Kuriozity z živočišné říše

Jak se zbavit hroznových mušek – 10 tipů, jak se jich zbavit

A co mouchy, které se provinily? 10 tipů, jak se zbavit ovocných mušek. Ovocné mušky patří mezi nejodolnější kuchyňské škůdce. Tito drobní okřídlení nájezdníci se rychle množí a zůstávají v okolí ještě dlouho poté, co jste vyhodili ovoce a zeleninu, které je poprvé přilákaly.

 

Jak na vinné mouchy

 

Jak na vinné mouchy

 

Pokud se s těmito škůdci potýkáte, nezoufejte. A co mouchy, které se provinily? Zbavit se jich vyžaduje trpělivost a vynalézavost, ale tyto tipy vám pomohou odstranit všechny potenciální líhně ovocných mušek ve vaší domácnosti, abyste je mohli nechat zmizet – a zabránit jejich návratu.

1. Vyhoďte všechno hnijící ovoce a zeleninu

 

Zlikvidujte všechno hnijící ovoce a zeleninu

Za prvé: Jakmile uvidíte byť jen několik ovocných mušek, je čas nechlazené produkty vyčistit. Vše, co již není zralé, z čeho vytéká tekutina nebo co bylo rozříznuto či rozbito, musí pryč. Nevyhazujte věci jen tak do odpadků nebo na kompost – pokud nemáte kompostér venku a v dostatečné vzdálenosti od domu. Vše zabalte a vyneste do koše. A nezapomeňte uklidit veškerý nepořádek, který zůstal na pracovní desce nebo v nádobách. Jak se zbavit myší.

 

2. Vydrhněte své recyklační koše

 

Vydrhněte své recyklační koše

Vše, co je sladké, zkvašené nebo má určitou vlhkost, je vhodným prostředím pro ovocné mušky. Vyprázdněte a zcela vypláchněte plechovky od limonád, lahve od vína a plechovky od piva. Po vynesení všech lahví a plechovek do sběrného koše jej důkladně vydrhněte, abyste odstranili zbytky piva, vína nebo džusu. Jak se zbavit mšic.

 

3. Zbytky kompostu zlikvidujte

 

Vyjměte zbytky kompostu

Pokud kompostujete zbytky z kuchyně a zjistíte, že kolem vás bzučí ovocné mušky, je čas vyčistit kompostovací koš. Dokud se vám nepodaří dostat napadení pod kontrolu, budete muset zbytky produktů odnést přímo na venkovní kompost. Vyprázdněte všechny vnitřní kompostovací nádoby a důkladně je vydrhněte. Jak se zbavit oparu.

 

4. Výměna starých houbiček, mopů a utěrek na nádobí – Jak zacházet s mouchami viníků

 

 Výměna starých houbiček, mopů a utěrek na nádobí - Jak zacházet s mouchami viníků

Věděli jste, že na kyselých houbičkách, mopech a utěrkách na nádobí se mohou množit ovocné mušky? Pokud jste v poslední době nevyměnili náplň kuchyňské houby nebo mopu, vyměňte je. Všechny opakovaně použitelné ubrousky vhoďte do pračky a jednorázové vložte do uzavřeného sáčku. Co je dobré na ucpaný nos – jak se zbavit ucpaného nosu.

 

5. Okamžitě vyčistěte nádobí – Jak se vypořádat s vinnými mouchami

 

Okamžitě vyčistěte nádobí - Jak se vypořádat s vinnými mouchami

S mytím nádobí nečekejte až na konec dne, zejména pokud na něm zůstaly zbytky například marmelády nebo vína. Nádobí alespoň důkladně opláchněte, abyste odstranili zbytky jídla nebo pití. A co mouchy, které se provinily? Když zbytky jídla vyškrábete do koše, nezapomeňte je ihned vyndat. Pokud máte myčku nádobí, opláchněte zbytky jídla z nádobí a co nejdříve ji spusťte. Jak se zbavit krtka.

