Filmy a volný časHISTORIE A DINOSAUŘISEZNAMY FILMŮ

Filmy o 2. světové válce Top 10 filmů o 2. světové válce. Sv. v.

Filmy o 2. světové válce Top 10 filmů o 2. světové válce. Sv. v., které byly kdy natočeny . Podívejte se na nejlepší filmy z 2. světové války z celého světa. 10 nejlepších filmů o 2. Světová válka .

 

 

10. Ponorka U-571

Ponorka U-571


Píše se rok 1942. Druhá světová válka. Americké námořnictvo prochází peklem v podobě útoků německých ponorek s jejich záludným kódem Enigma. Posádka USS-33 byla nečekaně povolána do akce, když spojenecké síly objevily německou ponorku U-571, která byla zničena při předchozím útoku.Filmy z 2. světové války .  Úkolem Američanů je nyní proniknout do německé ponorky, najít na palubě dešifrovací zařízení a neprozradit Němcům, že padlo do cizích rukou. Nic však samozřejmě nejde podle plánu, a právě když se dekodér vrací na vor, který měl zařízení dopravit na americkou ponorku, je americká ponorka náhle zasažena.

Posádka poručíka Andrewa Tylera (Matthew McConaughey) je nucena vrátit se na poškozenou německou U-571 a pokusit se přežít v zoufalých podmínkách (bez rádiového spojení a s jediným torpédem) .

9. Valkýra

VALKYRA


Dlouho očekávaný napínavý film Valkýra vypráví skutečný příběh plukovníka Clause von Stauffenberga (Tom Cruise), který stál v čele rozsáhlého protinacistického spiknutí s cílem odstranit Adolfa Hitlera a odstavit od moci jeho nejvěrnější spolupracovníky. Plukovník Claus von Stauffenberg je loajální voják, který oddaně slouží své zemi. Poté, co je zraněn a stažen z fronty, se spojenecká vojska vylodí v Normandii a Stauffenberg se stává členem rozsáhlého spiknutí.Filmy o druhé světové válce

Na straně německého odboje, vyzbrojeného mazanou strategií využití Hitlerova vlastního pohotovostního plánu pro výjimečný stav – známého jako operace Valkýra – probíhá operace s cílem zavraždit vůdce a svrhnout jeho nacistickou vládu. Díky dokonalému plánu a několika odhodlaným důstojníkům se von Stauffenberg, který byl dosud jedním z mnoha, stává tím, kdo musí zlikvidovat samotného Hitlera. Na pokusu o převrat se podílela řada vysoce postavených osobností, např.. Ludwig Beck, Erich Hoepner, Erwin Rommel, Hans Speidel a Hellmuth Stieff. Stauffenberger chtěl při atentátu spolu s Hitlerem odstranit také Heinricha Himmlera a Hermanna Göringa. Ve dvou případech (11. a 15. července) si tento důvod vynutil ústup od plánu. Konečné datum nakonec připadlo na 20. den. července 1944, přestože Himmler ani Göring nebyli přítomni…

8. Železný kříž

Železný kříž Filmy o 2. světové válce


Seržant Steiner (James Coburn) je skvělý a vyznamenaný voják, ale válku nenávidí. Příchod nového velícího důstojníka, kapitána Stranského (Maximilian Schell), s jeho dravým nadšením ho v jeho přesvědčení jen utvrdí. Steinerovi muži slepě poslouchají svého velitele a jeho nadřízení, plukovník Brandt (James Mason) a kapitán Kiesel (David Warner), otupěle vláčení válkou, tiše tolerují jeho zvláštní jednání.Filmy z druhé světové války.

7. Tora Tora Tora Tora – Filmy o 2. světové válce 

ToraToraToraTora Filmy o 2. světové válce


V neděli 7. V prosinci japonské síly zaútočily na americkou tichomořskou flotilu a částečně ji zničily. Tento útok vedl ke vstupu Spojených států do druhé světové války. Novým vrchním velitelem japonského námořnictva byl jmenován viceadmirál Isoroku Jamamoto, který se prý spíše skrýval na moři, protože vládě vadila jeho neustálá kritika vojenského vedení. Stejně jako odstupující viceadmirál, který nastoupí na jeho místo na ministerstvu, se domnívá, že případné spojenectví mezi Japonskem a Německem, o němž se diskutuje, by bylo pro jejich zemi zhoubné.

