Kuriozity z živočišné říše

Zvířata s písmenem m – 23 zvířat s písmenem m

Zvířata na m 23 zvířat na písmeno m. Zajímá vás, která zvířata začínají na písmeno m? Připravili jsme seznam zvířat začínajících na písmeno m. Zvířata na m a něco o nich.

Zvířata na m

 

zvířata na m

 

1. myš
2. myš
3. myš
4. cihly
5. mungo
6. munjak
7. muchomůrka
8. mrož
9. mravenec
10. mravenečník
11. morče
12. modrý zvon
13. mlok
14. medvěd
15. mosaz
16. mara
17. mangabej
18. mandril
19. mongoose
20. mamba
21. máky
22. makak
23. kočka

 

1. myš

 

 

myš

 

Myš  je malý savec. Myši se vyznačují špičatým čenichem, malýma kulatýma ušima, šupinatým ocasem dlouhým jako tělo a vysokou mírou rozmnožování. Nejznámějším druhem myši je myš domácí (Mus musculus). Myši jsou oblíbené také jako domácí mazlíčci. Některé druhy polních myší jsou na některých místech lokálně rozšířené. Je známo, že při hledání potravy a úkrytu vnikají do obydlí.

 

2. cihly

 

muriki

 

Muriquis jižní je druh z čeledi pavoukovců, který obývá pobřežní lesy v brazilských státech São Paulo, Rio de Janeiro a Paraná. Kvůli ztrátě životního prostředí a lovu je od roku 2019 zařazen na seznam kriticky ohrožených druhů a jeho populace se podle IUCN za posledních 60 let snížila nejméně o 80 %. Samci této šedohnědé opice měří bez předního ocasu 55-78 cm, samice 46-63 cm. Zvířata na m. Pavouk muriquis je aktivní přes den a živí se listy a plody. 5 věcí, které byste měli vědět o mužské plešatosti.

 

3. mrož

 

mrož

 

Dospělí mroži se vyznačují výraznými kly a vousy a značnou hmotností: dospělí samci v Tichém oceánu mohou vážit více než 2 000 kg a mezi ploutvonožci je svou velikostí překonávají pouze dva druhy tuleňů sloních. Zvířata na m. Mroži žijí převážně v mělkých vodách nad kontinentálními šelfy a většinu života tráví na mořském ledu, kde hledají bentické mlže. Mroži jsou poměrně dlouhověká, společenská zvířata a jsou považováni za „klíčový druh“ v arktických mořských oblastech.

Mrož hrál důležitou roli v kulturách mnoha původních arktických národů, které ho lovily pro jeho maso, tuk, kůži, kly a kosti. V 19. století a na počátku Ve 20. století byli mroži hojně loveni a zabíjeni pro svůj tuk, mroží slonovinu a maso. Populace mrožů v celé arktické oblasti rychle klesá. Od té doby se jejich populace do jisté míry obnovily, ačkoli populace mrože atlantského a mrože laptovského zůstávají roztříštěné a na nízké úrovni ve srovnání s obdobím před zásahem člověka.

 

4. medvěd Zvířata na m 

 

Zvířata na m

 

Medvědi jsou masožraví savci z čeledi Ursidae. Zvířata na m. Jsou to psovité šelmy. Přestože existuje pouze osm druhů medvědů, jsou široce rozšířeni a vyskytují se v nejrůznějších biotopech na celé severní polokouli a částečně i na polokouli jižní. Medvědi se vyskytují na kontinentech Severní Amerika, Jižní Amerika, Evropa a Asie. Mezi společné znaky současných medvědů patří velké tělo se statnýma nohama, dlouhý čenich, malé kulaté uši, huňatá srst, tlapky podobné prstům s pěti nezatažitelnými drápy a krátký ocas. Jak sušit houby – Postup a tipy

 

5. mamba Zvířata na m 

 

Zvířata na m

 

Je to pravděpodobně nejrychlejší had na světě, který dokáže vyvinout rychlost až 20 kilometrů za hodinu. A je také jedním z nejjedovatějších. Dorůstá délky 2,5 až 4,5 metru.

 

6. makak Zvířata na m 

 

Zvířata na m

 

23 druhů makaků se vyskytuje v Asii, severní Africe a (v jednom případě) na Gibraltaru. Makakové jsou převážně plodožraví (dávají přednost ovoci), ale jejich potravou jsou také semena, listy, květy a kůra stromů. Některé druhy, například makak krabožravý, se živí bezobratlými a příležitostně i malými obratlovci. V Malajsii každý makak jižní sežere v průměru asi 70 velkých krys ročně. Všechny sociální skupiny makaků jsou matriarchální, uspořádané kolem dominantních samic.

 

Makakové se vyskytují v různých prostředích na asijském kontinentu a jsou velmi přizpůsobiví. Některé druhy se naučily žít s lidmi a staly se invazivními v některých lidmi osídlených prostředích, například na ostrově Mauricius a ve státním parku Silver Springs na Floridě. Makakové mohou představovat hrozbu pro ochranu volně žijících zvířat i pro blaho lidí, protože přenášejí přenosné a smrtelné nemoci. V současné době se invazní druhy makaků potírají několika způsoby kontroly.

 

7. kočka Zvířata na m 

 

Zvířata na m 

 

Je to domácí druh malého masožravého savce. Je jediným domestikovaným druhem z čeledi kočkovitých (Felidae) a často se označuje jako kočka domácí, aby se odlišila od divokých zástupců čeledi.[4] Kočka může být domácí, hospodářská nebo divoká, která se volně pohybuje a vyhýbá se kontaktu s člověkem. Domácí kočky jsou lidmi ceněny pro svou společenskou povahu a schopnost zabíjet hlodavce. Různé registry koček uznávají přibližně 60 plemen koček. Jak sušit houby – Postup a tipy

 

Anatomie kočky je podobná anatomii ostatních kočkovitých šelem: má silné, pružné tělo, rychlé reflexy, ostré zuby a zatažitelné drápy uzpůsobené k zabíjení malé kořisti. Má dobře vyvinuté noční vidění a čich. Komunikace koček zahrnuje hlasové projevy, jako je mňoukání, vrčení, trylkování, syčení, vrčení a vrnění, a také specifickou řeč těla koček. Zvířata na m. Kočka je dravec, který je nejaktivnější za svítání a za soumraku (krepuskulární); je to samotářský lovec, ale společenský druh. Slyší zvuky, které jsou pro lidské uši příliš slabé nebo mají příliš vysokou frekvenci, například zvuky vydávané myšmi a jinými malými savci. Kočky také vylučují a vnímají feromony.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button