BADKuriozity z živočišné říše

Jak se zbavit kun v domě typy a rady

Kuna lesní je noční, aktivní masožravá šelma rozšířená ve střední Evropě s charakteristicky dlouhým tělem a krátkými končetinami. Nejraději žije v blízkosti lidských sídel a vyhledává úkryt a teplo v domech. Tipy, jak se zbavit kun v domě, si přečtěte zde : 

 

Jak žije kuna ve vašem domě

Pokud se kuna zahnízdí v domě , způsobí na budově obrovské škody s vysokými náklady, které se týkají nejen místností, v nichž se zdržuje, ale také vnější fasády a izolace střechy. Soužití s kunou se tak stává nebezpečným.

Tipy pro majitele domů Jak se zbavit kun

Kuny jsou vynikající šplhouni, kteří dokáží skákat přes dva metry a rádi se zdržují vysoko na stromech a budovách. Snadno se dostanou ze stromu na střechu a jako oporu využijí okapy nebo svody. Pokud je stěna domu hrubá, nepotřebují na krátké vzdálenosti žádné šplhací pomůcky, stačí jim ostré drápy a obratnost. Jak se zbavit kun.

 

Když se kuna dostane na střechu, může se snadno dostat dovnitř domu i těmi nejmenšími otvory. Pokud se kuna dostane do domu, může poškodit střešní tašky. Kuna lesní hnízdí ve střeše jako samotář a predátor, citlivý na vyrušení. Nejčastěji žije v neobydlené místnosti a zpočátku tam zůstává bez povšimnutí. Jak se zbavit kun .

 

jak vyřešit problém s kunami

 

Většina lidí v tomto případě začne ucpávat otvory, kterými se kuna dostala do domu, což je naprosto špatný přístup.Mohlo by vás také zajímat
Jak se zbavit myší v domě .

 

Kuna v domě a následky pro obyvatele Jak se zbavit kuny

Za soumraku kuna opouští svůj úkryt a vydává se na lov, odkud si z nočních toulek přináší kořist. Tyto kadávery, stejně jako její trus, jsou spojeny se značným znečištěním prostor.Kuna obvykle využívá pro své potřeby čisté místo. Časem nahromaděné exkrementy a stopy moči způsobují velmi nepříjemný zápach, který vede k hygienickým problémům. Jak se zbavit kun.

 

Výkaly kun k odstranění kun v domě

 

Pokud jste zpočátku nevěděli, že máte vdomě kunu, nakonec ji poznáte podle velmi nepříjemného zápachu výkalů a rozkládajícího se zvířecího materiálu. Což začíná vést k omezení kvality života.

 

Zbytky přitahují červy, mouchy a další škůdce. Výkaly, které kuny zanechávají na půdě, jsou zároveň patogenem, který představuje pro člověka velké zdravotní riziko. Kromě velkého zápachu je pro obyvatele značně nepříjemný také hluk kuny .Jak se zbavit kuny.

 

Když se kuny vracejí z lovu do svých úkrytů, je v místnostech pod nimi slyšet velký hluk. To je způsobeno odíráním předmětů a izolačního materiálu, což znamená, že ranní hodiny pro vás budou nesnesitelné . Kuna v domě je tedy v mnoha ohledech spojena s psychickou a zdravotní zátěží obyvatel domu.

 

Jak žije kuna ve vašem domě? Jak se zbavit kun

 

Jak se zbavit kuny .Kuny jsou v podstatě samotářské a své okolí si značkují a brání. Pokud se kuna usadila na půdě, je to její teritorium. v zimě vyhledává blízkost člověka, hlavně kvůli snadnému zdroji potravy. Zaměřují se na odpadky, ale nepohrdnou kuřaty a jejich vejci. Kuny v domě poznáte podle zvuků škrábání, ale také podle exkrementů a stop moči.

 

hnízdo kuny, abyste se zbavili kun v domě

 

Při prvních patrných stopách na pozemku nebo při podezření, že se kuna usídlila na střeše, ve sklepě nebo v garáži, je důležité provést následná opatření profesionální ochrany proti kunám. Většina pojistných smluv na vybavení domácnosti přebírá náklady, pokud to bylo správně uvedeno při uzavírání pojistné smlouvy.
Co dělat, když zjistíte, že máte problém s kunou?

 

Pokud vaši půdu obsadila kuna , bude těžké se jí zbavit. Je nutné zkontrolovat všechny pokoje, zejména v období rozmnožování, které trvá od března do konce léta. Jakmile zjistíte, kde kuna žije, můžete ji cílenými a důslednými opatřeními vyhnat.

 

Je důležité, abyste během dne nerušili její odpočinek hlasitou hudbou. Pomocí ultrazvukových zařízení a hlasitého klepání kunu nezaženete. Pokud má kuna hnízdo s mláďaty nebo v něm má zásoby potravy, bude to pro vás těžší. Dalším účinným způsobem je odchyt kun . Pokud se zaměříte na blokování silnic, věřte mi, že kuna si cestu vždy najde a povede to jen k dalším škodám na majetku.

 

past na kuny

 

Jak se zbavit kuny .pokud se vám již podařilo kunu vyhnat, mějte se na pozoru . z opuštěného úkrytu můžete cítit silný pach, který přitahuje stejné jedince, a proto se může stát, že se k vám nastěhuje další .kuny v domě se zbavíte pomocí pasti .

 

co dělat s kunou v autě, abychom se zbavili kuny v domě

 

Co dělat, když se vám do auta nastěhuje kuna? 

Teplo motoru a malý prostor, který je chrání před dravci, stačí k uspokojení jejich bytových potřeb. Pokud zjistíte, že máte v autě kunu, měli byste jednat co nejdříve, protože může značně zatížit kabely a hadice. Je docela osvěžující dát pod kapotu psí chlupy nebo exkrementy, jen ten zápach kuny odradí. Další možností je dát auto na chvíli do garáže a počkat, až se kuna odstěhuje , nebo ji v noci chytit do pasti.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button