Filmy a volný časSEZNAMY FILMŮ

Filmy o svatých, které byste měli vidět

Filmy o svatých, které byste měli vidět . 10 nejlepších filmů o svatých . Filmy o svatých . Podívejte se na tyto filmy o svatých:

10. Maria Goretti Filmy o svatých

 

Maria Goretti

Maria Goretti je mladá dívka žijící v chudé rolnické rodině. Rodina Gorettiových, ale i ostatní rolníci zažívají těžké časy, protože jejich statkář jim nevyplácí spravedlivou mzdu a nedává jim léky proti malárii, a tak mnoho rolníků umírá. Nakonec Mariin otec smrtelné nemoci podlehne a také zemře. Maria však neztrácí víru v Krista a nadále zůstává světlem pro chudé rolníky. O Marii má vážný zájem mladý muž Alexandro, ale ona ho vytrvale odmítá s tím, že až přijde ten pravý, Pán jí ho ukáže. Alexandra sžírá nenávist k Marii, která vyvrcholí násilnou vraždou. Marie leží probodnutá na smrtelné posteli a ani v této těžké chvíli neztrácí víru a odpouští Alexandrovi, který svého činu upřímně litoval.

 

9.  Svatý Filip Neri Filmy o svatých

 

Svatý Filip Neri

Řím šestnáctého století: doba přepychu, ale také velkých konfliktů. Ve snaze pomoci trpícím dětem se kněz Filip Neri rozhodne sestoupit z kazatelny a jít mezi lidi: do ulic. Zde se snaží dostat ke stovkám opuštěných dětí, které přežívají v nejtemnějších koutech Říma. S velkým odhodláním a vírou v dobro shromáždí kolem sebe velkou skupinu dětí, se kterými tančí, hraje a zpívá. Učí je víře a naději. Církevní hierarchie se však na jeho činy dívá s nepochopením – považuje ho za anarchistu. Víra a odhodlání Filipa Neriho však nakonec zapůsobí na samotného papeže, který mu požehná a udělí mu kardinálský titul. Filip však odmítá a říká: Dávám přednost ráji.

8.  Saint Rita Filmy o svatých

 

  Svatá Rita

Rita je mladá a krásná žena plná ideálů, navzdory nehostinnému světu, který ji obklopuje. Odmítá se smířit s nespravedlnostmi a krutostmi, kterých se rytíři a jejich přeběhlíci dopouštěli na lidech. Jednoho dne se setká s Paulem Mancinim, když zachrání život malé holčičce. Přestože Paolo pochází ze šlechtické rodiny, která se pro udržení svého postavení neštítí vraždy, zamiluje se do něj. Její otec ji varuje, že Paolo není muž pro ni, stejně jako Paolova sestra Caterina, která ví, že s žádnou ženou dlouho nevydrží… Ani Manciniovi nejsou nadšeni zprávou, že Paolo chce spojit svůj život s neprovdanou ženou… Po svatbě se Ritin sen o růžové budoucnosti rychle rozplyne. Život v domě Manciniových je pro ni utrpením a pochopí, že Paulo je vrah, který musí proti své vůli hájit zájmy vlastní rodiny. I kdyby kvůli tomu trpěl. Rita ho miluje natolik, že je odhodlaná stát při něm. V dobrém i zlém…

7.  Matka Tereza: ve jménu chudých

 

  Matka Tereza Ve jménu chudých

Narodila se v roce 1910 v Sopji (dnešní Makedonie) ve šťastné a bohaté katolické rodině schopného obchodníka a lékárníka. Při křtu dostala jméno Agnes, ale doma jí říkali Poupátko. Po druhé světové válce odjela do Indie a založila řád Misionářek lásky, aby pomáhala nejchudším z chudých. Zpočátku se na své misi setkává s nepřátelstvím a nedůvěrou. V roce 1948 si však obléká své typické bílé sárí s modrým lemováním a poprvé vstupuje do slamníků, aby ošetřovala lidi umírající hladem a tuberkulózou. Jeho řád se rozšířil do všech zemí světa a sdružuje nejen římské katolíky, ale i věřící jiných katolických církví a náboženství.

6.  Svatá Barbara Filmy o svatých

 

Svatá Barbara Filmy o svatých

Píše se rok 303 a Barbara je krásná dvacetiletá dcera římského místodržícího Dioscura. Stejně jako její otec je pohankou, ale když je otrokyně Giuliana, která pro ni byla jako sestra, odsouzena k smrti, vzbouří se proti němu. Snaží se zachránit Giulianu a ostatní pronásledované křesťany a nakonec i ona přijme jejich víru. Toto rozhodnutí navždy změní jeho osud…

5.  Svatá Bakhita

 

svata bakhita Filmy o svatých

Příběh jeptišky Bakhity, mladé dívky ze Súdánu, kterou papež Jan Pavel II. v roce 2000 prohlášen za svatého.
Alina Marinová přijíždí v roce 1948 do kláštera jeptišek ve Schii, kde právě zemřela sestra Bachita. Alina vzpomíná na své dětství, kdy se jako poloviční sirotek ocitla v rukou Bakhity, jeptišky, která ji vychovávala. Vzpomíná na svůj neuvěřitelný životní příběh.

