Filmy a volný čas

The Woman King online 2022

The Woman King online cz dabing je americký historický epos z roku 2022 o Agojích, ženské bojové jednotce, která v roce 17. na V 19. století chránila západoafrické království Dahomey. Děj filmu se odehrává ve 20. letech 20. století Děj se odehrává v 19. století a Viola Davisová v něm hraje generálku, která cvičí novou generaci ženských bojovnic pro boj s nepřáteli. Režisérkou je Gina Prince-Bythewood a scénář napsala Dana Stevens podle příběhu, který napsala společně s Marií Bello. Ve filmu dále hrají Thuso Mbedu, Lashana Lynch, Sheila Atim a John Boyega.

 

The Woman King online 2022

 

The Woman King online 2022

 

Nápad na knihu King of Women dostal Bello v roce 2015 poté, co navštívil Benin, kde se kdysi rozkládal Dahomey, a seznámil se s historií Agojie. Byla přesvědčená, že našla příběh, který stojí za to vyprávět, a tak najala Cathy Schulmanovou, aby ho adaptovala do celovečerního filmu. The Woman King online.  Byl předložen několika studiím, která jej z finančních důvodů odmítla. Po setkání se společností TriStar Pictures v roce 2017 dostal film v roce 2020 zelenou. Výroba byla v Jižní Africe zahájena v listopadu 2021. Kameramankou byla Polly Morganová. Během postprodukce složil hudbu Terence Blanchard a Terilyn A dokončila střih. Shropshire. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

Akční drama 2022

 

Akční drama 2022

 

Světová premiéra filmu Král žen se konala 9. září 2022 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu a společnost Sony Pictures Releasing uvedla film do kin ve Spojených státech 16. září. září 2022. Po festivalovém promítání se film dočkal pozitivních recenzí, kritici chválili herecké obsazení, zejména Davisovou, a akční choreografii.

 

Film The Woman King online

 

Film The Woman King online

 

V západoafrickém království Dahomey ve 20. letech 20. století 19. století,[4] generál Nanisca, vůdce ženské skupiny bojovníků Agojie, osvobozuje dahomejské ženy, které unesli obchodníci s otroky z říše Oyo. To vyprovokuje dahomejského krále Gheze, aby se připravil na totální válku s Oyem. Nanisca začíná cvičit novou generaci bojovníků, kteří se připojí k Agojie, aby chránili království. Mezi těmito bojovníky je i Nawi, dívka se silnou vůlí, kterou její otec nabídl králi poté, co se odmítla provdat za muže, který by ji bil.

Nawi se spřátelí s Izogiem, veteránem Agojie. Prozradí také, že ji adoptovala Naniska, a ukáže mateřské znaménko na levém rameni, čímž Nanisku šokuje. Evropští otrokáři pod vedením Santo Ferreiry a v doprovodu polovičního Dahomejce Malika přicházejí do Afriky v rámci aliance s Ojo vedenými generálem Obou Adem.

 

Nawi se s Malikem setkává, když se ten koupe, a oba se spřátelí. Krátce po výcviku na plnohodnotného Agojie se Nawi vplíží za Malikem a dozví se, že Oyo plánuje útok. Řekne to Nanisce, která ji pokárá za její lehkomyslnost. Nanisca jí prozradí, že ji Oba v mládí zajal, znásilnil a oplodnil. Po porodu dcery jí Nanisca před porodem vložila do levého ramene žraločí zub. Naniska vytáhne Nawi zub a potvrdí, že je to její biologická dcera. Jak se zbavit much – osvědčené zbraně na mouchy

 

The Woman King online cz dabing herci

 

The Woman King online cz dabing herci

 

Nanisca vede Agojie při útoku na Oju. Útok je úspěšný, ale Oba unikne a Nawi a Izogie jsou zajati. Jeden z Agojiných zajatců se vyplíží ven a sdělí Nanisce osud ostatních. Ghezo se chystá udělit Nanisce titul ženského krále, svého partnera a rovnocenného vládce Dahomeje, ale odmítá schválit záchrannou misi pro zajatého Agojieho.

 

O čem film je

 

O čem film je

 

Mezitím Isogie při pokusu o útěk zemře a Malik si koupí Nawiho, aby ji ochránil. Nanisca se vzepře rozkazům a vydá se se skupinou stejně smýšlejících bojovníků na záchranu vězňů. Chaos umožní Nawimu uniknout a připojit se k Nanisce. The Woman King online. Malik osvobodí několik dalších otroků, kteří utopí Santo, a Nanisca zabije Oba v boji na jedno kolo. Vítězní Agojové se vracejí do Dahomeje, kde Ghezo v soukromí krátce napomene Naniscu za to, že ho neposlechla, a poté ji korunuje králem žen. Po oslavách Nanisca a Nawi v soukromí potvrdí své příbuzenství.

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button