Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
CestováníSLOVENSKO

Kde se koupat s dětmi na Slovensku

Kde se na Slovensku koupat s dětmi? Pokud hledáte místo, kde byste se mohli osvěžit a užít si letní měsíce se svými dětmi, Slovensko nabízí spoustu příležitostí ke koupání. Od koupališť a bazénů až po jezera a řeky – existuje spousta míst, kde si můžete užít rodinný výlet a zároveň se ochladit v horkých letních dnech.

Jedním z nejoblíbenějších míst pro koupání s dětmi na Slovensku jsou bazény. Mnoho z nich nabízí různé atrakce pro děti, jako jsou skluzavky, tobogány, dětské bazény a další zábavné prvky. Kromě toho jsou bazény často vybaveny restauracemi a kavárnami, kde si můžete po koupání odpočinout a občerstvit se.

Pokud dáváte přednost přírodním koupalištím, na Slovensku je mnoho krásných jezer a řek, kde si můžete užít koupání v přírodě. Mnohé z nich jsou navíc obklopeny krásnou přírodou a nabízejí různé možnosti turistiky a pikniků.

Kde se koupat s dětmi na Slovensku

 

Kde se koupat s dětmi na Slovensku

Pokud hledáte na Slovensku místo, kde se můžete koupat s dětmi, máte na výběr z mnoha atrakcí. Níže najdete několik tipů, které by vám mohly pomoci při výběru.

Aquapark Tatralandia a aquapark Bešeňová

Tatralandia a Vodní park Bešeňová jsou dvě nejznámější atrakce na Slovensku. Jsou ideální pro rodiny s dětmi, protože nabízejí mnoho vodních atrakcí pro všechny věkové kategorie. Děti se mohou vyřádit na tobogánech, v bazénech s vlnobitím nebo relaxovat v termálních bazénech. Pro dospělé jsou k dispozici různé sauny a wellness služby.

Bazény a vodní světy

Po celém Slovensku se nacházejí různé bazény a vodní světy pro děti. Mezi nejznámější patří Aquapark Senec, který nabízí mnoho tobogánů a atrakcí pro děti i dospělé. Další možností je Liptovská Mara, kde se můžete vykoupat v přírodním jezeře a pokochat se výhledem na Tatry.

Bazény a koupaliště v hotelech a penzionech

Pokud hledáte ubytování s bazénem nebo koupalištěm, máte na výběr z mnoha možností. Mnoho hotelů a penzionů nabízí vlastní bazény nebo bazény, které jsou k dispozici hostům. Některé hotely mají dokonce animátory, kteří se starají o děti a organizují různé aktivity.

 

Koupaliště a vodní atrakce v regionech

 

Koupaliště a vodní atrakce v regionech Kde se koupat s dětmi na Slovensku

Kde se na Slovensku koupat s dětmi? Kromě Tater a Liptova nabízí Slovensko mnoho dalších regionů, kde se můžete koupat a užívat si vodních atrakcí. Na východním Slovensku se nachází například Zemplínská Šírava, kde si můžete užít koupání na pláži a různé vodní atrakce. Na Oravě najdete koupaliště Habakuky, kde se děti mohou vyřádit na tobogánech a vodních atrakcích. V Piešťanech najdete termální koupaliště s léčivou vodou.

 

Farmy a ranče

K dispozici jsou také různé farmy a ranče, kde se děti mohou setkat s různými zvířaty a poznat skutečný život na venkově. Mezi nejznámější patří Biofarma ve Stupavě, Minifarma v Lubině, Jezdecký areál v Budičce, Horský dvůr v Haligovce, Ranč pod Ostrou skálou a Ranč Lieskovec. Děti si mohou vyzkoušet jízdu na koni, krmení zvířat a mnoho dalších aktivit. Zajímavosti Slovenska – Top 10 na světě

Přírodní lázně a jezera

 

Přírodní lázně a jezera Kde se koupat s dětmi na Slovensku

Kde se na Slovensku koupat s dětmi? Pokud hledáte na Slovensku místo, kde se můžete vykoupat s dětmi, určitě navštivte některé z přírodních lázní a jezer. Slovensko má mnoho krásných míst, která nabízejí skvělé podmínky pro koupání a odpočinek v přírodě.

Liptovská Mara je jedním z nejoblíbenějších míst pro koupání s dětmi. Toto umělé jezero nabízí řadu pláží a koupališť, kde si můžete užívat slunce a vody. Okolí jezera je také ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku.

