PENÍZE A PODNIKÁNÍZajímavosti

Nejdražší hodinky na světě – 20 nejdražších hodinek

Nejdražší hodinky na světě – 20 nejdražších hodinek. Nemáte rádi drahé hodinky?! Já vím, že ano! Zde je seznam 20 nejdražších hodinek na světě. Připravte se… některé ceny jsou opravdu fascinující!

 

Nejdražší hodinky na světě

 

Nejdražší hodinky na světě

 

Seznam nejdražších hodinek a níže uvedené údaje byly sestaveny z různých zdrojů na internetu, například Man of Many & The Trend Spotter. 20 nejdražších hodinek na světě.

 

 1. Vacheron Constantin Tour de I’Ile – 1,5 milionu eur

 

Vacheron Constantin Tour de I'Ile - 1,5 milionu eur

 

Nejdražší hodinky – Vacheron Constantin Tour de I’Ile Na vrcholu našeho seznamu hodinek jsou hodinky Vacheron Constantin Tour de I’Ile. Tyto hodinky, jejichž cena se pohybuje kolem 1,5 milionu eur, budou stejně jako většina hodinek na našem seznamu dostupné pouze pro určitý typ elitní klientely.

 

Náramkové hodinky vyrobil švýcarský výrobce Vacheron Constantin a na trh byly uvedeny v roce 2005. Při zahájení bylo zaznamenáno 250. výročí výrobce. V zájmu zachování exkluzivity bylo vyrobeno pouze 7 kusů limitované edice.

 

Hodinky Tour de l’Ile, kdysi označované za „nejsložitější náramkové hodinky na světě“, už sice tento titul nemají, ale jejich cena je stále impozantní!

 

 1. Lange & Söhne Grand Complication – 2,5 milionu eur

 

Lange & Söhne Grand Complication - 2,5 milionu eur

 

Hodinky Lange & Söhne Grand Complication, které měly premiéru v roce 2013, jsou v současnosti nejdražšími hodinkami značky. Tyto komplikované náramkové hodinky, jejichž výroba trvala něco málo přes rok, získávají svou hodnotu díky několika komplikacím.

 

Hodinky mají celkem 876 složitých pohyblivých součástek a jsou uloženy ve zlatém pouzdře. Jeho průměr je 50 mm a tloušťka 20 mm.

 

Má věčný kalendář s měsíční fází, grande a petite sonnerie s minutovým opakovačem a chronograf s rozdělenou sekundou. Není to tak špatné!

 

 1. Franck Muller Aeternitas Mega 4 – 2,7 milionu eur

 

Franck Muller Aeternitas Mega 4 - 2,7 milionu eur

 

V 18 letech. Na prvním místě našeho seznamu nejdražších hodinek světa jsou úžasně komplikované hodinky Franck Muller Aeternitas Mega 4. Jsou to nejsložitější náramkové hodinky na světě a obsahují neuvěřitelných 1483 součástek, což je světový rekord.

 

Hodinky mají věčně obnovitelný kalendář, který není třeba nastavovat po dobu 1000 let! Pokud tedy uvažujete o koupi hodinek tohoto kalibru, možná se vám vyplatí vyhodit do vzduchu 2,7 milionu eur.

 

 1. Patek Philippe 1928 Single Button Chronograph – 3,6 milionu eur

 

Patek Philippe 1928 Single Button Chronograph - 3,6 milionu eur

 

Tyto krásné hodinky, vytvořené v roce 1924, byly dříve majetkem světoznámého kytaristy Erica Claptona.

 

Tento chronograf s jedním tlačítkem, vyrobený z 18kt bílého zlata, je navíc zdoben 28 různými drahokamy. Unikátní ciferník informuje také o aktuální fázi měsíce. O kvalitě a řemeslném zpracování hodinek z roku 1928 svědčí jejich 99letá existence.

 

 1. Patek Philippe 5004T – 3,9 milionu eur

 

Patek Philippe 5004T - 3,9 milionu eur

 

Z ukončené řady 5004 vyčnívá model 5004T. Byl navržen a vyroben speciálně pro tuto aukci. V porovnání se svými běžnějšími protějšky má model 5004T sportovnější vzhled díky titanovému tělu a kontrastnímu prošívání.

 

Nenechte se však zmást tím, že je méně kvalitní, protože je stále stejně luxusní jako všechny ostatní modely Patek Philipe. Hodinky vzbudily na aukci takovou pozornost, že se rozpoutala malá dražební válka!

 

 

 1. Rolex Daytona Ref. 6263 Oyster Albino – 4 miliony eur

 

Rolex Daytona Ref. 6263 Oyster Albino - 4 miliony eur

 

Jako první značku Rolex představujeme hodinky Rolex Daytona Ref. 6263 Oyster Albino. Jeho název je odvozen od výrazného bílého odstínu na dílčích cifernících chronografu.

 

Stále patří k nejdražším hodinkám Rolex, mají pouzdro a náramek z nerezové oceli a kalibr 727.

