Filmy a volný časSEZNAMY FILMŮ

Horory Top 10 hororových filmů

Horory Top 10 hororových filmů . Nejlepší horory, které byste měli vidět . Horory, u kterých se budu bát .Nejlepší horory .

Jste připraveni se bát? Po zhlédnutí těchto filmů se vám určitě nebude dobře spát , podívejte se na 10 nejlepších hororů . Pokud znáte nějaký horor, který stojí za zhlédnutí, zanechte nám komentář pod článkem. 

10. Peeping Tom – Hororové filmy

 

10.Peeping Tom

Zaměstnanec filmového studia a příležitostný pornoherec Mark Lewis je osamělý voyeur, posedlý touhou zabíjet a zachytit okamžik smrti na filmový pás. Tento šokující snímek po zdrcujících recenzích zničil kariéru režiséra Michaela Powella. Dnes je považován za mistrovské dílo.

10 nejlepších hororů podle skutečných událostí

9. Vampyr (Vampire or The Strange Adventures of David Gray)

 

9.Vampyr (Vampire or The Strange Adventures of David Gray)

Jeden z nejpozoruhodnějších filmů světové kinematografie první poloviny 20. století. Století (natočeno 1932) se vyznačuje hypnotickou, téměř surrealistickou atmosférou, budovanou od prvních záběrů. Snový charakter filmu, v němž Dreyer volně vychází z příběhu spisovatele Sheridana Le Fanu Carmilla (o čtvrt století staršího než Stokerův Dracula), je budován jak specifickým vizuálním stylem, tak překrýváním a prolínáním dějových linií. Horor

 

8. Ať vejde ten pravý – Horory

 

8.Nechť vstoupí ten pravý

Hrdina filmu, dvanáctiletý outsider Oskar, žije na švédském sídlišti. Zde se seznámí s Eli, stejně starou dívkou, která se právě přistěhovala. Záhadný Eli ho zaujme svým podivným chováním. Obě samotářské děti se sblíží. Jejich přátelství čeká osudová zkouška. Oskar zjistil, že tajemný Eli je upír…

7. Upír Nosferatu

 

7.Nosferatu Upírské horory

Hutter (GUSTAV VON WANGENHEIM), mladý realitní úředník, je vyslán k hraběti Orlokovi (MAX SCHRECK) do Karpat, aby uzavřel smlouvu o koupi nemovitosti. Po strastiplné cestě ho hrabě přivítá na svém zámku. S blížící se první nocí však Hutter zjistí krutou pravdu: hrabě Orlok je upír. Friedrichu Wilhelmu MURNAUOVI se nepodařilo získat práva na zfilmování románu Brama Stokera DRACULA, a tak změnil jména osob a zasadil příběh do fiktivního města Wismar. Zajímavé je také to, že Murnau natáčel scény z Orlokova hradu na slovenském Oravském hradě.

6. Vymítač ďábla – Hororové filmy

 

6.The Devil Exorcist Hororové filmy

Regan je dcerou slavné a bohaté herečky. Protože na ni matka nemá čas, ani si nevšimne, že se chování její dcery začíná pomalu měnit. Mluví z cesty a její tvář se zkřiví hrůzou. Matka vezme dívku na lékařské vyšetření. Po sérii velmi podrobných vyšetření jsou lékaři bezradní. Dívčin stav se zhoršuje a nyní napadá své okolí. Její hlas se mění a ona komunikuje s okolím démonickým hlasem. Jeden z lékařů přichází s návrhem, aby se obrátili na církevního specialistu, exorcistu. Moje matka si nejprve myslí, že je to hloupost. Když se dívka promění v ďábelské monstrum a zabije svého přítele, nezbývá jí než se obrátit na vymítače ďábla.

5. Osvícení – Horory

 

5.Illumination Hororové filmy

Spisovatel Jack Torrance hledá klidné místo pro psaní svého nového románu, a tak přijme nabídku stát se ředitelem odlehlého horského hotelu. Během úvodního rozhovoru se mimo jiné dozvídá hrůzný příběh o svém předchůdci, který ze samoty a odloučení zešílel a zavraždil svou ženu a dvě dcery… Po příjezdu Jack zabydluje rodinu a začíná psát knihu. Brzy však zjistí, že samota uprostřed hor je pro něj strastiplná, a i on začne ztrácet rozum.

Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

4. Rituál

 

4. Rituální horory

Policejní seržant Howie (Edward Woodward) se vydává na odlehlý skotský ostrov, aby vyšetřil záhadné zmizení mladé ženy.Brzy se ukáže, že místní venkovská komunita, vedená podivínským lordem Summerislem (Christopher Lee), není taková, jak se na první pohled zdá. Detektiv, který je silně věřící křesťan, ve skutečnosti odhalí tajemnou společnost samoděržaví a pohanů. Dokáže Howie zabránit podivné sektě, aby si přivedla oběť, než se jí sám stane při děsivém rituálu, s nímž je spojena? Britt Ekland, Diane Cilento a Ingrid Pitt v hlavních rolích tohoto provokativního a šokujícího díla scenáristy Anthonyho Shaffera, které je fanoušky i kritiky po celém světě považováno za skutečnou kultovní klasiku a mistrovské dílo moderního hororu.

3. Teď se nedívej – Hororové filmy

 

3.Don't sledovat horory nyní

Na začátku tohoto mistrovského psychologického hororu se šťastné manželství Laury a Johna (Julie Christie a Donald Sutherland) setkává s noční můrou všech rodičů, tragickou smrtí jejich malé dcerky. John, který instinktivně cítí tragédii, je pronásledován výčitkami svědomí, že jí nedokázal zabránit. Manželé odjíždějí do Benátek, kde se setkávají se sesterskou dvojicí postarších excentrických Angličanek. Jeden z nich, slepý jasnovidec, tvrdí, že vidí jejich malou dcerku… Film se proslavil také odvážnou erotickou scénou mezi Laurou a Johnem.

2. Rosemary má dítě

 

2.Rosemary má děťátko Hororové filmy

Jsou to jen hormony, nebo se temné síly opravdu chystají ovládnout svět? Novomanželé Rosemary a Guy Woodhouseovi (Mia Farrow a John Cassavetes) se nastěhují do starého newyorského činžáku, přestože jejich přítel Hutch (Maurice Evans) varuje před temnou historií domu. Působili zde okultisté a došlo k několika tragickým úmrtím. Woodhousovi se seznámí se svými starými sousedy Castevetovými, kteří začnou být jejich častými hosty. Když Rosemary otěhotní, doporučí jí známého gynekologa. Od té doby však Rosemary začíná trpět nevysvětlitelnou bolestí a strachem. Z Castevetů se ozývají zvuky podobné duchařským seancím, někteří lidé, včetně ostražitého Hutche, záhadně onemocní nebo rovnou zemřou. Jsou to jen náhody, představy psychicky labilního rodiče, nebo jde o nefalšované satanské spiknutí proti Rosemary…? Horory.

1. Psycho – Horory

 

1.Psycho

Horory .Anthony Perkins jako duševně nemocný Norman Bates. Jeho starý ponurý dům slouží jako příležitostný motel a rozhodně není místem klidného odpočinku. Marion Craneová (Janet Leighová) to zjistí na vlastní kůži. Soukromý detektiv (Martin Balsam) a Marionina sestra (Vera Miles) jsou na stopě zmizelé mladé Marion. Smrtící napětí se stupňuje, až nakonec vyvrcholí hrůzným a nevyhnutelným závěrem.

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button