Filmy o svatých

Mladá Bakhita byla unesena tureckým generálem a prožila své dívčí období v drsných podmínkách. Zachránil ji však Federico Marin, cestovatel z Benátek. Našel jí nový domov – Bakhita se v městečku, kde žil, starala o jeho dceru Alinu. Bakhita čelila nejen předsudkům, ale také místní chudobě, ale její laskavý přístup ji sblížil s místním knězem Antoniem. Rozhodla se stát jeptiškou a otec Antonio jí pomohl vstoupit do kláštera. Martin chce, aby se s ním vrátila do Afriky. Trvá na tom, aby mu církev vrátila „jeho majetek“. Nakonec – pod tlakem soudu – musí uznat, že s Bakhitou nemůže zacházet jako s otrokyní, kterou původně byla. A tak se Bakhita vydal na cestu víry.

4. Marie z Nazareta Filmy o svatých

 

Marie z Nazareta Filmy o svatých

Dvoudílný televizní film sleduje život Panny Marie od zvěstování až po ukřižování jejího syna, se všemi radostmi i strastmi, a také lidi, kteří ji obklopovali. Na prvním místě je to její manžel Josef a Mariina přítelkyně Magdaléna, hříšnice zaslepená bohatstvím Herodova dvora, která se obrací a stává se po Marii první následovnicí Ježíše Krista.

Čtěte také : 10 nejúžasnějších kostelů na světě

3. Doktor zázraků

 

Zázračný lékař Filmy o svatých

Giuseppe Moscati byl lékař, profesor, vědec a proslul svým mimořádným přístupem k chudým. Žil na přelomu 19. a 20. století. 19. a 20. století. Byl uznávaným odborníkem a později získal velké uznání při záchraně obětí výbuchu sopky Vesuv v roce 1906. Moscati vedl nemocnici, která fungovala v blízkosti sopky: osobně dohlížel na rychlou evakuaci nemocnice a podařilo se mu zachránit všechny pacienty, většinou starší a chudé, než se střecha budovy zřítila pod tlakem žhavého popela.

 

Banánová maska na vlasy: získejte lesklé vlasy

Filmy o svatých

Když v roce 1911 vypukla v Neapoli cholera, byl Moscati pověřen italskou vládou, aby dohlédl na kontrolu hygieny ve městě – podařilo se mu najít zdroj nákazy i způsob jejího vymýcení. V témže roce Moscati získal doktorát z fyziologické chemie… jako první experimentoval s inzulínem v boji proti cukrovce a během první světové války vedl nemocnici pro zraněné vojáky. Za jeho života se o něm říkalo, že je zázračným lékařem, který vždy dokáže stanovit správnou diagnózu poté, co se seznámí s příznaky pacienta. Zemřel v roce 1927. V roce 1987 byl svatořečen.

2. Otec Pio

 

pater pio Filmy o svatých

Italský životopisný film o populárním světci, uctívaném italském kapucínovi otci Piovi (l887-1968), který se stal známým po celém světě díky své zbožnosti, pokoře, odvaze a trpělivosti. Jeho stigmata ho poznamenala na dlouhý, dlouhý život. Film zachycuje jeho každodenní život v klášteře San Giovanni Rotondo. Tisíce lidí ho zde navštěvovaly se svými potížemi a hledaly u něj útěchu a radu.

V příběhu je zachyceno mnoho dramatických momentů, které odrážejí i naše vlastní problémy, a jeho výroky nutí člověka přemýšlet a snažit se pochopit něco, co někdy nelze racionálně vysvětlit. A takové byly i jeho Kristovy rány, které nechápala ani oficiální církev, jež mu zakazovala kněžskou činnost. Přesto pokračoval ve své práci – uzdravoval nešťastné lidi, předpovídal jim budoucnost a konal zázraky. Na pokraji smrti byl rehabilitován Vatikánem, v roce 1999 Janem Pavlem II. pontifikát a 16. 6. 2002 byl ve Vatikánu Jan Pavel II. kanonizován na snad největším svátku všech dob.

1. Fatima

 

fatima Filmy o svatých

Strhující historické drama založené na skutečných událostech odhaluje příběh dětí, které se staly svědky zázraku. Desetiletá pastýřka Lucie spolu se svou sestřenicí oznamují, že se jim ve Fatimě v Portugalsku zjevila Panna Maria. Inspirují tisíce věřících, ale zároveň musí bojovat s nedůvěrou skeptiků. Fatimská zjevení navždy změní jejich životy.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button