Filmy a volný časONLINE FILMY

Čelisti online cz dabing nebo titulky 2022

Čelisti online cz dabing je americký thriller z roku 2022, který natočil Steven Spielberg podle románu Petera Benchleyho z roku 1974. Roy Scheider v něm hraje policejního šéfa Martina Brodyho, který s pomocí mořského biologa (Richard Dreyfuss) a profesionálního lovce žraloků (Robert Shaw) loví lidožravého velkého bílého žraloka, který napadá návštěvníky pláže v letovisku. Murray Hamilton hraje starostu a Lorraine Garyová Brodyho manželku. Za scénář jsou zodpovědní Benchley, který napsal první návrhy, a herec a scenárista Carl Gottlieb, který scénář přepsal během hlavního natáčení.

 

Čelisti online cz dabing

 

Čelisti online cz dabing

 

Čelisti, které se natáčely převážně na ostrově Martha’s Vineyard v Massachusetts, byly prvním velkofilmem natáčeným na oceánu, a proto se potýkaly s produkčními problémy, například s překročením rozpočtu a nedodržením časového plánu. Vzhledem k tomu, že mechaničtí žraloci z výtvarného oddělení často selhávali, rozhodl se Spielberg přítomnost žraloka většinou jen naznačit, a to pomocí zlověstného a minimalistického motivu, který vytvořil skladatel John Williams, aby naznačil jeho blížící se příchod. Spielberg a další přirovnávají tento sugestivní přístup k režiséru Alfredu Hitchcockovi. Vydání filmu společností Universal Pictures ve více než 450 kinech bylo na tehdejší dobu výjimečně rozsáhlým uvedením velkého studiového filmu a bylo doprovázeno rozsáhlou marketingovou kampaní s velkým důrazem na televizní spoty a související zboží. Filmy o žralocích

Film Čelisti

 

Film Čelisti

 

Čelisti se staly prototypem letního blockbusteru, byly považovány za přelomový okamžik v dějinách kinematografie a získaly několik ocenění za hudbu a střih. Až do uvedení Hvězdných válek v roce 1977 se jednalo o nejvýdělečnější film. Oba filmy byly klíčové pro vytvoření moderního hollywoodského obchodního modelu, který usiluje o vysoké kasovní zisky z akčních a dobrodružných filmů s jednoduchou koncepcí. Čelisti online cz dabing uveden v létě v tisících kinech a silně propagován. Po Čelistech následovala tři pokračování (bez Spielbergovy a Benchleyho účasti) a mnoho napodobenin thrillerů. V roce 2001 jej Kongresová knihovna USA vybrala pro uchování v Národním filmovém registru USA jako „kulturně, historicky nebo esteticky významný“.

 

Sledujte film online

 

Sledujte film online

 

Na pláži městečka Amity Island v Nové Anglii plave mladá žena Chrissie Watkinsová nahá v oceánu. Když šlape vodu, napadne ji neviditelná síla a stáhne ji pod vodu. Druhý den jsou její ostatky nalezeny na břehu. Závěr soudního lékaře, že příčinou smrti byl útok žraloka, vede policejního náčelníka Martina Brodyho k uzavření pláží. Starosta Larry Vaughn ho přesvědčuje, aby své rozhodnutí změnil, protože se obává, že to zničí letní ekonomiku města.

Koroner předběžně souhlasí se starostovou verzí, že Chrissie zemřela při nehodě na lodi. Brody se zdráhá přijmout jejich závěr, dokud žralok nezabije mladého chlapce Alexe Kintnera přímo před přeplněnou pláží. Na žraloka je vypsána odměna, což vyvolá amatérské lovecké šílenství, a místní profesionální lovec žraloků Quint nabídne své služby za 10 000 dolarů. Mezitím oceánograf Matt Hooper zkoumá Chrissiny ostatky a potvrdí, že její smrt způsobil žralok – neobvykle velký žralok.

