Kuriozity z živočišné říše

Zvířata do od 9 zvířat do písmene z

Zvířata do od 9 zvířat do písmene z. Zajímá vás, která zvířata začínají na písmeno z? Připravili jsme pro vás seznam zvířat začínajících na písmeno z. Nejkrásnější zvířata na z a něco o nich.

 

Zvířata do od 9 zvířat do písmene z

 

zvířata na z

 

1. zubr
2. candát
3. zorilla
4. zobákovitý roh
5. žížala
6. přísavka
7. zebra
8. zebrasoma
9. zajíc

 

1. zubr

 

zubor

 

Zubr má huňatou, dlouhou, tmavě hnědou zimní srst a světlejší, světle hnědou letní srst. Samci zubrů jsou výrazně větší a těžší než samice. Zubr lesní je potenciálně fenotypově primitivnější než zubr plání, zatímco zubr plání se pravděpodobně vyvinul smíšením zubra západního (Bison occidentalis) a zubra starobylého (Bison antiquus). 19 Zubři z plání se často pohybují v menším velikostním rozmezí a zubři lesní ve větším velikostním rozmezí. Maximální délka hlavy a trupu dosahuje u samců až 3,5 m a u samic 2,85 m, ocas přidává 30 až 95 cm. Výška v kohoutku u tohoto druhu může dosahovat až 186 až 201 cm u B. b. Bizon a B. B. athabascae.

Zvířata na z. Typická hmotnost se může pohybovat od 318 do 1179 kg , 460 až 988 kg s mediánem 730 až 792,5 kg (B. b. bison) a 943,6 kg (B. b. athabascae) u samců a 360 až 640 kg s mediánem 450 až 497,6 kg.  u samic, ačkoli nejnižší hmotnosti pravděpodobně představují typické hmotnosti kolem věku pohlavní dospělosti ve věku 2 až 3 let. Mastné vlasy.

 

Zvířata od 2. zorilla 

 

Zvířata z 2. zorily 

 

Tchoři pruhovaní jsou v průměru 60-70 cm dlouzí včetně ocasu a 10-15 cm vysocí po ramena. Jejich hmotnost se obvykle pohybuje od 0,6 do 1,3 kg, přičemž samci jsou větší z obou pohlaví.Jejich specifické zbarvení se liší v závislosti na lokalitě. Obecně mají spodní část těla černou, ocas bílý a od hlavy dolů po hřbetě a přes tváře mají pruhy. Nohy a chodidla jsou černé. Jejich lebky jsou obvykle dlouhé asi 56 mm a mají jedinečné zbarvení obličejové masky, Zvířata na z často včetně bílé skvrny na hlavě a bílých uší. Předpokládá se, že tyto masky slouží jako varování pro potenciální predátory nebo jiné protivníky. Jak sušit houby – Postup a tipy

 

3. zobákovitý roh

 

zobákovitý roh

 

Rorýsi vykazují značné rozdíly ve velikosti. Nejmenším druhem je zoborožec černý (Tockus hartlaubi), který váží 99,1 g a měří 32 cm. Největším a nejmohutnějším druhem je zřejmě zoborožec jižní, který má průměrnou hmotnost 3,77 kg a může vážit až 6,3 kg a má rozpětí křídel kolem 180 cm.

 

Další druhy konkurují jižním druhům v délce až 130 cm, včetně zoborožce habešského (Bucorvus abyssinicus), zoborožce velkého (Buceros bicornis) a pravděpodobně nejdelšího ze všech (možná přesahujícího 150 cm), částečně díky prodlouženým ocasním perům, zoborožce přilbového (Rhinoplax vigil). Samci jsou vždy větší než samice, i když míra, do jaké to platí, se u jednotlivých druhů liší. Rozsah pohlavního dimorfismu se liší i u různých částí těla. Například rozdíl v tělesné hmotnosti mezi samci a samicemi je 1-17 %, ale rozdíl v délce zobáku je 8-30 % a v délce křídel 1-21 %.

 

Zvířata od 4. zebra

 

Zvířata od 4. zebra

 

Zebry jsou především pastevci a mohou se živit méně kvalitní vegetací. Jejich kořistí jsou hlavně lvi a v případě ohrožení obvykle utíkají, ale také koušou a kopou. Zebry se liší společenským chováním, z nichž zebry pláňové a horské žijí ve stabilních stádech tvořených dospělým samcem nebo hřebcem, několika dospělými samicemi nebo klisnami a jejich mláďaty nebo hříbaty, zatímco zebry Grevyho žijí samostatně nebo ve volně sdružených stádech.  komunikovat pomocí různých hlasových projevů, postojů těla a výrazů obličeje. Sociální objímání posiluje sociální vazby u zeber pláňových a horských.

 

Zvířata od 5. zajíc

 

Zvířata od 5. Hare

 

 Zajíci jsou malí savci z čeledi zajícovitých (Leporidae) z řádu zajícovitých (Lagomorpha). Oryctolagus cuniculus zahrnuje evropský druh králíka a jeho potomky, 305 světových plemen králíka domácího. Sylvilagus zahrnuje 13 druhů divokých králíků, z toho sedm druhů vakovlků. Zvířata na z Díky svému rozsáhlému vlivu na ekologii a kulturu je králík součástí každodenního života v mnoha oblastech světa. Jako potrava, oblečení, společník a zdroj umělecké inspirace.

 

Ačkoli byli dříve považováni za hlodavce, zjistilo se, že zajícovití, jako jsou králíci, se vyvinuli samostatně a dříve než jejich příbuzní hlodavci a mají řadu znaků, které hlodavcům chybí, například dva řezáky navíc.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button