CestováníSLOVENSKO

Veľký Rozsutec – nejkrásnější turistický kopec na Slovensku

Veľký Rozsutec je vrch v Národním parku Malá Fatra. Okolí i samotný Rozsutec je krásný. Je to skalnatý kopec, ze kterého je krásný výhled. Kopec se nachází téměř 5 km od Terchové a je velmi oblíbeným turistickým kopcem. Není divu.  je 1610 m nad mořem. Veľký Rozsutec je jedním z nejkrásnějších pohoří na Slovensku. Nejbližší další horou je Stoh, který má 1 607 m.n.m. Další horou je severně od něj Malý Rozsutec, který má 1 344 m.n.m. .

 

Velký diatom

 

Veľký Rozsutec pohled 

 

Je to skalnatá hora a ikona oblasti. Vrchol je vidět už z dálky. Kopec má také dobrou polohu a za krásného slunečného dne je z něj jeden z nejkrásnějších výhledů na Slovensku. Velký Rozsutec má své místo i v logu národního parku. Někde v okolí by měl být podle pověsti o Janošíkovi ukryt jeho zlatý poklad.

 

Velký diatom

Velký Rozsutec Pěší turistika

Výšlap na tento krásný kopec trvá několik hodin, nejlépe je začít co nejdříve ráno a můžete začít na Velkém Rozsutci, z něhož se vydáte na Malý Rozsutec a zakončíte ho Janošíkovými dírami.

Největší hora Slovenska : Top 10 největších hor.

 

nejkrásnější kopec

 

Velká příkopová propadlina

 

kopec v malé fatře

Trasa

Jedná se o kopec v Národním parku Malá Fatra. Okolí i samotný Rozsutec je krásný. Je to skalnatý kopec, ze kterého je krásný výhled. Kopec se nachází téměř 5 km od Terchové a je velmi oblíbeným kopcem pro turisty . Není se čemu divit, Velký výstup je ve výšce 1610 m n. m. Veľký Rozsutec je jedním z nejkrásnějších pohoří na Slovensku. Nejbližší další horou je Stoh, který má 1 607 m.n.m. Další horou je severně od něj Malý Rozsutec, který má 1 344 m.n.m. .

Jak změkčit vlasy: 5 přírodních způsobů

 

Velký diatom

Outlook

Je to skalnatá hora a ikona oblasti. Vrchol je vidět už z dálky. Kopec má také dobrou polohu a za krásného slunečného dne je z něj jeden z nejkrásnějších výhledů na Slovensku. Své místo má i v logu národního parku. Někde v okolí by měl být podle pověsti o Janošíkovi ukryt jeho zlatý poklad. Největší města v Slovensko

 

kopec

 

Výšlap na tento krásný kopec trvá několik hodin, nejlépe je začít co nejdříve ráno a můžete začít na Velkém Rozsutci, z něhož se vydáte na Malý Rozsutec a zakončíte ho Janošíkovými dírami.

 

Dewberry v zimě

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button