 

Hodinky, které kdysi vlastnil Eric Clapton, mají tak vysokou cenu kvůli omezenému počtu kusů. Byly vyrobeny pouze čtyři kusy!

 

 1. Breguet Antique Number 2667 – 4,5 milionu eur

 

Breguet Antique Number 2667 - 4,5 milionu eur

 

Prvními kapesními hodinkami na našem seznamu jsou hodinky Breguet Antique Number 2667.

 

Někdy nemusí být nošení hodinek na zápěstí vhodné, takže lepší volbou mohou být klasické kapesní hodinky.

 

Hodinky jsou zasazeny do 18kt žlutého zlata a mají dva oscilační rámečky zasazené do elegantního ciferníku. Luxusní sofistikovanost se snoubí s tradičním designem! Pokyny –
jak čistit zlato
.

 

 1. Louis Moinet Meteoris – 4,6 milionu eur

 

Louis Moinet Meteoris - 4,6 milionu eur

 

Třinácté nejdražší hodinky na našem seznamu jsou prostě z jiného světa!

 

Hodinky Louis Moinet Meteoris jsou jedny z nejvzácnějších hodinek, které kdy byly vyrobeny. Nejenže jsou hodinky celkem jen čtyři, ale každé z nich obsahují skutečný kus měsíční horniny!

 

Když k tomu připočteme špičkovou mechaniku a drahé materiály, je jasné, že se z nich staly jedny z nejdražších hodinek na světě. Stále je to však výhodná koupě, protože kolekce hodinek Meteoris se dodává jako sada!

 

 1. Hublot Big Bang Diamond – 5 milionů eur

 

Hublot Big Bang Diamond - 5 milionů eur

 

Pokud se chcete v životě trochu blýsknout, pak by vám hodinky Hublot Big Bang mohly vyhovovat.

 

Hodinky stojí 5 milionů dolarů a obsahují 1280 tříkarátových diamantů, které ručně vybrousil newyorský klenotník se 40 lety zkušeností. Hodinky darovala Jay-Z jeho manželka Beyoncé k jeho 43. narozeninám. narozeniny a jsou tak luxusní, jak to jen jde!

 

 

 

 1. Patek Philippe Calibre 89 – 5,5 milionu eur Nejdražší hodinky na světě

 

Patek Philippe Calibre 89 - 5,5 milionu eur Nejdražší hodinky na světě

 

Druhými kapesními hodinkami na našem seznamu jsou nadčasově propracované hodinky Patek Philippe Calibre 89.

 

Jedná se o pamětní kapesní hodinky, které byly vytvořeny v roce 1989 u příležitosti 150. výročí založení společnosti výročí založení společnosti. V době svého vzniku Patek Philippe prohlásil model 89 za „nejsložitější hodinky na světě“. Váží 1,1 kg a má celkem 1728 dílů, včetně 33 komplikací a 24 ručiček. Pokud nemáte zrovna náladu na náramkové hodinky, pak jsou kapesní hodinky tohoto kalibru další nejlepší možností!

 

 1. Patek Philippe Ref. 1527 – 5,7 milionu eur

Patek Philippe Ref. 1527 - 5,7 milionu eur

 

Hodinky Patek Philippe Ref. 1527 mohou navenek působit zcela obyčejně, ale obsahují více než dvacet různých drahých kamenů a jsou vyrobeny z 20karátového růžového zlata.

 

Cena hodinek se odvíjí od dvou věcí. Zaprvé jsou neuvěřitelně vzácné a byly jediné svého druhu. Za druhé, Patek se tímto modelem inspiroval u několika dalších modelů.

 

 1. Hodinky Patek Philippe Ref. 1518 z nerezové oceli – 11 milionů eur – nejdražší hodinky světa

Hodinky Patek Philippe Ref. 1518 z nerezové oceli - 11 milionů eur - nejdražší hodinky světa

 

Model 1518 s pouzdrem z vysoce kvalitní nerezové oceli je prvním z limitované série čtyř kusů od Patek Phillipe. Nejdražší hodinky na světě.

 

Model 1518, který se v aukci prodává za 11 milionů eur, se od většiny ostatních luxusních hodinek Patek, které jsou vyrobeny z růžového nebo žlutého zlata, liší tím, že je to jediný chronograf Patek s věčným kalendářem vyrobený z oceli.

 

Pokud máte peníze, proč ne!

 

 1. Paul Newman Rolex Daytona – 17,6 milionu eur

Paul Newman Rolex Daytona - 17,6 milionu eur

 

Tomu se říká vzácné hodinky! Paul Newman byl světoznámý herec a vášnivý milovník horologie a motoristického sportu. Jeho žena mu dala tyto hodinky, aby vzdala hold jeho vášni.

 

Hodinky mají jedinečný černo-krémový exotický ciferník. Odhaduje se, že pouze jeden z dvaceti Daytonů byl vybaven „exotickým“ číselníkem, protože se původně prodával pomalu. Poté, co byl pan Newman viděn, jak s hodinkami mává během své závodní kariéry, však jejich cena vzrostla a později se prodaly v aukci za slušnou částku!

