Kuriozity z živočišné říšeZAJÍMAVOSTI O ZVÍŘATECH

Vyhynulí živočichové – živočichové, kteří vyhynuli kvůli člověku.

Vyhynulá zvířata – zvířata, která vyhynula kvůli člověku. 10 úžasných zvířat, která lidé vyhubili :

 

Během existence Země vyhynulo mnoho živočichů. Dinosauři jsou jedním z mnoha příkladů masového vymírání způsobeného přírodními příčinami, ale různé jiné druhy měly pro svůj zánik mnohem závažnější důvody. Zdá se, že lidstvo je úžasné v ničení populací druhů a ohrožování jejich ekosystémů ve jménu potravin, rozvoje, bezpečnosti nebo prostě jen nicnedělání. Jako důraznou připomínku schopnosti lidstva vyhubit zvířata z povrchu Země vám přinášíme seznam 10 zvířat, která díky lidstvu vyhynula.

Vyhynulá zvířata

 

1. The Dodo

 

Dodo Vyhynulá zvířata

 

Dodo žil spokojeně v izolaci na ostrově Mauricius a byl to památný nelétavý pták, který nebyl dobře stavěný na obranu před predátory. Snášel také pouze jedno vejce ročně. S příchodem lidí na ostrov začalo jejich vyhubení.Lidé s sebou přinesli opice, krysy a prasata, což se ukázalo být pro doda příliš velkým soustem. Všichni jedinci tohoto druhu byli do roku 1681 zabiti nebo sežráni. vyhynulá zvířata. Zvíře na f

 

2. Alka Veliká

 

Alka Velká vyhynulá zvířata

 

Aury velké, přezdívané „původní tučňáci“, byli nelétaví ptáci o výšce asi 1 metr s malými křídly nevhodnými pro vzlétnutí do oblak. Žili převážně v severním Atlantiku a rozmnožovali se pouze na souši.
Velcí pěvci byli populární v roce 1700.Lovci a sběratelé je zabíjeli pro jejich cenné peří, kožešinu, maso a olej. Poslední přeživší pár zabil 3. července 1844 Sigurour Isleifsson a dva další muži najatí obchodníkem na lov ptáků. Dva muži uškrtili hnízdící pár sýkor koňader, zatímco třetí muž zadupal poslední vejce sýkor koňader. Které měl pár v hnízdě.

 

3. Vuronidae (Slonovití ptáci)

 

  Vuronovidae (Sloní ptáci) Vyhynulá zvířata

Sloní ptáci žili na Madagaskaru . Tito ptáci žili v relativním blahobytu bez lidí a dravců a snášeli svá obrovská vejce prakticky pod širým nebem.

Když se lidé dostali na Madagaskar . Jejich vejce pro ně byla snadnou večeří. Lidé je lovili až do jejich vyhynutí , posledních 1000 let byli vyhubeni.

 

4. Jelen Schomburgk

 

Jelen Schomburgk Vyhynulá zvířata

Schomburgk jelen žil v blízkosti Thajska. Příběhy o magické síle jeho paroží se však staly důvodem k lovu těchto krásných zvířat . Jejich paroží se prodávalo v obchodech s tradiční medicínou.

Lidé a jejich zemědělství zničili většinu jejich biotopů. Během povodní se jeleni nacházeli na malém území na vyvýšeném místě, kde se dali velmi snadno lovit. Poslední volně žijící jelen šomburský byl zabit v roce 1932 a poslední domestikovaný jelen uhynul v roce 1938.Vyhynulá zvířata.

 

5. Lev barbarský

 

Lev barbarský Vyhynulá zvířata

Barbarský lev měl velmi výrazný obličej , dlouhý čenich a hustou hřívu, díky nimž byl divokým krasavcem nejen v Africe, ale i v Evropě.Není jasné, kdy barbarský lev vyhynul, ale je zřejmé proč. Byli loveni lidmi. . Podle jedné historky zastřelil lovec posledního divokého lva barbarského v roce 1942, podle jiných až v roce 1960.

Dnes ještě žije několik potomků lva barbarského, ale všichni jsou v zajetí. Je otázkou, zda se ještě někdy objeví ve volné přírodě.

 

6. Medvěd hnědý Atlas

 

  Medvěd hnědý Atlas

 

Medvěd hnědý atlaský byl jediným druhem medvěda původem z Afriky. Žil v severozápadní oblasti kontinentu, v okolí pohoří Atlas. Medvědi byli loveni a chytáni v době Římské říše a byli používáni v zápasech s gladiátory.

Jejich počet se během středověku dále snižoval, protože jejich lesy byly ničeny kvůli těžbě dřeva. Poslední medvěd hnědý z Atlasu byl zastřelen v polovině 18. století. století.

Vyhynulá zvířata

Přečtěte si také :

Největší stromy světa  největší a nejstarší stromy .

7. Falkland Fox

 

Falkland Fox

Falklandská liška byla jediným suchozemským savcem, který na Falklandách žil. Předpokládá se, že tyto izolované lišky uvízly na ostrově, když skončila doba ledová a roztál ledový most mezi Falklandami a Jižní Amerikou.

 

Falklandy byly až do 60. let 20. století neobydlené lidmi, takže lišky člověka neznaly a nebály se ho. Když přišli osadníci, považovali lišky za hrozbu pro svůj dobytek.Nebojácnost lišek a omezené prostředí umožňovaly lidem jejich lov. Poslední z nich byl zabit v roce 1876.

 

8. Tasmánský střihoun

 

Tasmánský střihoun

 

Tento neuvěřitelně unikátní vačnatec s elegantní tváří a pruhy připomínajícími tygra žil v Austrálii, Papui-Nové Guineji a samozřejmě na Tasmánii. Byli vyhlazeni v roce 20. století.

 

Jejich zabíjení se zvýšilo, když byla na hlavu vakovlka vypsána odměna 1 libra, což se nemusí zdát mnoho, ale v přepočtu by to bylo 120 eur. Jejich kožešina byla velmi žádaná a zemědělci považovali zvíře za škůdce. Posledního divokého tasmánského vakovlka zastřelil farmář Wilf Batty v roce 1930. Poslední tasmánský vakovlk uhynul v zajetí v roce 1936 .

 

9. Lenochod podzemní ( Ground lenoth )

 

Velký lenochod

Je obtížné určit, zda za vyhynutí lenochodů velkých může člověk, nebo zda za jejich vyhynutí může změna klimatu a následný úbytek flóry.

Lidé byli jistě zodpovědní za snížení počtu těchto zvířat , protože je lovili pro jejich maso, které bylo na jejich tělech velmi hojné.Nelze však přesně určit, zda byli lidé zodpovědní za jejich smrt, protože na kostrách těchto tvorů nebyly nalezeny řezné rány způsobené tehdejšími nástroji.
Zvíře na

 

 

10. Váhy

 

Váhy

 

Pangolin je malý šupinatý mravenečník, který žije v Africe a vypadá jako chodící kopeček. Bohužel pro pangoliny je všech osm druhů zařazeno na seznam kriticky ohrožených druhů. Prodávají se na černém trhu jako potravina a jejich těla se používají v lidovém léčitelství v Číně a Vietnamu. Je to nejčastěji nelegálně obchodovaný savec na světě.

 

Tato zvířata ještě nevyhynula , ale kvůli lidem přijdeme o další krásné zvíře.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button