DOBRÉ RADY PRO VAŘENÍZajímavosti

Japonské sladkosti – 10 nejlepších tradičních sladkostí

Japonské sladkosti. V krabičce Tokyo Treat najdete řadu zajímavých japonských pochutin s bláznivými a jedinečnými příchutěmi. Ramune, matcha, červené fazole, chobotnice, kari, sakura, čokoláda s mátou, citron… V japonském občerstvení se používá mnoho příchutí, které by společnosti v jiných zemích nikdy nenapadly.

Některé z těchto japonských snacků jsou inspirovány snacky z jiných zemí, jako jsou bramborové lupínky, gumové bonbony, marshmallow, čokoláda (myslím KitKat) a podobně!

Japonské sladkosti

 

Japonské sladkosti - 10 nejlepších tradičních sladkostí

 

Japonci mají také vlastní tradiční svačinu zvanou wagashi, která pochází většinou z doby, kdy Japonsko nemělo žádné vazby na západní země, a proto je tato svačina tak jedinečná! V tomto článku si můžete přečíst o 10 lahodných wagashi neboli japonských tradičních sladkostech, které pocházejí z různých oblastí nebo prefektur Japonska!

 

1. Hirošima – Momiji Manju

 

1. Hirošima - Momiji Manju

 

Momiji Manju je tradiční japonský dezert z prefektury Hirošima. Japonské slovo momiji znamená „podzimní list“, a protože Hirošima je proslulá svými javory, mají tyto manju také tvar listů! Vyrábějí se z kastrolového koláče plněného sladkou pastou z červených fazolí, která je jednou z nejoblíbenějších náplní wagashi.

 

2. Yamanashi – Shingen Momo

 

2. Yamanashi - Shingen Momo

 

Prefektura Jamanaši se nachází nedaleko Tokia, je však obklopena přírodou a proslulá horou Fudži. Kromě toho je prefektura proslulá také svým ovocem, zejména broskvemi! Shingen Momo je také druh Manju, ale místo tradiční červené fazolové pasty se k plnění používá bílá fazolová pasta a broskvové želé.

 

3. Osaka – Ichigo Daifuku – japonské sladkosti

 

3. Osaka - Ichigo Daifuku - japonské sladkosti

 

Je pravděpodobné, že jste už slyšeli o Ichigo Daifuku nebo jahodovém daifuku. Jedná se o velmi známý japonský dezert pocházející z prefektury Osaka, která je proslulá také slanými pochoutkami, jako je takoyaki a okonomiyaki. Pokud už mochi milujete, určitě si zamilujete i tuto pochoutku! Ichigo Daifuku se vyrábí z mochi, sladké červené fazolové pasty a jahod! Toto japonské ovocné občerstvení je ideální pro jaro a léto a najdete ho ve všech japonských prefekturách.

 

4. Tokio – Tokyo Banana

 

4. Tokio - Tokyo Banana

 

Japonci při návštěvě Tokia nikdy nezapomenou přivézt kolegům, rodině nebo přátelům tokijské banány! Je to rozhodně nejoblíbenější tokijské občerstvení. Japonské sladkosti. Banány se vyrábějí z měkkého těsta plněného pudinkovým krémem. Obchody často nabízejí tokijské banány se zajímavými vzory, například s potiskem zvířat nebo květin!
5 věcí, které byste měli vědět o mužské plešatosti

 

5. Gifu – Mizu Manju – japonské sladkosti

 

5. Gifu - Mizu Manju - japonské sladkosti

 

Mizu Manju z prefektury Gifu vypadají jako barevné kapky vody a jsou pravděpodobně nejkrásnější pochoutkou na tomto seznamu. Díky škrobu, který se vyrábí ze speciálního japonského kořene, vypadají jako velké kapky vody a jsou pochoutkou, na které si lidé pochutnávají zejména v létě. Toto manžu není dodáváno v jednom. Ale v několika příchutích, jako jsou červené fazole, matcha a další ovocné příchutě!

6. Aomori – Ki Ni Naru Ringo Pie

 

6. Aomori - Ki Ni Naru Ringo Pie

 

Japonská prefektura Aomori je proslulá svými vynikajícími jablky a jablečným koláčem! Tyto jablečné koláče se však od těch, které známe, značně liší! Japonské sladkosti. Používá se celé jablko oslazené sirupem a obklopené vločkovou kůrkou. Musí se podávat teplé! Jak vařit okurky – postup a rady

 

7. Yamagata – Sakuranbo Kirara  – japonské sladkosti

 

7. Yamagata - Sakuranbo Kirara  - japonské sladkosti

 

Stejně jako je prefektura Aomori proslulá svými jablky, jsou obyvatelé Yamagaty hrdí na své třešně! Přibližně 70 % japonských třešní se pěstuje v prefektuře Jamagata, takže všude v prefektuře samozřejmě najdete pochoutky inspirované třešněmi! Sakuranbo Kirara se vyrábí z želé, ve kterém je celá třešeň! Nezní to na léto jako stvořené?

 

8. Fukuoka – Meika Hiyoko

 

8. Fukuoka - Meika Hiyoko

 

Prefektura Fukuoka, která se nachází na jihu Japonska, je proslulá těmito roztomilými kuřecími pochoutkami! Tyto roztomilé pochoutky poprvé vyrobil v roce 1912 Shigeru Ishizaka, který cítil hlubokou náklonnost ke sladkostem a věřil, že japonské výrobky symbolizují nejen japonský život, ale také pravé srdce. Japonské sladkosti. S Hiyoko chce vytvořit laskavější a životaschopnější společnost. Náplň tvoří hrášková zrna a čerstvá vejce, která se vzájemně doplňují, zatímco vnější strana je mírně slaná.

Wari Gori jsou sladkosti z prefektury Ishikawa a vypadají podobně jako kamenné bonbony. Ve skutečnosti jsou mnohem jemnější a vyrábějí se sušením agarového dřeva (japonsky kanten) po dobu šesti dnů, což jim dodává krásnou průzračnou barvu! Tyto sladkosti mají osvěžující a jemnou chuť, na povrchu jsou křupavé a uvnitř hedvábné. Tyto tradiční sladkosti jsou ručně vyráběné a krájené na kousky řemeslníky. Nejlepší recept na těsto na pizzu

 

10. Okinawa – Chinsuko – japonské sladkosti

 

10. Okinawa - Chinsuko - japonské sladkosti

 

Okinawa je ostrov na jihu Japonska a lidé, kteří jej navštívili, si pravděpodobně všimli, že se zde všude prodávají sušenky Chinsuko! Tyto sušenky jsou podobné chlebovým sušenkám a vyrábějí se ze sádla a cukru. Sušenky jsou k dispozici v několika příchutích, například vanilkové, sladké bramborové, kokosové, mangové, čokoládové, ananasové atd.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button