Filmy a volný časSEZNAMY FILMŮ

Filmy pro chytré lidi 10 náročných filmů

Filmy pro chytré lidi 10 náročných filmů . Filmy pro inteligentní lidi, kterým jen tak nerozumíte , filmy pro lidi s vysokým iq .

 

Některé filmy není třeba vidět ani jednou, abyste pochopili jejich děj v celé jeho kráse – přestože k popisu zápletky stačí jediná věta. Mají jednoduchý děj, ale přesto dokáží udržet divákovu pozornost v napětí po celou dobu.

Koherence (2013) Filmy pro chytré lidi 

Koherence


Slyšeli jste o Schrödingerově kočce? S touto teorií přišel Schrödinger v roce 1935 a paradox popisuje možnost existence několika paralelních světů v čase. Právě tato teorie inspirovala film Koherence. V roce 1923 proletěla nad Finskem kometa, po níž se začaly dít podivné události.

Žena zavolala policii a tvrdila, že muž v jejím domě není její manžel. Když se ji policie snaží přesvědčit o opaku, žena tvrdí, že svého manžela zabila včera. U stolu momentálně sedí osm přátel. Vychutnávají si dobrou večeři, když se na obloze opět objeví kometa…

Pí (1998) Filmy pro inteligentní lidi 

pi


Ve filmu se objevuje mnoho zajímavých témat, jako je náboženství, mystika a filozofické otázky. Max je brilantní matematik, a když přemýšlí o světě, napadne ho, že by mohl sestrojit stroj, který by předpovídal ceny na burze.

To však není její jediný cíl. Chce všemu rozumět. Takový člověk samozřejmě nemůže zůstat bez povšimnutí a začnou se o něj zajímat jak velké ryby z Wall Street, tak členové židovské sekty.

Zdrojový kód (2011) Filmy pro chytré lidi 

Zdrojový kód (2011)


V hlavní roli skvělý herec Jake Gyllenhaal alias kapitán Colter Stevens přebírá vláček. Netuší, kde je, kdo je a co tam dělá. Teprve později si uvědomí, že prožívá poslední minuty života jiného člověka. Setkáváme se s cestováním v čase a Colterovým úkolem je zjistit, kdo stojí za výbuchem vlaku. Podaří se mu to?

Osudový dotek (2004) Filmy pro chytré lidi 

osudový dotek


Existuje teorie, která tvrdí, že mávnutí motýlích křídel na jednom kontinentu může vyvolat bouři na druhé straně světa. Evan, kterého hraje Ashton Kutcher, trpí nesnesitelnými bolestmi hlavy, po nichž se ocitá v minulosti a má dokonce možnost ji změnit. Díky své nově nabyté schopnosti se znovu setkává s dávnou láskou a napravuje své chyby. I ta nejmenší změna má však nevratné důsledky do budoucna.

Paradox času (2014)

Paradox času (2014) Filmy pro inteligentní lidi


Opět se setkáváme s tématem cestování v čase. Aby dopadl zločince, který uniká napříč časem, bude muset tajný agent zapojit své mladší já z minulosti. Podívejte se sami, jak to dopadne.

Jak změkčit vlasy: 5 přírodních způsobů

Opačná barva (2013)

Opposite Color (2013) Filmy pro inteligentní lidi


Tento film plný symboliky je o všem, co člověk nemůže ovlivnit. Kris, kterého zloděj omámí neznámou látkou, a Jeff, který také není sám sebou, se stanou spřízněnými dušemi. Hledají místo, kam by se mohli uchýlit, a skládají dohromady kousky svých světů, které se roztříštily na kusy.

Počátek (2010)

Inception (2010) Filmy pro inteligentní lidi
Neříkejte, že jste toto dílo slavného Christophera Nolana neviděli. V hlavní roli se představil Leonardo DiCaprio. Dom Cobb je zloděj, ale nekrade peníze ani šperky. Pokud si nedáte pozor, ukradne vám sny, které se skrývají v nejtajnějších zákoutích vašeho podvědomí.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Vesmírná odysea Filmy pro inteligentní lidi


Na natáčení filmu se podílel Kubrick, který je mimo jiné autorem filmu A Clockwork Orange. Donutí vás filozofovat a přemýšlet o tom, co je mimo nás, mimo prostor a čas, co skrývá vesmír nebo jaký je smysl existence…

Vynález (2004) Filmy pro chytré lidi 

Vynález (2004) Filmy pro inteligentní lidi


Dílo popisuje příběh dvou přátel, kterým se shodou okolností podaří podniknout určitou formu cestování v čase. Zpočátku chtějí jen vydělat trochu peněz, ale jejich vlastní chamtivost je přemůže a nakonec se jim vše vymkne z rukou. Vymysleli něco, co si žilo vlastním životem. Sledovat tento film je jako skládat puzzle.

Matrix (1999) Filmy pro chytré lidi 

Matrix (1999) Filmy pro inteligentní lidi

Nové filmy 2021 – Top 7 nových filmů 2021

Filmy pro chytré lidi .Matrix není film, je to legenda. Legenda, která změnila pohled mnoha lidí na svět. Co když je svět ve skutečnosti virtuální realitou? Jaký je cíl a smysl naší existence? Mimochodem, věděli jste, že zelený kód v Matrixu je recept na sushi?

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button