ZajímavostiZDRAVÍ A VÝŽIVA

Tohle se stane s vaším tělem, když přestanete mít sex, číslo 6 je opravdu děsivé.

Jen málo věcí v životě se vyrovná fantastickému sexu s někým, koho opravdu milujete. Samozřejmě, pokud máte zdravý vztah, je udržování aktivního sexuálního života podstatně snazší a zábavnější!

1. Váš imunitní systém je slabší a častěji onemocníte.

Váš imunitní systém je slabší a častěji onemocníte.
Studie ukazují, že lidé, kteří vedou méně aktivní sexuální život, mají slabší imunitní systém. To znamená, že bakterie a infekce mají větší šanci zasáhnout vaše tělo. To nakonec vede k častějším onemocněním.

 

2. Jste podrážděnější a vystresovanější

Jste podrážděnější a vystresovanější


Lidé, kteří mají více sexu, jsou méně často ve stresu. Při sexu se totiž uvolňují antistresové hormony a člověk je uvolněnější. Sex také snižuje podrážděnost. Chcete vědět
jak přestat kouřit
?

3. Obtížný návrat k sexu

Obtížný návrat k sexu


Sex je v mnoha ohledech jako cvičení. Čím méně to budete dělat, tím hůře se budete cítit. Pokud to neprocvičíte, příště to bude těžší. Muži mohou mít potíže s erekcí a ženy mohou mít potíže s dosažením orgasmu.

4. Vaše sny se mohou změnit

Vaše sny se mohou změnit


Pokud váš sexuální život trpí, je běžné fantazírovat o sexu. Někteří lidé mají živé sexuální sny a mohou mít orgasmus ve spánku. Sny o sexu jsou však běžné. Podle studie Montrealské univerzity zahrnuje asi 8 % snů nějaký druh sexuální aktivity.

5. Nespavost

Ztrácíte spánek


Sex je skvělý způsob, jak usnout. Po orgasmu se uvolňuje hormon prolaktin, který je zodpovědný za pocit uvolnění a ospalosti.

6. Zvyšuje riziko vzniku rakoviny

Zvýšení rizika rakoviny


Sex může mužům pomoci předcházet rakovině prostaty. Studie prokázaly, že muži, kteří často ejakulují, mají nižší riziko vzniku rakoviny prostaty. A také, pokud máte aktivní sexuální život, jste méně náchylní k srdečním onemocněním.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button