Pokud hledáte místo na koupání v Tatrách, doporučujeme navštívit Vysoké Tatry. Oblast nabízí mnoho přírodních lázní a jezer, například Štrbské pleso nebo Popradské pleso. Voda v těchto jezerech je velmi čistá a příjemná ke koupání.

Dalším skvělým místem pro koupání s dětmi je Oravská přehrada. Tato přehrada nabízí mnoho pláží a koupališť, kde si můžete užívat slunce a vody. Okolí přehrady je také ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku.

Pokud hledáte místo ke koupání v přírodě, doporučujeme navštívit některé z přírodních lázní a jezer. Tato místa nabízejí skvělé podmínky pro koupání a odpočinek v přírodě. Voda v těchto jezerech je velmi čistá a příjemná ke koupání.

Zábavní parky a atrakce

 

Zábavní parky a atrakce

Pokud na Slovensku hledáte zábavné atrakce pro děti, máte na výběr z mnoha možností. Mezi nejoblíbenější atrakce patří zábavní parky, aquaparky, zámky, zvířecí parky, farmy, hrady, pohádky a Mini Slovensko.

Jedním z největších a nejznámějších zábavních parků na Slovensku je Tatralandia. Nachází se v Liptovském Mikuláši a nabízí mnoho atrakcí pro děti i dospělé. Mezi nejoblíbenější patří aquapark s mnoha bazény a tobogány, ale také různé atrakce, jako jsou trampolíny, lanový park, škola kouzel a mnoho dalších.

Dalším oblíbeným aquaparkem je aquapark Bešeňová, kde se děti mohou vyřádit na vodních atrakcích a dospělí si užít relaxaci v termálních bazénech.

Pro milovníky zvířat jsou ideální volbou zvířecí parky a farmy. Mezi nejznámější patří Zoo Bojnice, kde můžete vidět mnoho druhů zvířat a zažít různé interaktivní programy. Další možností je bratislavská zoologická zahrada, která nabízí nejen zvířata, ale také hřiště a atrakce pro děti.

Milovníci historie si nenechají ujít návštěvu hradů a zámků. Mezi nejnavštěvovanější patří Bojnický zámek, Spišský hrad a Oravský hrad. Kromě prohlídek můžete navštívit také různé interaktivní programy a akce.

Pro děti, které milují pohádky, jsou ideální volbou pohádkové vesničky a parky. Mezi nejznámější patří Pohádkový les v Zázrivé, Pohádkový zámek v Bojnicích a Pohádkový park v Banské Bystrici.

V neposlední řadě si můžete prohlédnout Slovensko v malé verzi v Mini Slovensku v Liptovském Mikuláši. Zde si můžete prohlédnout nejznámější památky a místa Slovenska v jednom parku.

 • Tatralandia – Liptovský Mikuláš – Nejlepší wellness na Slovensku: top 10 wellness
 • Vodní park Bešeňová – Bešeňová
 • ZOO Bojnice – Bojnice
 • ZOO Bratislava – Bratislava
 • Bojnický zámek – Bojnice
 • Spišský hrad – Spišské Podhradie
 • Oravský hrad – Oravský Podzámok
 • Pohádkový les – Zázrivá
 • Pohádkový zámek – Bojnice
 • Pohádkový park – Banská Bystrica
 • Mini Slovensko -Liptovský Mikuláš

Ubytování pro rodiny s dětmi

 

Ubytování pro rodiny s dětmi

Plánujete rodinnou dovolenou a hledáte ubytování, které bude vyhovovat potřebám vaší rodiny? Na Slovensku najdete řadu možností ubytování pro rodiny s dětmi, od penzionů až po wellness hotely.

Pokud hledáte něco útulného a soukromého, jistě vás zaujmou chaty, dřevěné chalupy nebo ubytování v soukromí. Tyto možnosti obvykle nabízejí také zahradu nebo terasu, kde můžete relaxovat a užívat si venkovní aktivity s dětmi. Nejzajímavější ubytování na Slovensku – top 7

Rodiny s dětmi se mohou ubytovat také v hotelech a wellness hotelech, kde si můžete odpočinout a relaxovat. Tyto hotely také často nabízejí animační programy pro děti, aby se zabavily, zatímco rodiče mohou relaxovat v lázních nebo si užít některé z wellness procedur.

