OBECNÝ ZÁJEMZajímavosti

10 nejznámějších mýtických bytostí, které možná skutečně existují

Mýtické bytosti byly vždy součástí našich učebnic dějepisu. Někteří lidé dokonce věří, že v současnosti existují, skrývají se ve stínech a snaží se být neviditelní, protože existují spolu s lidmi. Některá stvoření jsou považována za smyšlená, jiná jsou příbuzná vyhynulým druhům.Zde je však 10 mýtických tvorů, kteří možná skutečně existují.

10. Draci

10. Draci


Draci byli vždy oblíbení a zahrnuti do většiny lidových příběhů. Je zobrazován jako mohutný tvor s křídly , který může létat v oblacích a chrlit oheň. Historické knihy líčí draky jako nepřátele i spojence. Dnešní komodský drak je považován za potomka bájných tvorů, a to bez ohledu na jeho velikost, letové schopnosti a schopnost chrlit oheň.

9. Čarodějnice

9.Čarodějnice


Čarodějnictví je pojem, který měl v různých společnostech a dobách různý význam. Tyto významy mají společné použití údajných nadpřirozených schopností nebo sil. Naopak vztah k náboženství, magii a etice je jiný. Člověk, který praktikuje čarodějnictví, se označuje jako pololidský čaroděj (čarodějnice) nebo čaroděj (čarodějnice) (starší též mág). Víra v čarodějnictví se v různých podobách vyskytuje v mnoha kulturách, je charakteristická zejména pro indoevropské kultury a v primitivních i vyspělých společnostech přežívá dodnes.

8. Amazonky

8. Amazonky


Amazonky jsou často zobrazovány jako bojovnice, které žijí v hlubokém nitru lesa bez přítomnosti mužů. Často jsou popisováni jako vycvičení bojovníci, kteří umí šplhat a pohybovat se po stromech. Jejich zánik však nebyl v historických knihách ani příbězích nikdy konkrétně vysvětlen.

7. Dire Wolf

7. Dire Wolf


Mohutní vlci z rodu Starků nakonec nebyli smyšlení, ale už vyhynuli. Vlk dravý původem ze Severní Ameriky však nebyl tak velký, jak je zobrazován v televizi, ale byl větší než typický vlk. Pocházejí z rodu Canis. Canis Dirus neboli „obávaný pes“ je velký asi jako šedý vlk, ale je těžší. vignety na Vánoce

6. Jednorožec

6. Jednorožec


Je považován za jedno z nejstarších zvířat v příbězích, kterému z čela vyčnívá velký, spirálovitý a špičatý roh. Je naprosto divoká a často je symbolem půvabu a čistoty. Mnozí věřili, že ho může zajmout jen panna. Roh je považován za velmi cenný a má schopnost léčit různé nemoci.

5. Kraken

5. Kraken


Na konci 13. století byl Kraken považován za synonymum Hafgulfa, jedné ze dvou obřích mořských příšer, které se potulují ve vodách Grónského moře. Tento tvor údajně nemá schopnost rozmnožování, což vysvětluje jeho malý počet. Vzhledem ke své obrovské velikosti se však dožívají až několika století.

4. Berserkers

4. Berserkers
Berserkové jsou považováni za spasené bojovníky, kteří ztratili veškerou lidskost. Stroje na zabíjení, které nemají slitování s ničím , někteří dokonce říkají, že je to proto, že už ztratily duši. V historii sloužili jako stráž norského krále Haralda I. Fairhaira v letech 872 až 930.

3. Vlkodlaci

3. Vlkodlaci

Napůl lidé, napůl vlci, kteří žili mezi námi. Podle legend byli tito muži , v dobách nouze a nebezpečí, aby ochránili svou vesnici, posedlí svým zvířecím duchem, vlkem. Jeden náčelník však musel svůj kmen zbavit jiného náčelníka, který využíval vlčí sílu k tomu, aby vnesl do jejich země hrůzu. Musel vlčího ducha krmit, dokud se náčelník nedokázal vrátit do lidské podoby.

2. Víly

2. Víly


Víly jsou považovány za ochránkyně přírody, které využívají její sílu. Žijí hluboko v lese, kde chrání divočinu před lidmi, kteří se snaží vyčerpat přírodní zdroje a poklady. Předpokládá se, že víly tráví s lidmi hodně času, berou na sebe podobu lidí a snaží se zůstat nepovšimnuty, pokud žijí mezi nimi.

1. Dracula

1.Dracula
Drákula je upír, který má schopnost hypnotizovat lidi a požívat jejich krev. Upíři jsou nesmrtelní, bojí se slunečního světla a lze je zabít dřevěným kůlem do srdce. Díky schopnosti pít krev jim mládí zůstává i stovky let.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button