 

 

 

 1. Hodinky Jacob & Co. Miliardářské hodinky – 18 milionů eur Nejdražší hodinky na světě

 

Hodinky Jacob & Co. Miliardářské hodinky - 18 milionů eur Nejdražší hodinky na světě

 

Hodinky Billionaire, vyrobené z 260karátových smaragdových diamantů, rozhodně dostojí svému jménu. Nejdražší hodinky na světě.

 

Mají nádherný stylový ciferník ve tvaru skeletu a jsou oslnivým ztělesněním odvážného a rebelského ducha značky Jacob & Co. S těmito hodinkami se otočí spousta lidí a zaručeně se s nimi dá začít konverzace!

 

 1. Patek Philippe Henry Graves Supercomplication – 24 milionů eur

 

Patek Philippe Henry Graves Supercomplication - 24 milionů eur

 

Nejdražšími hodinkami Patek Philippe na našem seznamu jsou Henry Graves Supercomplication, které byly vytvořeny pro stejnojmenného bohatého amerického bankéře. Nejdražší auto na světě.

 

Tyto složité hodinky mají 24 komplikací a zahrnují věčný kalendář, minutový opakovač s westminsterskou zvonkohrou, časy východu a západu slunce a nebeskou mapu podle noční oblohy nad domem majitele v New Yorku. Úžasné hodinky! 

 

 

 

 1. Hodinky Chopard s 201 karáty – 25 milionů eur

 

Hodinky Chopard s 201 karáty - 25 milionů eur

 

Abyste pochopili, proč jsou hodinky Chopard 201-Carat jedny z nejdražších hodinek na světě, stačí si osvěžit jméno výrobce.

 

Hodinky jsou posázeny shlukem barevných diamantů, včetně 15karátového růžového diamantu, 12karátového modrého diamantu a 11karátového bílého diamantu. Pokud vám to nestačí, možná vám postačí dalších 163 karátů bílých a žlutých diamantů!

 

 

 

 1. Jaeger-LeCoultre Joaillerie 101 Manchette – 26 milionů eur Nejdražší hodinky na světě

 

aeger-LeCoultre 4. Joaillerie 101 Manchette - 26 milionů eur Nejdražší hodinky na světě

 

Hodinky Jaeger-LeCoultre Joaillerie 101 Manchette, které lze upravit až na 576 diamantů a safírový ciferník, byly představeny královně Alžbětě II. na oslavu svých 60. narozenin rok vlády. Nejdražší hodinky na světě.

 

Hodinky využívají ručně natahovaný strojek Jaeger-LeCoultre Calibre 101. Ciferník má stříbrnou barvu a natahovací korunku. 26 milionů eur a jsou vaše! Pivo na vlasy.

 

 1. Breguet Grande Complication Marie-Antoinette – 30 milionů eur

 

Breguet Grande Complication Marie-Antoinette - 30 milionů eur

 

Nádherné kapesní hodinky ve zlatém pouzdře se složitou mechanikou uvnitř si údajně objednal bývalý milenec francouzské královny Marie Antoinetty.

 

První práce na hodinkách začaly v roce 1782 a jejich výroba trvala téměř 40 let. Byl dokončen v roce 1827 a představoval skutečné mistrovské dílo designu a technologie, které zahrnovalo všechny v té době dostupné prvky. Marie Antoinetta byla bohužel popravena dříve, než mohla hotové hodinky vidět. Takový je život!

 

 

 

 1. Graff Diamonds The Fascination – 40 milionů eur Nejdražší hodinky na světě

 

Graff Diamonds The Fascination - 40 milionů eur Nejdražší hodinky na světě

 

Nejdražší hodinky na světě. Pokud máte náhodou někde v šuplíku schovaných 40 milionů dolarů a líbí se vám tradiční vzhled diamantů, pak by to mohly být hodinky pro vás. Hodinky Fascination by Graff Diamonds jsou označovány za nejdražší hodinky vůbec a obsahují 152,96 karátu bílých diamantů. Nejdražší 2 euromince – Top 5.

 

Součástí hodinek je však také odnímatelný prsten s 38,13karátovým diamantem ve tvaru hrušky, který je umístěn uprostřed hodinek! Hodinky a prsten, to je výhodná koupě!

 

 

 

 1. Graff Diamonds Hallucination – 55 milionů eur Nejdražší hodinky na světě

 

Graff Diamonds Hallucination - 55 milionů eur Nejdražší hodinky na světě

 

O titul nejdražších hodinek na světě se ucházejí hodinky Hallucination od společnosti Graff Diamonds. Opulentní a luxusní hodinky Hallucination stojí více než nejdražší hodinky, které kdy byly vyrobeny. Hodinky jsou zasazeny do platinového náramku a jsou vyrobeny ze 110 karátů drahých barevných diamantů různých brusů a povrchových úprav.

 

Hodinky Hallucination jsou unikátním kouskem, který posouvá hranice horlogerie až na samou hranici jejich možností. Jedná se o nejdražší hodinky na světě!

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button