Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
CestováníZAHRANIČNÍ

Kdy jet na Zanzibar – nejlepší počasí během roku

Kdy jet na Zanzibar – nejlepší počasí během roku. Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Zanzibaru? Zanzibar je nejvhodnější navštívit v období sucha, tedy od července do září, kdy je souostroví velmi oblíbené. Vyplatí se však cestovat ve většině ročních období, kdy jsou příjemné teploty mezi 28 °C a 34 °C a sluneční svit pravidlem.

Kdy se vydat na Zanzibar

 

Kdy se vydat na Zanzibar

 

Během krátkých dešťů v listopadu a prosinci se po přeháňkách střídá modrá obloha. Velmi vlhká je pouze v období dlouhých dešťů v dubnu a květnu.

Průvodce cestováním po Zanzibarském souostroví v jednotlivých měsících

 

Průvodce cestováním po Zanzibarském souostroví v jednotlivých měsících

 

Návštěva Zanzibarského souostroví v lednu – únoru

 

Skvělá doba pro návštěvu – dny jsou horké a slunečné a moře je nejčistší, což je vynikající doba pro potápěče a šnorchlaře.

 • Průměrná teplota: 33°C
 • Průměrné srážky: 66 mm

 

Návštěva Zanzibarského souostroví v březnu – Kdy jet na Zanzibar?

 

Počasí se začíná měnit, protože Zanzibar vstupuje do období známého jako „dlouhé deště“ a přeháňky jsou stále častější. Od poloviny března může být velmi vlhké.

 • Průměrná teplota: 34 °C
 • Průměrné srážky: 172 mm

 

Návštěva Zanzibarského souostroví v dubnu až květnu

 

Během „dlouhých dešťů“ v dubnu a květnu jsou pláže na pobřeží Indického oceánu horké a velmi mokré, takže to není nejlepší doba na cestování.

 • Průměrná teplota: 31°C
 • Průměrné srážky: 293 mm

 

Návštěva Zanzibarského souostroví v červnu až září

 

Deště již většinou ustaly, ale stále je možné zažít mírné přeháňky, takže je to krásné roční období, kdy si můžete krátit čas lenošením na plážích nebo prohlídkou Stone Townu.

 • Průměrná teplota: 31°C
 • Průměrné srážky: 42 mm

 

Návštěva Zanzibarského souostroví v říjnu

 

S tím, jak teploměr začíná pomalu stoupat, je možné, že se objeví několik dalších přeháněk, které se však obvykle střídají se slunečnými dny a neměly by ovlivnit váš pobyt.

 • Průměrná teplota: 32 °C
 • Průměrné srážky: 72 mm

 

Návštěva Zanzibarského souostroví v listopadu – prosinci

 

Začínají krátké přeháňky a teplota je vyšší. Přeháňky obvykle trvají krátce, takže se můžete uchýlit do baru nebo na masáž a po návratu slunce se vrátit ven.

 • Průměrná teplota: 33°C
 • Průměrné srážky: 128 mm

 

Rady na cesty – Kdy vyrazit na Zanzibar?

 

Rady na cesty - Kdy vyrazit na Zanzibar?

Praktické tipy pro cesty na Zanzibarské souostroví, od společenských protokolů až po pokyny týkající se finančních záležitostí, s odkazem na nejnovější cestovní rady.

 

Ubytování na Zanzibaru

 

Ubytování na Zanzibaru
Ubytování na Zanzibaru

Nachází se zde většina hotelů a na výběr je nespočet plážových hotelů. Je zde několik velmi rušných pláží, které jsou lemovány velkými letovisky. Prošli jsme celý ostrov a našli klidné pláže s malými butikovými hotely a jednoduchými domky.

 

Kamenné město

 

Kamenné město
Kamenné město

Mnoho lidí, kteří se na Zanzibaru zdržují, kombinuje delší pobyt na pláži s jednou nebo dvěma nocemi ve Stone Town. Je to rušné a velmi exotické místo, které můžete prozkoumat, najíst se v několika úžasných restauracích a pořídit si pár dárků domů. Jsou zde přestavěné svahilské domy, ve kterých se můžete ubytovat, a my vám můžeme doporučit nejen tyto domy, ale také nejlepší restaurace a dokonce i obchody, které můžete prozkoumat! Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

Zanzibarské ostrovy

 

Zanzibarské ostrovy

Mezi Zanzibarem a ostrovem Pemba, který se nachází na severu, létají denně letadla. Lety trvají přibližně čtyřicet minut. Pemba je klidný ostrov s několika hotely. Je to ideální místo pro potápěče, šnorchlaře a lidi, kteří chtějí uniknout na velmi klidné místo. Pro ty, kteří chtějí exkluzivitu, je v okolí Zanzibaru několik malých ostrůvků. Na některé se dostanete lodí, jiné jsou malé butikové hotely a další jsou soukromé ostrovy. Jsou dražší, ale nabízejí perfektní ubytování, služby a soukromí.

A konečně pro ty, kteří chtějí prozkoumat všechny ostrovy souostroví, je k dispozici soukromá jachta, na které se můžete vydat na cestu kolem ostrovů v pravém stylu.

 

Jazyk

 

Jazyk

Úředními jazyky jsou kisvahilština a angličtina, ale v Tanzanii se mluví více než 100 různými jazyky. Téměř všichni, kdo se přímo či nepřímo podílejí na cestovním ruchu, mluví anglicky. Zajímavá fakta o Chorvatsku 10 faktů o Chorvatsku

 

Tipy

 

Tipy

Tradiční spropitné pro průvodce safari nebo personál kempu není zahrnuto v ceně zájezdu a je zcela na vašem uvážení. Pokud chcete dát spropitné, protože jste byli dobře obslouženi, můžete využít následující stručný návod:

10 eur za hosta a den.
Všeobecný personál v kempu/lodži. Doporučujeme 5 eur na den. Tuto částku je třeba vložit do společné kolonky pro spropitné.
Průvodce národním parkem 8 eur na den.
Doporučujeme také, abyste si část spropitného rozměnili na drobné tanzanské šilinky.

Peníze – Kdy jet na Zanzibar

 

Peníze - Kdy jet na Zanzibar

Tanzanskou měnou je tanzanský šiling (TSh). Aktuální směnný kurz je přibližně 1 euro = 1000 TSh. Hotely přijímají platby za jídlo a nápoje v EURACH nebo TSh. Některé restaurace a obchody v turistických oblastech mohou přijímat platby v EURACH.

Vzhledem k množství padělaných peněz nikdo v Tanzanii, včetně bank, nepřijímá bankovky v hodnotě 100 €, takže je lepší mít u sebe menší bankovky.

Kreditní karty jsou v některých větších hotelech přijímány, ale obvykle je za ně účtován 5-10% příplatek. V Tanzanii je velmi málo bankomatů. Nespoléhejte se na kreditní karty jinak než jako na zálohu.

 

Sociální otázky

 

Sociální otázky

Konzervativní neformální oblečení je obecně všude přijatelné, ale odhalujícímu oblečení byste se měli vyhnout, protože může být pohoršující. Zejména ve městech a vesnicích v pobřežních oblastech, kde je velmi silný muslimský prvek. Zejména na Zanzibaru si musíte zakrýt kolena a ramena.

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button