Kuriozity z živočišné říšeZAJÍMAVOSTI O ZVÍŘATECH

Největší netopýr na světě : 10 největších netopýrů na světě

Největší netopýr na světě : 10 největších netopýrů na světě . Největším netopýrem na světě je netopýr zlatohlavý. Největší netopýři na světě.

Největší netopýr na světě : 10 největších netopýrů na světě . Netopýři vypadají dost děsivě, mnoho lidí si myslí, že jsou to bestie pijící krev, ale ve skutečnosti jsou to jen nevinná stvoření živící se ovocem, nektarem a v horším případě hmyzem. Ve světě může v průměru vážit až neuvěřitelných 1,1 kg, takže se vyskytují i větší exempláře. 

 

10. Kambaly dlouhoploutvé ( 22 g )

 

  Ovocná muška s dlouhým jazykem

 

Kaloň ušatý je nejmenší z deseti největších netopýrů. Živí se výhradně nektarem, především z květů banánovníku.Netopýr dlouhojazyčný je rozšířen po celé Malajsii, ale byl objeven i v Thajsku.

 

9. Wahlbergovo callaloo (80 g )

 

Wahlbergův Kaloon

 

Wahlbergův sokol má zlatohnědou srst. Má velké oči a liščí obličej podobný většině kalonských druhů. Samci bývají o něco tmavší než samice. Wahlbergův sokol má jeden z největších rozpětí křídel ve srovnání s jeho tělem.

8. Fidžijský netopýr s opičí tváří ( 260 g ) Největší netopýr 

 

Fidžijský netopýr s opičím obličejem

Už podle jména poznáte, že netopýr pochází z Fidži. Je to jediný domestikovaný druh savce na ostrově. Vzhled netopýra je neobyčejně výrazný . Připomíná létající opici. Má hustou hnědavou srst a ohnivé oči. Populace netopýrů je velmi nízká.

 

7. Lyleova létající liška ( 320 g )

 

Lyleův létající lišák největší netopýr na světě

 

Létající liška Lyleova žije především v Kambodži , Vietnamu a Thajsku . Byl téměř vyhuben , protože ho lidé lovili pro potravu a protože ničil jejich úrodu ovoce.

 

6. Žáby ( 350 g )

 

  Plavecký drak Největší netopýr

Plameňák je typický svou žlutou srstí. Je to jeden z nejkrásnějších netopýrů žijících v Africe. Každoročně migrují do parku Kasanka v Zambii. Migrace těchto netopýrů je největší migrací savců na světě.

10 největších plemen psů na světě

5. Mariánský kaloň ( 460 g )   Největší netopýr. 

 

  Mariánský kaloň Největší netopýr

Mariánský kaloň má tvar podobný psovi . Obyvatelé Mariánských ostrovů loví kallony pro jejich chutné maso a rychle snižují jejich populaci.

 

4. Ostrovní létající liška ( 560 g )

 

Ostrovní létající liška Největší netopýr

 

Létající liška ostrovní neboli tichomořská létající liška je druh netopýra z čeledi Pteropodidae. Je geograficky rozšířený, nejvíce v Tichomoří: vyskytuje se na Americké Samoi, Cookových ostrovech, Fidži, Nové Kaledonii, Niue, Papui-Nové Guineji, Samoi, Šalamounových ostrovech a Vanuatu.

 

3.Jeřáb popelavý (580 g )      Největší netopýr 

 

Celebes je phalarope Největší netopýr

Netopýr celebeský má krásnou žlutě zbarvenou srst. Živí se ovocem a kokosovými ořechy. Jsou velmi důležití pro ekosystém, protože šíří semena rostlin a stromů.

 

2. Komorský kaloň ( 700 g )      Největší netopýr. 

 

Komorský kaloň Největší netopýr

Netopýr komorový se od ostatních netopýrů liší velikostí i zbarvením. Má výraznou černou barvu a trochu delší srst žluté barvy. Jejich počet klesá v důsledku těžby dřeva a odlesňování. Chovají se v zajetí, aby se alespoň zvýšil jejich počet.

Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

1. Káně zlatohlavá ( 1,2 kg ) Největší netopýr 

 

Káně zlatohlavá Největší netopýr

Zlatohlávek se podobá lišce . Podle hmotnosti je to největší netopýr na světě. Jeho rozpětí křídel je neuvěřitelné, může dosáhnout až 1,5 metru. Živí se především plody a listy. Největší netopýr .

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button