Kuriozity z živočišné říšeZAJÍMAVOSTI O ZVÍŘATECH

Asijská zvířata – 10 vzácných zvířat z Asie

Zvířata v Asii , 10 vzácných asijských zvířat, o kterých jste nevěděli, že existují :

 

1.Okalovec

 

The Rockhound

Skákavka je malý primát . Kdysi byl rozšířen po celé Evropě, severní Africe a Asii , nyní se vyskytuje pouze v jihovýchodní Asii. 

 

2. Měřítko

 

  Měřítko

Šupináč je ohrožený savec, který se vyskytuje v Asii a Africe. Šupinatá kůže je silná a šupinatá, údajně dostatečně odolná, aby vydržela úder sekerou.

 

3. Malajský medvěd

 

Malajský medvěd

Medvěd malajský se vyskytuje v tropických lesích jihovýchodní Asie. Říká se jim také psí medvědi, protože nejsou příliš velcí a své jméno dostali podle zlaté skvrny na hrudi, která podle legendy odráží vycházející slunce – Sun Bear. Více informací naleznete na stránce :

12 největších druhů medvědů na světě

 

4. Kahau Asie zvířata 

 

Kahau

Kahau je poněkud netypická stromová opice žijící na Borneu. Vědci se domnívají, že charakteristický nadměrně velký nos samců se vyvinul proto, aby pomáhal přilákat ostatní opice , protože orgán zavěšený nad jejich ústy zesiluje jejich hlas. Kahau lze spatřit v národních parcích na ostrově Borneo. Zvíře na f

 

5. Dugong

 

Dugong mořská zvířata Asie

Dugong známý jako „mořský anděl“ je býložravec . Živí se podmořskými travinami a žije v teplém Indickém oceánu. Během těchto obrů se můžete potápět v Andamanském nebo Kutchském zálivu.

 

6. Kočka s červenými skvrnami

 

  Kočka s červenými skvrnami Asie zvířata

Věděli jste, že v lesích Srí Lanky žije nejmenší kočka na světě? Dospělá zrzavá kočka by se vešla do dlaně. Výjimkou je, že jim voda vyhovuje.

 

7. Cloud Leopard

 

Leopard Pebble Asie zvířata

Levhart obláčkový je neobyčejný a velmi krásný tvor. Žije v himálajských horách jihovýchodní Asie a Číny. Obvykle žijí na stromech a jsou velmi plaché, takže vidět je ve volné přírodě je vzácné.Asijská zvířata 

 

8. Makak lví

 

Makak lev Asie zvířata

Makak lví je vzácná opice , která žije v horách Západního Ghátu v Indii. Je to jeden z nejohroženějších druhů na světě, který nemůže žít v zajetí, protože je velmi dobře přizpůsoben svému domovu v lese. Zvířata v Asii 

 

9. Saola

 

Saola Asia Zvířata

Přezdívá se mu také asijský jednorožec . Saola , kriticky ohrožený druh, který žije výhradně v Annamitských horách ve Vietnamu a Laosu. Bez pomoci vědců a ochránců přírody by toto zvíře do 15 let vyhynulo. Zvířata v Asii. Zvíře na n

 

10. Draco – Zvířata v Asii 

 

  Draco Asie Zvířata

Ještěrka draconská žije v tropických lesích jihovýchodní Asie. Tito fascinující tvorové mají schopnost létat díky kůži, kterou používají jako křídla.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button