 

Čelisti online cz dabing

 

Jaws online cz dabing 3

 

Když místní rybáři chytí žraloka tygřího, starosta prohlásí pláž za bezpečnou. Paní Kintnerová, Alexova matka, se postaví Brodymu a obviní ho ze smrti svého syna.  Vyjádří pochybnosti, že za útoky je zodpovědný žralok tygří, a jeho podezření se potvrdí, když se po pitvě v žaludku žraloka nenajdou žádné lidské ostatky. A Hooper a Brody, kteří prohledávají noční vody v Hooperově člunu, najdou napůl potopenou loď. Pod vodou vyndá z trupu lodi zub velkého bílého žraloka, ale poté, co objeví částečnou mrtvolu místního rybáře Bena Gardnera, ji ve strachu odhodí.

Vaughn odmítá Brodyho a Hooperovo tvrzení, že za smrt může obrovský bílý žralok, a odmítá uzavřít pláže, pouze povolí zvýšená bezpečnostní opatření. O víkendu 4. července jsou pláže plné turistů. Po žertu teenagerů s falešným žralokem se skutečný žralok dostane do nedaleké laguny, kde zabije jachtaře a způsobí Brodyho nejstaršímu synovi Michaelovi šok. Brody pak přesvědčí Vaughna, který se cítí provinile, aby Quinta najal.

 

Film 2022

 

Film 2022

 

Quint, Brody a Hooper se vydávají na lov žraloků na Quintově lodi Orca. Zatímco Brody pokládá prut, Quint čeká na příležitost k zaseknutí žraloka. Bez varování se objeví za lodí. Čelisti online cz dabing. Quint, který odhaduje jeho délku na 25 stop (7,6 m) a hmotnost na 3 tuny (3,0 dlouhé tuny; 3,3 krátké tuny), ho harpunou přitáhne k plovoucímu sudu, ale žralok sud stáhne pod vodu a zmizí. Peníze zdarma – 11 tipů na peníze zdarma.

 

Shark Online 2022

 

Shark Online 2022

 

Za soumraku si Quint a Hooper v opilosti vyměňují historky o svých různých průšvizích a Quint prozradí, že přežil útok na USS Indianapolis. Žralok se nečekaně vrátí, narazí do trupu a vypne pohon. Muži pracují celou noc na opravě motoru. Ráno se Brody snaží zavolat pobřežní hlídku, ale Quint, který je posedlý myšlenkou zabít žraloka bez cizí pomoci, vysílačku rozbije. Po dlouhém pronásledování Quint harpunuje žraloka dalším barelem. Lano je přivázáno k zadním klanicím, ale žralok táhne loď dozadu, zaplavuje palubu a motorový prostor. Quint se chystá přeříznout lano, aby zabránil vytržení příčného ramene, ale klíny se utrhnou a sudy zůstanou připevněny ke žralokovi. Quint se vydá ke břehu, aby žraloka vytáhl na mělčinu, ale přetíží poškozený motor a ten selže. Vše na svatbu.

 

Čelisti online cz dabing

 

Jaws online cz dabing 2

 

Zatímco se kosatka pomalu potápí, trojice zkouší riskantnější přístup. Hooper vstoupí do vody v kleci chráněné proti žralokům s úmyslem smrtelně injikovat žralokovi strychnin pomocí podkožní jehly. Žralok zaútočí na klec a Hooper pustí harpunu, která se potopí a ztratí. Zatímco žralok se zmítá ve spletitých zbytcích klece, Hooperovi se podaří uniknout na mořské dno. Čelisti online cz dabing.  Žralok se uvolní, skočí na loď a sežere Quinta. Brody, uvězněný na potápějící se lodi, strčí tlakovou nádrž do žraločí tlamy a vyleze na vraní hnízdo. Quint vystřelí z pušky do nádrže a následnou explozí žraloka zabije. Hooper se vynoří a pádluje s Brodym zpět na ostrov Amity, přičemž se drží zbývajících sudů.

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button