SLAVNÉ OSOBNOSTISPORTZajímavosti

Kylian Mbappé – 20 fascinujících faktů

Zajímavosti o Kylianu Mbappém. Mbappé: 20 fascinujících faktů. Kylian Mbappé je jedním z nejtalentovanějších fotbalistů s fascinujícími zkušenostmi a úspěchy. Díky své rychlosti, technice a charismatu je jedním z nejoblíbenějších hráčů mezi fanoušky po celém světě. Svými výkony na hřišti i charitativní činností mimo něj se stal vzorem pro mnoho mladých fotbalistů a nesmazatelně se zapsal do fotbalové historie.

Kylian Mbappé – zajímavosti

 

Kylian Mbappé - zajímavosti

 

Kylian Mbappé je francouzský fotbalista, narozen 20.12.2013. prosinec 1998 v Bondy. Je považován za jednoho z nejtalentovanějších a nejoblíbenějších hráčů současného fotbalu. Svou kariéru zahájil v mládežnickém klubu FC Bondy a později přešel do akademie AS Monaco. Profesionálně debutoval v roce 2016 a rychle si získal pozornost svými výkony. V roce 2017 přestoupil za rekordních 180 milionů eur do Paris Saint-Germain. Mbappé má neuvěřitelnou rychlost, techniku a schopnost pronikat do obrany. V roce 2018 se stal s Francií mistrem světa a získal Kop Award pro nejlepšího mladého fotbalistu. Kromě fotbalu se věnuje charitativní činnosti a je velmi populární na sociálních sítích. Jeho talent a charisma z něj dělají jednu z nejvýraznějších osobností fotbalového světa.

 

1. Mladý fenomén

 

Kylian Mbappé se narodil 20. prosinec 1998, Bondy, Francie. V současnosti patří k nejtalentovanějším a nejznámějším fotbalistům na světě.

 

2. Rodinné dědictví

 

Rodinné dědictví

 

Jeho otec Wilfried Mbappé je bývalý profesionální fotbalista z Kamerunu a matka Fayza Lamariová je bývalá alžírská basketbalová reprezentantka. Kde vznikl fotbal

 

3. Rekordy v mladém věku – Kylian Mbappé trivia

 

Rekordy v mladém věku - Kylian Mbappé trivia

 

V roce 2017 se jako osmnáctiletý stal nejmladším střelcem ve finále Ligy mistrů, když se trefil do sítě AS Monaco proti Juventusu Turín.

 

4. Rychlostní rekord

 

V roce 2018 dosáhl Mbappé během zápasu s argentinským týmem na mistrovství světa rychlosti 38 km/h, čímž se stal nejrychlejším hráčem turnaje. Účesy pro řídké vlasy

 

5. První teenager od dob Pelého – Kylian Mbappé trivia

 

V roce 2018 se stal prvním teenagerem od dob legendárního Pelého, který na mistrovství světa dosáhl dvojnásobného počtu gólů. Mbappé vstřelil na turnaji 4 góly.

 

6. Záznam o přenosu

 

V roce 2017 přestoupil z AS Monaco do Paris Saint-Germain (PSG) za rekordních 180 milionů eur, čímž se stal druhým nejdražším hráčem v historii fotbalu.

 

7. Vítězství na mistrovství světa

 

Vítězství na mistrovství světa

 

V roce 2018 pomohl Mbappé Francii získat druhý titul mistra světa. Stal se nejmladším francouzským hráčem, který se probojoval do finále tohoto prestižního turnaje.

 

8. Nejdůležitější momenty trojnásobného šampiona Ligue 1 Kyliana Mbappého

 

Od svého příchodu do PSG získal s týmem tři tituly v Ligue 1 v řadě a přispěl k jeho dominanci na domácí scéně.

 

9. Vzor Thierryho Henryho

 

Mbappé vyrůstal v obdivu k ikoně francouzského fotbalu Thierrymu Henrymu a často ho označuje za svůj vzor.

 

10. Vztah s Neymarem – Kylian Mbappé trivia

 

Vztah s Neymarem - Kylian Mbappé trivia

 

Mbappé a brazilská fotbalová superstar Neymar jsou spoluhráči v PSG a mají k sobě blízko. Tito dva hráči tvoří jednu z nejnebezpečnějších útočných dvojic současného fotbalu.

 

11. Cena

 

V roce 2018 získal Mbappé cenu Kopa, která se uděluje nejlepšímu mladému fotbalistovi na světě. O rok později se umístil na 6. místě. v anketě o Zlatý míč.

 

12. Mladší střelci v Lize mistrů

 

Mbappé je druhým nejmladším hráčem v historii, který dosáhl 25 gólů v Lize mistrů UEFA. Tohoto úspěchu dosáhl v mladším věku než Cristiano Ronaldo.

 

13. Charitativní činnost

 

Mbappé se věnuje charitativní činnosti. V roce 2018 věnoval výtěžek ze Světového poháru na charitu a podpořil organizace zaměřené na pomoc dětem a mládeži.

 

14. Národní tým – Kylian Mbappé highlights

 

Je oporou francouzského národního týmu a stal se jedním z jeho nejdůležitějších hráčů. V roce 2021 vyhrál s Francií Ligu národů UEFA.

 

15. Zajímavý styl hry

 

Zajímavý styl hry

 

Mbappé je známý svou neuvěřitelnou rychlostí, technikou a schopností snadno pronikat do obrany. Jeho styl hry je vzrušující a pro fanoušky atraktivní.

 

16. Sledování sociálních médií

 

Mbappé je na sociálních sítích velmi populární. Na platformách jako Instagram, Twitter a Facebook, kde pravidelně sdílí své fotografie a životní okamžiky, ji sledují miliony lidí.

 

17. Talentovaná rodina – Kylian Mbappé trivia

 

Kromě Kyliana je velmi talentovaným fotbalistou i jeho mladší bratr Ethan Mbappé, který hraje v mládežnické akademii PSG. Je možné, že se v budoucnu stane další fotbalovou hvězdou.

 

18. Láska k basketbalu

 

Kromě fotbalu se Mbappé věnuje také basketbalu. Volný čas rád tráví sportem a je velkým fanouškem NBA. Často se setkává s basketbalovými hvězdami a sleduje jejich zápasy.

 

19. Mládežnická kariéra v Bondy

 

Mbappé začal svou fotbalovou kariéru v místním klubu FC Bondy. V mladém věku upoutal pozornost zkušených skautů a byl intenzivně sledován velkými fotbalovými organizacemi.

 

20. Fenomén marketingu – Kylian Mbappé trivia

 

Mbappé je také významnou osobností v oblasti marketingu a sponzoringu. Je tváří mnoha značek a reklamních kampaní, což mu přináší nejen fotbalové, ale i komerční úspěchy.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button