BADHMYZKuriozity z živočišné říše

Jak se zbavit vosího hnízda ?

Vosy jsou nepříjemným letním hmyzem, ale přesto patří mezi užitečné druhy hmyzu. Hubí škůdce, jako jsou mšice, a jsou hlavními opylovači všech druhů rostlin. Typi, jak se zbavit vosích hnízd, a mnoho dalšího níže.

 

vosí hmyz

Poradíme vám, jak se nejlépe zbavit nepříjemných černých teček.

Domácí rady Jak se zbavit vosího hnízda 

Vosy nesnášejí určité pachy, stačí si vybrat z následujících rad nebo chemických přípravků.Jak se zbavit vosího hnízda pomocí rad pro domácnost . 

 

jak se zbavit vos na půdě Jak se zbavit vosího hnízda

Citronová kůra s hřebíčkem:

 

Stačí na stůl položit misku s nastrouhanou citronovou kůrou a rozdrceným hřebíčkem. Můžete také zkusit použít vonnou svíčku s citronovou vůní. Vosám se tento zápach nelíbí a odpuzuje je. 

Kyselina octová:

 

Pokud snesete vůni octa, můžete parapety a dveřní parapety natřít kyselinou octovou.

Kombinace česnek + chilli :

I když nepijí naši krev, nemají rádi vůni česneku. Kombinace česnek + chilli je pro ně velmi nepříjemná.Udělejte z těchto dvou ingrediencí pastu, natřete ji na kousky dřeva a rozprostřete na stromy.

Chemické přípravky:

Postřik BIOLIT UNI proti létajícímu a lezoucímu hmyzu. Jak vydělat peníze

Jak se zbavit vosího hnízda Jak se zbavit vosího hnízda? 

 

VYTVOŘIT SOUTĚŽ: Umělé hnízdo 

V obchodě si také můžete zakoupit umělé hnízdo, které umístíte na místo, kde se vosy vyskytují. Hnízdo paradoxně působí na vosy jako repelent. Stačí ho nafouknout, zavěsit a jeho tvar bude odpuzovat vosy a sršně. Imitace vosího hnízda je obecně dobrým řešením, protože vosy si myslí, že území je již obsazeno jinou vosí rodinou. Proto stále .

 

VYTVOŘIT NA NĚ PAST:

 

  • nařízněte hrdlo velké plastové láhve. Otočte horní část (nálevku) hrdlem dolů a vložte ji do hlavní části láhve. Stane se z něj tunel, kterým vnikají vosy. Tuto část můžete omotat izolační páskou, aby po obvodu nevznikla žádná mezera.
  • na každé straně pasti propíchněte dva otvory a provlékněte jimi provázek k zavěšení; na obou stranách udělejte uzel. Pokud nechcete mít závěsnou past, můžete ji ponechat bez tohoto kroku a jednoduše ji umístit na vodorovné místo.
  •  nalijte dovnitř tekutou návnadu, např. sladké pivo, sirupová voda, ovocná směs.

Princip fungování je jednoduchý. Hmyz proleze otvorem v hrdle dovnitř, ale nebude moci vyletět zpět, protože se namočí do návnady a nebude moci vyletět ven.

Máte doma vosí hnízdo a nemůžete se ho zbavit?

 

Jak se zbavit vosího hnízda

 

Vosy žijí v hnízdech, která běžně obývá 1 000 až 2 000 jedinců. Hnízdo o velikosti 20-30 cm obývají vždy jen jeden rok. Jejich potravou je především nektar, mšice, mouchy, přezrálé ovoce, ale také potraviny, na které narazí v domácnosti.Jak se zbavit vosích hnízd?  

Kdy je nejlepší  zbavit se vosího hnízda ?

 

Vosy jsou teplomilný hmyz, takže nevylétají z hnízda, pokud je venku méně než 15 stupňů. Pokud se tedy chcete zbavit vosího hnízda, je nejlepší to udělat brzy ráno, kdy je ještě chladno. V zimě je vosí hnízdo téměř prázdné. Na jaře přežije pouze matka a možná několik dělnic, případně několik trubců.

Zničte hnízdo nadobro!

 

Jak se zbavit vosího hnízda

 

 

Účinným způsobem, jak se nadobro zbavit vos nebo sršňů, je jednoznačně zničit jejich útočiště. Stačí, aby se hnízdo zhoršilo. Spalte ji, utopte nebo ji jednoduše „rozbijte na kousky“.

Pokud je hnízdo aktivní, je ideální vosy nejprve omráčit chemickým postřikem (Biolit spray, Vandal) nebo kouřem a poté hnízdo zničit. Nejúčinnější je zaplavit hnízdo v zemi a pokud je to možné, použít také sprej proti vosám.

 

Pokud po zimě najdete prázdné vosí hnízdo a vítězoslavně ho zlikvidujete, ničemu tím nepomůžete. Vosy si každou sezónu hledají nový domov a do starého hnízda se nevracejí. Jakmile královna na jaře vyletí, hledá si nové místo.

 

Některé vosy jsou jen zákeřné a jiné na vás otevřeně zaútočí. Pokud jim porozumíte, vyhnete se zbytečným problémům.
nepříjemnosti.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button