CestováníHISTORIE A DINOSAUŘI

Opuštěný hrad ve Francii

Opuštěný hrad Tento kouzelný hrad zůstal opuštěný od požáru v roce 1932.

 

Pohled na opuštěný hrad vám vyrazí dech.

Půvabný francouzský zámek Château de la Mothe-Chandeniers se každý den mění v ruinu.Château de la Mothe-Chandeniers, který se nachází v kantonu Les Trois-Moutiers na západě Francie, dnes vypadá jako spící kráska zarostlá vegetací. Příběh, který se k němu váže, je stejně fascinující jako to, co z něj dodnes zbylo.

Pěší turistika se psy: 10 plemen vhodných pro pěší turistiku

Château de la Mothe-Chandeniers Opuštěný zámek

V 13. V minulých staletích byl baštou významného šlechtického rodu Baucayů, pánů z Loudonu, kteří měli otevřené dveře k samotnému francouzskému králi. Během středověku se hradu dvakrát zmocnili Angličané, ale Francouzi  jej nakonec získali zpět. Poté se stal jedním z nejoblíbenějších zámků ve Francii, kde se pořádaly bohaté hostiny. To byl jeden z důvodů, proč byl hrad během Francouzské revoluce vypleněn.

Château de la Mothe-Chandeniers

V roce 1809 jej však koupil bohatý obchodník François Hennecart, který jej přestavěl v romantickém stylu zámků na Loiře a na nedalekém pozemku vysadil vinnou révu. V roce 1857 se zámek stal majetkem barona Josepha Lejeuna, syna slavného generála a neteře švédské královny Desiderie.

Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

Opuštěný hrad . Sotva však jeho potomci zavedli ústřední topení, vypukl uprostřed zimy roku 1932 na hradě obrovský požár. Plamenů byla ušetřena pouze kaple, hospodářské budovy a holubník. Škody byly tak rozsáhlé, že deník Le Figaro tehdy uvedl, že celá knihovna se vzácnými tisky, tapiseriemi, gobelíny, starožitným nábytkem, obrazy a dalšími cennostmi lehla popelem. Bohužel hrad zůstal ve stavu po požáru až do současnosti, jenže od té doby ještě více zchátral.

Château de la Mothe-Chandeniers Opuštěný zámek

Na lepší časy se zablýsklo v roce 1981, kdy ji koupil učitel matematiky Marc Demever s úmyslem památku obnovit. To se mu však nepodařilo.Opuštěný hrad.

Před dvěma lety Demever řekl místním novinám, že jeho úsilí narazilo na velké administrativní a právní překážky.Demever neupřesnil jaké, ale mezi lidmi se povídá, že celou situaci zkomplikovala francouzská banka Crédit Lyonnais, která v 80. letech koupila okolní pozemky a lesy a pak je postupně za výhodné ceny rozprodávala.Opuštěný hrad,

Opuštěný hrad. Nyní je panství Château de la Mothe-Chandeniers rozdrobeno mezi několik majitelů a učitel  vlastní pouze budovu zámku, ke které má ztížený přístup, a proto v ní nebydlí. Ve snaze zachránit památku pro budoucí generace byla založena malá nadace Přátelé zámku Mothe-Chandeniers, která se snaží zámku udělit status národní památky a získat peníze na jeho rekonstrukci, ale její snahy se zatím nesetkaly s odpovídající odezvou ze strany vládních úředníků ani podnikatelské sféry.

Château de la Mothe-Chandeniers Opuštěný zámek

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button