesta může zůstat na Zemi.

 

6. Oblast 51

 

Oblast 51

 

Sledujte nové pojetí hororu od Orena Peliho, režiséra hororu Paranormal Activity. Tři mladí konspirační teoretici se pokoušejí rozluštit záhadu kolem Oblasti 51, přísně tajné vládní základny, o níž se říká, že se na ní setkali s mimozemskými bytostmi. V podzemních prostorách však odhalí děsivá tajemství, o kterých se jim ani nesnilo. Prožijte jejich strastiplné dobrodružství, které se odehrává v tomto poutavém filmu sestaveném ze záběrů zachycujících jejich mrazivé zážitky.

 

5. E.T. – Mimozemšťan

 

  E.T. - Mimozemšťan Filmy o mimozemšťanech

 

Poblíž předměstí Los Angeles přistála mimozemská loď. Podivné postavy se rozprchly sbírat vzorky do okolí a jen jedna z nich se dostala na okraj lesa. Okouzlena světly velkoměsta zapomněla na své poslání. Proto se nedostal na palubu včas a uvízl na naší planetě.

 

Mimozemšťan našel úkryt v kůlně nejbližšího domu a právě zde ho objevil desetiletý Elliot a seznámil s ním své sourozence. Stali se z nich přátelé, ale malému, kterému děti začaly říkat E.T., se strašně stýská po domově a chce navázat kontakt se „svými“. To se nepodaří a E.T. je rozčtvrcen. V té době už je jeho úkryt vypátrán a nemocný mimozemšťan se ocitá v rukou vědců. Hodinu za hodinou chřadne, dokud ho přístroje neprohlásí za mrtvého. Pouze Elliotovi dává najevo, že tomu tak není a že se mu podařilo navázat kontakt s domovem. Dětem se podaří zachránit kamaráda ze vzdálené planety.

 

4. Světová invaze mimozemšťanů 

 

Invaze veterináře Filmy o mimozemšťanech

 

Po mnoho let byla pozorování UFO zaznamenávána po celém světě – v Buenos Aires, Soulu, Francii, Německu, Číně. V roce 2011 se však to, co bylo kdysi pouhým pozorováním, stává hrůznou skutečností, když na zemi zaútočí neznámé síly. Zatímco lidé po celém světě sledují dobývání největších světových měst, Los Angeles se stává poslední obranou lidstva v bitvě, kterou nikdo nečekal. Je na seržantovi námořní pěchoty (Aaron Eckhart) a jeho nové četě, aby zastavili další postup, i když bojují s nepřítelem, s jakým se ještě nikdy nesetkali.

 

3. Jak to končí Filmy o mimozemšťanech 

 

Jak to končí Filmy o mimozemšťanech

 

Will (Theo James) a Sam (Kat Graham) mají před sebou zářnou budoucnost. Will musí odjet na služební cestu, a když Sam telefonuje, „něco“ se během hovoru stane. Západní pobřeží Ameriky se odmlčelo. Telefony, internet, satelity, zpravodajská média, Bílý dům i prezident mlčí. Kompletní dopravní infrastruktura se hroutí. Nikdo nechce poskytnout informace o tom, co se skutečně stalo a co se děje v současnosti. Armáda se snaží dostat situaci pod kontrolu, ale všude panuje zmatek. Will a Samův otec Tom (Forest Whitaker) však nechtějí čekat a vydají se do neznáma. Mají vůbec šanci najít Sama, když všude vládne bezpráví a chaos?

 

2. Fenomén UFO v tajných sovětských archivech

 

Fenomén UFO v tajných sovětských archivech Filmy o mimozemšťanech

 

Sovětské speciální jednotky vždy rezolutně popíraly jakýkoli zájem o fenomén UFO. Dnes je však zcela jasné, že sledování neznámých létajících objektů bylo součástí sovětské vojenské doktríny. Představitelé vrchního velení ozbrojených sil SSSR dokonce vydali výnos, který obsahoval podrobné pokyny, jak postupovat v případě setkání s UFO. V tomto pořadu uvidíte unikátní záběry, záznamy z odtajněných archivů a rozhovory s příslušníky sovětské armády, kteří se těchto tajných lovů na UFO účastnili.

Filmy o vlkodlacích

1. Alien – Filmy o mimozemšťanech 

 

Filmy o mimozemšťanech

 

V prvním díle kultovní sci-fi ságy se setkáváme se Sigourney Weaverovou v roli statečné Ripleyové, která jako jediná z posádky vesmírné lodi Nostromo přežije boj s děsivým tvorem, jehož embryo se dostalo na palubu z líhně na neznámé planetě.

První díl jedné z nejpopulárnějších ság v dějinách science fiction představuje americkou herečku Sigourney Weaverovou jako ženu pevných nervů, která je předurčena k boji s nepřemožitelnou bytostí z vesmíru. Posádku vesmírné dopravní lodi Nostromo, která se vrací na Zemi z obchodní mise, předčasně probudí ze spánku palubní počítač. Cestující zjistí, že loď zachytila jakýsi vzdálený signál. Brzy přistanou na opuštěné planetě, odkud signál přišel, a objeví havarovanou vesmírnou loď, kde najdou podivnou líheň se spoustou velkých vajec. Při zkoumání jednoho z nich se náhle vylíhne podivný tvor a přilne k obličeji jednoho z členů posádky.

Příčiny vypadávání vlasů u mužů : hlavní viníci

Veškeré pokusy zbavit se ho jsou marné, a tak se výprava, která porušuje bezpečnostní předpisy, vrací i se záhadným tvorem na palubě lodi. Po několika hodinách zmizí, ale pak se stane něco strašného. Během společné večeře se z rozervané hrudi postiženého muže vynoří mimozemský organismus a zmizí neznámo kam. Začíná boj o přežití, členové posádky jsou postupně likvidováni a nakonec je to jen Ripleyová, kdo se postaví mimozemskému vetřelci z vesmíru.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button