Jamamoto si uvědomuje, že pokud má Japonsko bojovat proti Americe, musí tvrdě zasáhnout Tichomořské loďstvo. Přichází s nápadem zaútočit přímo na Pearl Harbor na Havaji. Tento přístav je postaven tak, že stačí potopit jednu větší loď v jeho ústí a stává se pastí. Jamamoto si je vědom, že přístav je velmi mělký, což značně omezuje možnost torpédového útoku, ale přesto je odhodlán takový útok provést. Američané si jsou vědomi určité hrozby útoku, ale podle analytiků by k hlídkování potřebovali množství letadel, které nejsou schopni dodat. Pomoci by mohl nový, výkonnější radar, který by mohl částečně nahradit hlídky letadel. Problém je v tom, že nikdo neví, jak ji správně ovládat. Generál Short se obává sabotáží, a proto nechává více než sto osmdesát letadel, která jsou rozptýlena po letišti, shromáždit uprostřed, aby je měl pod dohledem.

Co dělat s řídnoucími vlasy během menopauzy

Ostatní důstojníci s tím nesouhlasí, protože tak stačí jeden zásah a všechna letadla by byla zničena. Zprávy zpravodajských služeb naznačují, že Japonci mají zájem uzavřít některé mírové dohody, ale pouze do 29. září. Listopad. Pak se prý události mohou vyvíjet vlastním směrem. Filmy o 2. světové válce.

Z toho lze usuzovat, že Japonci mají v úmyslu zaútočit, a to v neděli 30. září. Listopad. Velení amerického námořnictva rozhodne, že letadlové lodě s doprovodem budou hlídkovat na volném moři a všechny bitevní lodě zůstanou v přístavu.

6. The Longest Day – Filmy o 2. světové válce 

Nejdelší den Filmy o 2. světové válce


Červen 1944. V Němci okupované severní Francii čekají odbojáři a civilisté na vylodění spojeneckých vojsk. Němci také vyčkávají, ale zatím netuší, kdy a kde se invaze uskuteční. Jsou přesvědčeni, že na pláž nevkročí ani jeden americký nebo britský voják. Chlubí se, že Spojencům dopřejí nejdelší den.

Na druhé straně kanálu čekají vojáci na okamžik, kdy jim bude oznámeno, že se bude konat operace… Zatímco probíhají přípravy na vylodění spojeneckých vojsk v Normandii, německé velení se marně snaží získat vůdcův souhlas s vysláním záložních obrněných divizí na břeh. Na naléhavý telefonát generál Jodl odpovídá: „Velitel spí, protože si vzal velkou dávku sedativ.“ Přímo na pláži je neuvěřitelný pohled na hrůzu zkamenělých německých vojáků na úsvitu nového dne. Blíží se obrovské množství lodí, o kterých jejich velitelé ještě nedávno tvrdili, že neexistují.

Obrana se začíná rychle formovat. Mezitím se američtí vojáci vyloďují na pláži Omaha. Je nutné se co nejrychleji dostat z dosahu německých děl a pokračovat do vnitrozemí. Již nyní je jisté, že ztráty budou obrovské… Působivě vyprávěná historie zachycuje přípravy na akci, bitevní scény i osudy jednotlivých účastníků. Film získal dva Oscary a herecké výkony v něm ocenila řada hvězd.

5. Vzdálený most – Filmy o 2. světové válce 

Vzdálený most Filmy o 2. světové válce


V srpnu 1944 byla osvobozena Paříž. Armáda však neměla dostatek zásob. Generál Montgomery vypracoval plán nazvaný Market Garden: Market – vzdušné síly, Garden – pozemní síly. Hlavním úkolem bylo vybojovat a udržet tři mosty v Nizozemsku (Aidhoven, Nijmegen a Arnhem) přes Rýn.

