O ZEMÍCHZajímavosti

Zajímavá fakta o Austrálii 21 zajímavých faktů o Austrálii

Zajímavá fakta o Austrálii 21 zajímavých faktů o Austrálii. Jste Australan? Stěhujete se do zahraničí a do Austrálie? Přeprava do Austrálie? Dovolená v Austrálii? Ptáme se na Austrálii příliš často? Promiňte. Zde je několik zajímavostí o zemi Oz, které jsme nechali k doplnění. 

 

Zajímavá fakta o Austrálii 21 zajímavých faktů o Austrálii

 

Zajímavá fakta o Austrálii 21 zajímavých faktů o Austrálii

 

1.V zemi Oz se „protahování“ neprovádí. Vegetace pokrývá 91 % rozlohy Austrálie.
2.Střecha Opery v Sydney váží více než 160 000 tun. To se tomu pokrývači musí nechat.
3.V letech 2010 až 2011 klesl počet vypitých piv na 65leté minimum. Na jednu osobu připadlo pouze 4,23 litru. Muselo dojít k synchronizovanému zjištění, že pivo je hrozné a jiné nápoje jsou lepší.
4.V zasněžených horách je více sněhu než ve Švýcarsku. Sněžné hory se nacházejí v Novém Jižním Walesu a jsou známé spíše jako… počkejte si na to… Zasněžené hory.

 

Fakta o Austrálii

 

Fakta o Austrálii

5.Austrálie byla druhou zemí na světě, která v roce 1902 udělila ženám volební právo. První byl Nový Zéland. Možná proto.
6.Masterchef Austrálie je opravdu skvělý. Omlouvám se, ale to není ani tak fakt, jako spíš osobní názor, ale pořád je to můj seznam.
7.Melbourne bylo v posledních dvou letech vyhlášeno nejlepším městem pro život. Pokud sledujete Twitter Shanea Warnea, jeho nepříjemně krásné fotografie z Melbourne jsou toho důkazem.
8. Austrálie má nejvyšší míru hazardu na světě, jen v letech 2007-2008 se zde z pokerových automatů vybralo 3 miliardy dolarů. Proč ho lidé stále používají?
9.Klokaní maso je zdravější alternativou hovězího nebo jehněčího masa. Jen je těžší je chytit.
10.Tasmánie má nejčistší vzduch na světě. Účesy pro řídké vlasy.

 

Zvířata v Austrálii Zajímavá fakta o Austrálii

 

zvířata v Austrálii

11.Austrálie má největší populaci skotu na světě, která je přibližně stejně velká jako Belgie. I když je zajímavé, že má jen šest krav. Pouze část je vymyšlená. Zajímavá fakta o Austrálii.
12. Canberra se stala hlavním městem Austrálie jako neutrální varianta, která by ukončila intenzivní diskuse (a spory) mezi Melbourne a Sydney.
13.V Austrálii žije 150 milionů ovcí a jen 20 milionů lidí, takže máme co dohánět.
14.Žraloci jsou odolní vůči všem známým nemocem. To je úžasný fakt. Měli bychom se jich zeptat, jaké je jejich tajemství. A když říkám „my“, myslím tím „kdokoli kromě mě“.
15.Průměrný Australan spolkne tři pavouky ročně. Pravděpodobně ještě více, pokud mají pavouky opravdu rádi.
16.Klokan a emu jsou na australském erbu, protože oba neumějí chodit pozpátku. Byly vybrány jako symbol národa, který jde kupředu. (Ačkoli tato zvířata se mohou otočit a jít opačným směrem, ale nebuďme malicherní.)

 

Opera Sydney Zajímavá fakta o Austrálii

 

Opera v Sydney

17.Projektant budovy opery v Sydney Jørn Utzon řekl, že jeho návrh byl inspirován jednoduchým úkonem loupání pomeranče. Chtěl, aby 14 plášťů budovy tvořilo dokonalou kouli. Nevyšlo to, ale i tak se nám to líbí. Největší pavouci na světě

18.Na 17. 6. prosince 1967 zmizel australský premiér Harold Holt poté, co si šel zaplavat na pláž Cheviot ve státě Victoria, a o dva dny později byl považován za mrtvého.
19.Australia’s Naughtiest Home Videos je pořad stanice Nine Network, který se proslavil tím, že byl stažen z vysílání v polovině vysílání první a jediné epizody.

 

Zajímavosti Austrálie 

 

Zajímavosti Austrálie 

20.Austrálie je domovem šesti z deseti nejsmrtelnějších hadů na světě. Šest. Ještě jednou to číslo. Šest.
21.První evropští osadníci spotřebovali více alkoholu na osobu než kterákoli jiná komunita v historii lidstva. Údajně. Zvířata objevená v roce 2020 – 15 nově objevených druhů zvířat.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button