Kuriozity z živočišné říšeZVÍŘATA PODLE ABECEDY

Zvířata do od 9 zvířat do písmene z

Zvířata do od 9 zvířat do písmene z. Zajímá vás, která zvířata začínají na písmeno z? Připravili jsme pro vás seznam zvířat začínajících na písmeno z. Nejkrásnější zvířata na z a něco o nich.

 

Zvířata do od 9 zvířat do písmene z

 

zvířata na z

 

1. zubr
2. candát
3. zorilla
4. zobákovitý roh
5. žížala
6. přísavka
7. zebra
8. zebrasoma
9. zajíc

 

1. zubr

 

zubor

 

Zubr má huňatou, dlouhou, tmavě hnědou zimní srst a světlejší, světle hnědou letní srst. Samci zubrů jsou výrazně větší a těžší než samice. Zubr lesní je potenciálně fenotypově primitivnější než zubr plání, zatímco zubr plání se pravděpodobně vyvinul smíšením zubra západního (Bison occidentalis) a zubra starobylého (Bison antiquus). 19 Zubři z plání se často pohybují v menším velikostním rozmezí a zubři lesní ve větším velikostním rozmezí. Maximální délka hlavy a trupu dosahuje u samců až 3,5 m a u samic 2,85 m, ocas přidává 30 až 95 cm. Výška v kohoutku u tohoto druhu může dosahovat až 186 až 201 cm u B. b. Bizon a B. B. athabascae. Zvíře na c

 

Zvířata na z. Typická hmotnost se může pohybovat od 318 do 1179 kg , 460 až 988 kg s mediánem 730 až 792,5 kg (B. b. bison) a 943,6 kg (B. b. athabascae) u samců a 360 až 640 kg s mediánem 450 až 497,6 kg.  u samic, ačkoli nejnižší hmotnosti pravděpodobně představují typické hmotnosti kolem věku pohlavní dospělosti ve věku 2 až 3 let. Mastné vlasy.

 

Zvířata od 2. zorilla 

 

Zvířata z 2. zorily 

 

Tchoři pruhovaní jsou v průměru 60-70 cm dlouzí včetně ocasu a 10-15 cm vysocí po ramena. Jejich hmotnost se obvykle pohybuje od 0,6 do 1,3 kg, přičemž samci jsou větší z obou pohlaví.Jejich specifické zbarvení se liší v závislosti na lokalitě. Obecně mají spodní část těla černou, ocas bílý a od hlavy dolů po hřbetě a přes tváře mají pruhy. Nohy a chodidla jsou černé. Jejich lebky jsou obvykle dlouhé asi 56 mm a mají jedinečné zbarvení obličejové masky, Zvířata na z často včetně bílé skvrny na hlavě a bílých uší. Předpokládá se, že tyto masky slouží jako varování pro potenciální predátory nebo jiné protivníky. 13 nejlepších plemen slepic pro snášení vajec.

 

3. zobákovitý roh

 

zobákovitý roh

 

Rorýsi vykazují značné rozdíly ve velikosti. Nejmenším druhem je zoborožec černý (Tockus hartlaubi), který váží 99,1 g a měří 32 cm. Největším a nejmohutnějším druhem je zřejmě zoborožec jižní, který má průměrnou hmotnost 3,77 kg a může vážit až 6,3 kg a má rozpětí křídel kolem 180 cm. Zvíře na i

 

Další druhy konkurují jižním druhům v délce až 130 cm, včetně zoborožce habešského (Bucorvus abyssinicus), zoborožce velkého (Buceros bicornis) a pravděpodobně nejdelšího ze všech (možná přesahujícího 150 cm), částečně díky prodlouženým ocasním perům, zoborožce přilbového (Rhinoplax vigil). Samci jsou vždy větší než samice, i když míra, do jaké to platí, se u jednotlivých druhů liší. Rozsah pohlavního dimorfismu se liší i u různých částí těla. Například rozdíl v tělesné hmotnosti mezi samci a samicemi je 1-17 %, ale rozdíl v délce zobáku je 8-30 % a v délce křídel 1-21 %. Nejrychlejší auto na světě – 10 nejrychlejších aut.

 

Zvířata od 4. zebra

 

Zvířata od 4. zebra

 

Zebry jsou především pastevci a mohou se živit méně kvalitní vegetací. Jejich kořistí jsou hlavně lvi a v případě ohrožení obvykle utíkají, ale také koušou a kopou. Zebry se liší společenským chováním, z nichž zebry pláňové a horské žijí ve stabilních stádech tvořených dospělým samcem nebo hřebcem, několika dospělými samicemi nebo klisnami a jejich mláďaty nebo hříbaty, zatímco zebry Grevyho žijí samostatně nebo ve volně sdružených stádech.  komunikovat pomocí různých hlasových projevů, postojů těla a výrazů obličeje. Sociální objímání posiluje sociální vazby u zeber pláňových a horských.

 

Zvířata od 5. zajíc

 

Zvířata od 5. Hare

 

 Zajíci jsou malí savci z čeledi zajícovitých (Leporidae) z řádu zajícovitých (Lagomorpha). Oryctolagus cuniculus zahrnuje evropský druh králíka a jeho potomky, 305 světových plemen králíka domácího. Sylvilagus zahrnuje 13 druhů divokých králíků, z toho sedm druhů vakovlků. Zvířata na z Díky svému rozsáhlému vlivu na ekologii a kulturu je králík součástí každodenního života v mnoha oblastech světa. Jako potrava, oblečení, společník a zdroj umělecké inspirace. Co může králík jíst a čemu by se měl vyhnout?

 

Ačkoli byli dříve považováni za hlodavce, zjistilo se, že zajícovití, jako jsou králíci, se vyvinuli samostatně a dříve než jejich příbuzní hlodavci a mají řadu znaků, které hlodavcům chybí, například dva řezáky navíc.

 

 

 

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button