CestováníSLOVENSKÝ JAZYK A LITERATURA

Dovolená na Slovensku – 10 míst

Dovolená na Slovensku. Slovensko je krásná země, která nabízí mnoho možností, jak strávit dovolenou. Od horských túr a koupání v jezerech až po procházky po městech s bohatou historií a kulturou – Slovensko má co nabídnout každému typu cestovatele. Zde je 10 nejlepších míst na dovolenou na Slovensku.

 

Dovolená na Slovensku

 

Dovolená na Slovensku

 

 

Všechna tato místa mají své neodolatelné kouzlo a nabízejí návštěvníkům různé zážitky. Ať už dáváte přednost pěší turistice, kultuře nebo zimním sportům, na Slovensku si přijdete na své. Nechte se inspirovat a vyberte si dovolenkovou destinaci, která vám nejvíce vyhovuje.

 

1. Tatry

 

Tatry

 

Tatry jsou nejvyšším pohořím Slovenska a nabízejí nekonečné možnosti pro turistiku, horolezectví a zimní sporty. Navštivte například Vysoké Tatry, kde se nachází nejvyšší vrchol Slovenska – Gerlachovský štít.

 

2. Slovenský ráj

 

Slovenský ráj je národní park, který nabízí krásnou přírodu a mnoho turistických tras, včetně jedinečné trasy kaňonem Suché Bělé. Největší města v Slovensko

 

3. Nízké Tatry – Dovolená na Slovensku

 

Nízké Tatry - Dovolená na Slovensku

 

Nízké Tatry jsou pohořím, které nabízí mnoho turistických tras a míst pro zimní sporty. Navštivte například Chopok, nejvyšší vrchol Nízkých Tater. Nejzajímavější ubytování na Slovensku – top 7

 

4. Malá Fatra

 

 Malá Fatra je národní park, který nabízí krásné výhledy a nádhernou přírodu. Navštivte například Velký Kriváň, nejvyšší vrchol Malé Fatry.

 

5. Pieniny – Dovolená na Slovensku

 

 Pieniny jsou pohoří na hranicích s Polskem a nabízejí krásné výhledy a možnosti pěší turistiky a vodních sportů. Navštivte například řeku Dunajec, kde se můžete vydat na tradiční plavbu na voru.

 

6. Orava

 

Orava je region na severu Slovenska, který nabízí mnoho turistických tras a historických památek, jako je například Oravský hrad.

 

7. Spiš

 

Spiš

 

Spiš je region na východě Slovenska, který nabízí řadu historických památek, například Spišský hrad, který je zapsán na seznamu UNESCO. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

8. Košice – Dovolená na Slovensku

 

Košice - Dovolená na Slovensku

 

Košice jsou druhým největším městem na Slovensku a nabízejí mnoho historických památek a kulturních akcí.

 

9. Banská Štiavnica

 

Banská Štiavnica je historické město, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí krásnou architekturu, muzea a památky. Navštivte například Kalvárii, odkud je nádherný výhled na město.

 

10. Bratislava

 

Dovolená na Slovensku. Bratislava je hlavním městem Slovenska a nabízí mnoho historických památek, muzeí, kaváren a restaurací. Navštivte například hrad, který se nachází na kopci nad městem a nabízí krásný výhled.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button