Celou akci komplikují terénní možnosti přistání dopravních letadel, vojáci musí seskočit padákem a přemístit se do 12 km vzdáleného Arnhemu. Pozemní síly v Nijmegenu musí kontrolovat obě strany mostu, na druhou stranu řeky se mohou dostat pouze pomocí člunů pod palbou německých obránců. Celková situace se pro spojence nevyvíjí dobře…

10 nejlepších hororů podle skutečných událostí

4. Zachraňte vojína Ryana

Zachraňte vojína Ryana 2. světová válka Filmy
Rozhodující událostí 20. století byla druhá světová válka. století a stala se pro Ameriku rozhodujícím historickým zlomem. Změnila hranice světa a dnes se jí říká „poslední velká válka“. Ani sebelepší výcvik však nedokázal spojenecké vojáky připravit na to, co je čekalo po vylodění v oblasti.

Normandie, na pláži s krycím názvem Omaha. Přestože byli plni odhodlání a víry ve vítězství, jen málo z nich bitvu o tento malý kousek francouzského pobřeží přežilo. Z pohledu kapitána Johna Millera je zřejmé, že si je vědom nebezpečí, které na jeho jednotku čeká. Netuší však, že to zdaleka není nejtěžší úkol, který bude muset se svými vojáky splnit…

3. Schindlerův seznam – Filmy o 2. světové válce 

Schindlerův seznam Filmy o 2. světové válce


Hluboce šokující, nelítostné drama o noční můře holocaustu, natočené podle skutečných událostí. Oskar Schindler obětoval celé své jmění, aby zachránil 1100 životů… Polský Krakov 1939. Židovská komunita je pod stále větším tlakem nacistů. Filmy o 2. světové válce .

Do této vřavy vstupuje obchodník Oskar Schindler, člen nacistické strany, velký podvodník a člověk těžící z válečných útrap, který v sobě dokázal najít sílu zachránit ty, jimž zdánlivě nebylo pomoci… Film Stevena Spielberga je stěžejním dílem světové kinematografie a držitelem sedmi Oscarů, včetně ocenění za nejlepší film roku a režii.

2. Nepřítel před branami – Filmy o 2. světové válce 

Nepřítel před branami Filmy o 2. světové válce


17. července 1942 začala jedna z největších bitev druhé světové války. Druhá světová válka. Bojovalo se o průmyslové město na Volze, tehdy Stalingrad, a velení obou armád – sovětské i německé – si bylo vědomo, že právě zde se rozhodne o konečném vítězství. Příběh inspirovaný stejnojmennou knihou amerického historika Williama Craiga ukazuje v dramatickém rámci krvavého válečného konfliktu souboj ruského odstřelovače Vasilije Zajceva s německým zpravodajským důstojníkem majorem Königem.

Dostal za úkol zlikvidovat vojáka z Uralu, který má nesmírnou hodnotu pro sovětskou válečnou propagandu. Jeho nadřízený Danilov z něj doslova „stvořil“ zářný prototyp skromného, prostého, ale neohroženého hrdiny, který je schopen bez váhání položit život za vlast. Netuší však, že si tím zároveň postavil do cesty sokyni v lásce.Filmy o 2. světové válce.

Německá strana věřila a doufala, že Vasilijova smrt alespoň na čas ochromí bojeschopnost Rudé armády u Stalingradu.

1. Stalingrad – Filmy o 2. světové válce 

Stalingrad Filmy o 2. světové válce
Skupina odhodlaných ruských vojáků se ze všech sil snaží ubránit strategickou budovu uprostřed zničeného města před nelítostnou německou armádou. Během obléhání se mezi vojáky a mladou Ruskou, která v domě žije, vytvoří nečekané pouto. Režisér Fedor Bondarčuk ve filmu Stalingrad spojil napínavé bitevní scény s lidským dramatem ruských vojáků, několika zbývajících civilistů a německých okupantů. Filmy o 2. světové válce.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button