 

6. Kontrola zásobníků na brambory a cibuli

 

Kontrola zásobníků na brambory a cibuli

Většina lidí skladuje brambory, cibuli a další kořenovou zeleninu v chladném, tmavém koši nebo ve skříni. Pokud ovocné mušky přetrvávají, nezapomeňte tyto skladovací prostory zkontrolovat, zda v nich nejsou staré, hnijící produkty. Jeden starý brambor stačí k udržení populace ovocných mušek. Měkké nebo kašovité brambory nebo cibuli vyhoďte a před vložením čerstvých brambor nebo cibule nádobu vyčistěte. Jak se zbavit vosího hnízda

 

7. Nastavení octových pastí na problematická místa – Jak na mouchy Vinne

 

 Nastavení octových pastí na problematická místa - Jak bojovat proti ovocným muškám

Někdy je nejrychlejším způsobem, jak zlikvidovat populaci hmyzích škůdců, vyhubení dospělých jedinců. Ovocné mušky naštěstí nejsou tak inteligentní. Pokud něco jen vzdáleně zavání kvasícím ovocem, hned se do toho pustí. Umístěte několik pastí na jablečný ocet na problematická místa v domácnosti a rychle se zbavíte velkého množství ovocných mušek. Past na ocet si můžete vyrobit během několika minut z věcí, které už pravděpodobně máte doma. Jak se zbavit mravenců: 8 domácích typů.

 

8. Oprava pomalých odtoků a udržování čistoty vodovodního potrubí

 

8. Oprava pomalých odtoků a udržování čistoty vodovodního potrubí

Ovocné mušky se nevyhýbají životu v bahně, a to včetně bahna v zásobách vody. Pokud máte v domě pomalu tekoucí kanalizaci, může se v potrubí nacházet dostatek organických látek pro rozmnožování mušek. Stejně jako vinné mouchy.

Na několik dní zakryjte podezřelé odtoky plastovou fólií a zkontrolujte, zda se v nich nevyskytují ovocné mušky. Pokud na spodní straně fólie vidíte dospělé jedince, rozmnožují se ve vaší kanalizaci. Odstraňte případné problémy s odvodněním. Do problematických odtoků nalijte vroucí vodu, abyste uvolnili nahromaděné usazeniny. Pokud máte k dispozici, můžete vnitřek potrubí vydrhnout také tvrdým kartáčem, abyste ho zbavili nečistot.

 

9. Důkladné čištění kuchyně – Jak zacházet s vinnými mouchami

 

Důkladné čištění kuchyně - Jak zacházet s vinnými mouchami

Divili byste se, kde všude se v kuchyni mohou hromadit kousky jídla. Pokud máte obzvláště silné zamoření ovocnými muškami, může být nutné vynaložit trochu úsilí, abyste odstranili všechny zdroje jejich potravy. Zkontrolujte okraj kuchyňského dřezu. Mohly by pod ním být kousky jídla. Pokud je to možné, vyčistěte odkapávací misky hořáků a zvedněte varnou desku, abyste odstranili rozlité potraviny, a zkontrolujte, zda pod chladničkou nejsou lepkavá místa, kam se mohla rozlít šťáva. Pánské zimní boty – Jak vybrat zimní boty

 

10. Při zavařování dbejte na to, aby byly sklenice dobře uzavřené.

 

Při zavařování dbejte na to, aby byly sklenice dobře uzavřené.

A co mouchy, které se provinily? Ne každý se věnuje domácímu zavařování, ale pokud ano, měl by vědět, že napadení ovocnými muškami lze někdy vysledovat až k jediné špatně uzavřené sklenici zavařeného ovoce.

Pokud máte po ruce zásobu domácích želé nebo omáček, věnujte trochu času dvojité kontrole, zda jsou všechna víčka dobře uzavřena. I kdyby si ovocná muška s chutí pochutnala na něčem, co jste nedopatřením nechali otevřené, stejně byste nechtěli jíst nic, co pochází z nesprávně uzavřené nádoby, že?

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button