BADHMYZKuriozity z živočišné říše

Jak se zbavit mravenců: 8 domácích typů

Mravenci v domě mohou být velmi nepříjemní . Zde je několik opravdu účinných typů, jak se zbavit mravenců v domě . Jsou jednoduché , levné a velmi účinné.

 

Pohled na mravence pobíhající po kuchyni nemusí být vždy příjemný. Je těžké se jich zbavit, ale jde to. Především je třeba udržovat pořádek , nedovolit mravencům přístup k potravě , pravidelně čistit půdu a vyprazdňovat koš. Pojďme se společně podívat na účinné prostředky, jak se mravenců trvale zbavit. Pojďme na to:

Zde je návod, jak se zbavit mravenců doma.Takto se zbavíte mravenců natrvalo:

 

1. Křída Jak se zbavit mravenců

 

Jedním z domácích prostředků , jak se zbavit mravenců, je použití křídy. Křída obsahuje uhličitan vápenatý, který pomáhá odhánět mravence. Místa, kudy mravenci vnikají do domu, posypeme práškovou křídou nebo na ně nakreslíme čáru.Není jasné, proč nakreslená čára brání mravencům v průchodu, ale určitě je účinná.

 

2. Jak se zbavit mravenců

 

Mravenci nemají rádi vůni citronové šťávy . Citron můžete použít mnoha způsoby. Můžete použít citronovou šťávu a nalít ji všude tam, kde mravenci ničí klid vašeho domova , můžete také nalít citronovou šťávu do vody, kterou myjete podlahy, nebo můžete použít citronovou kůru a položit ji například po celé kuchyňské lince. Je to spolehlivý způsob, jak se zbavit mravenců ve vašem domě.

3. Pomeranče Jak se zbavit mravenců

 

Pomeranče i citrony mravence odradí . Připravte si přípravek pro mravence . Potřebujete jeden šálek převařené vody a kůru z pomeranče. Pomerančovou kůru nechte stát ve vroucí vodě alespoň 20 minut. Nalijte takový roztok všude tam, kam se mravenci ve vašem domě dostanou. Samotná pomerančová kůra je zde také účinná, můžete ji nechat na kuchyňské lince . Je to účinný způsob, jak se zbavit mravenců v domě.

jak se zbavit mateřských znamének

4. Koření

 

Mravenci mají rádi cukr, ale nesnášejí koření. Postříkejte pepřovým sprejem místa, kudy mravenci vnikají do domu. To vám pomůže zbavit se mravenců. Můžete si také připravit roztok pepře a vody a nastříkat ho v blízkosti míst, do kterých vnikl. Pepř mravence nezabije, ale rozhodně je odradí od návratu do vašeho domu.

5. Sůl

 

Sůl je jedním z nejlepších a nejlevnějších způsobů, jak se účinně zbavit mravenců . Návod na použití soli proti mravencům je jednoduchý . Dáte vařit vodu , do vařící vody přidáte velké množství soli a mícháte, dokud se sůl nerozpustí. Připravenou směs nalijete do rozprašovače a účinný prostředek nastříkáte všude, kam mravenci v domě nebo bytě chodí.

6. Bílý ocet

 

Mravenci nesnášejí vůni bílého octa. Připravte roztok ze stejného množství vody a bílého octa. Přidejte několik kapek esenciálního oleje a dobře promíchejte. Tuto směs nalijte na místa, odkud vylézají mravenci. Opakujte to každý den. Tato směs mravence nezabíjí, ale nutí je vyhýbat se těmto místům. Směs nastříkejte také na okenní parapety , dveře a další místa, kde vidíte chodit mravence.

7. Skořice

Rostou mi po ošetření silnější vlasy?

Na místa, kde se v domě vyskytují mravenci, nasypte skořici a hřebíček. Jedná se o účinnou metodu, díky níž bude váš dům vonět svěžestí a zemitostí. Skořice je považována za účinnou zbraň proti mravencům . Skořice je považována za přírodní repelent , protože mravenci nesnášejí její silný zápach. Pro ještě účinnější výsledky můžete do skořicového prášku přidat esenciální olej.

 

8. Máta peprná

 

Jak se zbavit mravenců .Máta peprná je domácí repelent, který vám pomůže zbavit se mravenců. Mravenci nesnášejí vůni máty peprné a pravděpodobně se budou vyhýbat místům, která ji obsahují. Máta peprná má silnou vůni, kterou mravenci nesnášejí, a brání jim tak ve vstupu do vašeho domova. Připravte si směs 10 kapek esenciálního oleje máty peprné a šálku vody a nalijte ji všude, kde najdete mravence. Tento postup opakujte dvakrát denně. Místo tekuté směsi můžete najít i pevnou mátu peprnou a posypat jí místa, kde jsou mravenci .

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button