HMYZKuriozity z živočišné říše

Největší pavouci světa – Top 10 největších pavouků

Podívejte se na 10 největších pavouků na světě. Největší pavouk na světě. Největší pavouci na světě žijí v deštných pralesích, největší pavouk na světě, ale pozor, můžete se s nimi setkat i na poušti nebo dokonce v supermarketu u ovoce a zeleniny. Zde je 10 největších pavouků na světě.

 

Základní informace:

 

  • Klíčové informace: největší pavouci na světě.
  • Většina největších pavouků na světě patří do čeledi tarantule.
  • Největší pavouci se mohou živit malými ptáky, ještěrkami, žábami, hlodavci a rybami.
  • Obří pavouci nejsou agresivní, ale mohou kousnout v sebeobraně.
  • Péče o pavouky není příliš náročná. Existují však výjimky.
  • Samci pavouků mají speciální výrůstky zvané setae , kterými mohou vydávat zvuky a jejichž prostřednictvím se sexuálně dorozumívají.Tyto zvuky mohou slyšet i lidé.

 

Největší pavouk na světě

 

1. Theraphosa blondi (Ptáčník obrovský) 30 cm

 

Theraphosa blondi Největší pavouci světa Největší pavouk světa

Ptakořitka goliášova (Theraphosa blondi) je největší pavouk na světě. Váží přibližně 175 g. Je to druh tarantule. Je jedovatá a její kousnutí je srovnatelné s kousnutím vosy. Největší pavouk na světě. Jeho špičaté chloupky však představují větší hrozbu, protože se mohou odlomit na kůži a v očích a způsobit svědění a podráždění na několik dní.

Největší pavouk na světě se dokonce živí ptáky. Pravděpodobně se vás však bojí víc než vy jí , protože lidé, kteří žijí v jejím prostředí, ji chytají a vaří (chutná jako krevety).

 

Kde žije: V norách v deštných pralesích a bažinách Severní a Jižní Ameriky. Pokud chcete, můžete si ho nechat jako domácího mazlíčka.

2. Heteropoda maxima 30 cm

 

Heteropoda maxima Největší pavouci světa Největší pavouk světa

 

Největší pavouci na světě .Zatímco největším pavoukem je sklípkan goliáš, sklípkan obrovský (Heteropoda maxima) má obvykle delší nohy a větší vzhled. Největší pavouk na světě. Pavouky poznáte podle krabí chůze. Pavouci jsou jedovatí , jejich kousnutí vyžaduje hospitalizaci.

 

Kde žije: Tito obří pavouci žijí ve všech teplých a mírných oblastech planety.

 

3. Lasiodora parahybana 28 cm

 

Lasiodora parahybana Největší pavouci světa Největší pavouk světa

 

Třetí největší pavouk, Lasiodora parahybana , je jen o 2 cm menší než největší pavouk. Samci mají delší nohy než samice , ale samice váží více (více než 100 gramů). Největší pavouk na světě. Tato velká tarantule se v zajetí snadno množí a je považována za učenlivou. Pokud tarantuli neprovokujete .

 

Kde žije: Ve volné přírodě žije tento druh v brazilských lesích. Je však oblíbeným domácím mazlíčkem v zajetí, takže ho uvidíte v obchodech se zvířaty a možná i u sousedů.

Viz také

10 nejsmrtelnějších hadů na světě

 

4. Grammostola anthracina 25 cm

 

Grammostola anthracina Největší pavouci světa Největší pavouk světa

Pokud hledáte obří pavouky, určitě navštivte Jižní Ameriku. Dalším velkým druhem je Grammastola anthracina. Je to oblíbená tarantule chovaná jako domácí mazlíček . Moc nekouše, pokud ji nezapomenete nakrmit. Živí se myšmi nebo vrtáky . Pavouk se může dožít až 20 let.

 

Kde žije: Tento pavouk žije v Uruguayi, Paraguayi, Brazílii a Argentině.

 

5. Megaphobema robustum 15-20 cm

 

Megaphobema robustum Největší pavouci světa Největší pavouk světa

Tarantule kolumbijská neboli kolumbijská obří červenonohá (Megaphobema robustum) se živí myšmi , ještěrkami a velkým hmyzem , takže ji můžete chovat místo kočky. Megaphobema je známá svou agresivní povahou .

Kde žije: Najdete ji v obchodech se zvířaty nebo v tropických deštných pralesech v Brazílii a Kolumbii.

 

6. Poecilotheria rajaei 20 cm

 

Poecilotheria rajaei Největší pavouci světa Největší pavouk světa

Poecilotheria rajaei je taratnula, která se na Srí Lance přizpůsobila odlesňování , uchýlila se do opuštěných budov. Jeho jméno v překladu z řečtiny znamená „strakatá divoká šelma“. Živí se ptáky , ještěrkami , hlodavci a dokonce i hady .

Kde žije: na Srí Lance a v Indii.

 

7. Hysterocrates hercules 20 cm

 

Hysterokrates herkules

 

Jediný známý exemplář pavouka Hysterocrates hercules byl uloven v Nigérii asi před sto lety a je uložen v Přírodovědném muzeu v Londýně.

 

Pavouk královský (Pelinobius muticus) žije ve východní Africe a pomalu dorůstá až 20 cm. Hysterocrates hercules je jeho podčeleď . Jsou to tarantule pocházející z Afriky, které mají silný jed .

 

Kde žije: Pavouk Hysterocrates hercules může, ale nemusí být vyhynulý. Mělo by se nacházet v Africe.

Největší pavouci na světě

 

8. Solifugy 15 cm

 

Solifúgy

Lidé mu často říkají velbloudí pavouk. Solifúgy má velbloudí barvu a žije v poušti.Solifúgy lze také nazvat křížencem štíra a pavouka. Má dva obrovské tesáky, kterými kouše a vydává strašidelné zvuky. Pavouk se může pohybovat rychlostí 16 km/h .

 

Kde žije: Můžete se s ním setkat v jakékoli teplé poušti.

9. Brazilský putující pavouk 15 cm

 

Největší pavouk na světě - brazilský sklípkan

 

Možná není největším pavoukem na seznamu, ale je nejstrašidelnější. Brazilský pavouk (Phoneutria fera) neboli banánový pavouk vypadá jako tarantule, ale není to tarantule.V roce 2010 se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů jako nejjedovatější pavouk. Kdyby se nejagresivnější pavouci zapisovali do Guinnessovy knihy rekordů, tento pavouk by byl pravděpodobně na prvním místě.

 

V zajetí se živí myšmi , ještěrkami a velkým hmyzem . Tento pavouk je údajně tak jedovatý, že dokáže člověka zabít do dvou hodin. Uvádí se také, že u mužů způsobuje čtyřhodinovou erekci.

 

Kde žije: V Jižní Americe, ale občas ho můžete vidět v obchodě. Často se přepravuje společně s tropickým ovocem. Brachypelma Smithi: Chov a péče

 

10. Cerbalus aravaensis 14 cm

 

Cerbalus aravaensis Největší pavouk na světě

V horkých písečných dunách v údolí Arava v Izraeli a Jordánsku hrozí nejen úpal a dehydratace, ale také největší pavouk na Blízkém východě Cerbalus aravaensis, který dorůstá až 14 cm. Pavouk si postaví hnízdo v písku a v noci vylézá ven. Vědci se nedomnívají, že je obzvláště jedovatý , protože ho zatím netestovali.

Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

Kde žije: Písky Samary

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button