Pokud dáváte přednost větší svobodě a nezávislosti, můžete si vybrat apartmány. Ty nabízejí plně vybavenou kuchyň, kde můžete připravit jídlo pro celou rodinu.

Většina ubytovacích zařízení také nabízí různé slevy a akce pro rodiny s dětmi, takže se rozhodně vyplatí vyhledat nejlepší nabídky a rezervovat přímo u majitele, abyste získali nejnižší cenu.

V níže uvedené tabulce naleznete několik doporučení na ubytování pro rodiny s dětmi v různých regionech Slovenska:

 • Košice – Pension Hradbová, Hotel Yasmin
 • Tatry – Apartmány Tatry Holiday, Pension u Vrábľov
 • Zemplín – Hotel Zemplín, Pension Kameňák
 • Orava -Chata Orava, Hotel Orava
 • Liptov – Pension Tri Studničky, Wellness Hotel Chopok

Ať už hledáte útulné ubytování na venkově, nebo luxusní wellness hotely, na Slovensku je spousta možností pro rodiny s dětmi. Stačí se rozhodnout, který z nich vám vyhovuje nejvíce, a užít si rodinnou dovolenou plnou zážitků. Jak změkčit vlasy: 5 přírodních způsobů

Pěší turistika a výlety pro rodiny

 

Pěší turistika a výlety pro rodiny

Pokud hledáte aktivity pro rodiny s dětmi, Slovensko nabízí mnoho možností. Pro milovníky přírody a turistiky jsou Tatry ideálním místem pro výlety. Vysoké Tatry jsou nejvyšším pohořím Slovenska a nabízejí mnoho turistických tras pro všechny stupně obtížnosti. S dětmi se můžete vydat na nenáročné túry a vychutnat si krásné výhledy na okolní krajinu.

Kromě Tater existuje mnoho dalších destinací, kde si můžete vychutnat krásy slovenské přírody. Například Kvačianská dolina je ideálním místem pro nenáročnou turistiku pro rodiny s dětmi. Tato oblast nabízí nádherný výhled na okolní krajinu a krásné vodopády.

Pokud si chcete odpočinout, můžete se vykoupat v termálních lázních. Na Slovensku je mnoho termálních lázní, kde si můžete odpočinout a relaxovat. Některé z nich nabízejí také atrakce pro děti, jako jsou tobogány a dětská hřiště.

V následující tabulce najdete několik tipů na výlety a turistiku pro rodiny s dětmi na Slovensku:

 • Vysoké Tatry – Nejvyšší pohoří Slovenska nabízí mnoho turistických tras pro všechny stupně obtížnosti.
 • Kvačianska dolina – ideální oblast pro nenáročnou turistiku pro rodiny s dětmi. Nabízí nádherný výhled na okolní krajinu a krásné vodopády.
 • Termální lázně – na Slovensku je mnoho termálních lázní, kde můžete relaxovat a odpočívat. Některé z nich nabízejí také atrakce pro děti, jako jsou tobogány a dětská hřiště.

Všechny tyto destinace nabízejí krásnou přírodu a mnoho aktivit pro rodiny s dětmi. Pokud se chystáte na výlet, nezapomeňte se připravit na všechny povětrnostní podmínky a mějte s sebou dostatek vody a občerstvení.

Závěr

Kde se na Slovensku koupat s dětmi? Všechna tato místa jsou skvělou volbou pro letní koupání s dětmi na Slovensku. Nezapomeňte však, že bezpečnost vašich dětí je na prvním místě. Vždy dodržujte pravidla pro koupaliště a dohlížejte na své děti.

Pokud hledáte koupaliště se spoustou atrakcí pro děti, určitě navštivte Aquapark Tatralandia. Toto koupaliště nabízí mnoho tobogánů, vodních atrakcí a bazénů pro děti i dospělé.

 

Jezera a vodní nádrže jsou ideální pro příjemné rodinné koupání v přírodě. Vyzkoušejte například koupání v jezeře Zemplínská šírava nebo v přehradě Ružiná. Pro ty, kteří hledají něco netradičního, může být zajímavou volbou koupel v termálních lázních. Skvělou volbou jsou například lázně v Piešťanech nebo Rajeckých Teplicích. Vyberte si místo, které vám nejlépe vyhovuje. Užijte si s dětmi příjemné letní dny plné koupání a zábavy na Slovensku.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button