HISTORIE A DINOSAUŘIZajímavosti

Kdo byl Milan Rastislav Štefánik

Kdo byl Milan Rastislav Štefánik? Připravili jsme pro vás zajímavý článek Kdo byl Milan Rastislav Štefánik a proč je dnes tak uctívaný a slavný.

 

Kdo byl Milan Rastislav Štefánik

 

Kdo byl Milan Rastislav Štefánik

 

Milan Rastislav Štefánik byl slovenský astronom, vojevůdce a politik, který žil na Slovensku. v 19. a 20. století. Byl jedním z hlavních představitelů slovenského národního hnutí a jedním z hlavních architektů vzniku samostatného Československa po první světové válce.

Štefánik se narodil v roce 1880 v maďarských Košicích (dnes Slovensko) a vystudoval přírodní vědy na Karlově univerzitě v Praze. Po studiích se stal profesorem na Vídeňské univerzitě a pracoval také jako vědecký pracovník na observatoři v Meudonu ve Francii. Dárek pro maminku – 10 typů a pro co se rozhodnout

Štefánik byl také vojenským důstojníkem a zúčastnil se první světové války na straně francouzské armády.

 

Milan Rastislav Štefánik sourozenci

 

Milan Rastislav Štefánik sourozenci

 

Milan Rastislav Štefánik měl dva sourozence, bratra Jana a sestru Annu. Jeho otec Ján Štefánik byl učitel a matka Mária (rozená Faktorová) pracovala v domácnosti.

Ján Štefánik se narodil v roce 1878 a byl také učitelem. Za první světové války se zapojil do odboje proti Rakousku-Uhersku a po válce působil jako politik v Československu. Zemřel v roce 1922 při výbuchu bomby nastražené neznámým pachatelem.

Anna Štefániková se narodila v roce 1882 a pracovala jako žena v domácnosti. Po smrti svého bratra Milana se stala spoluzakladatelkou a předsedkyní Spolku slovenských žen, který se věnoval charitativní činnosti a podpoře slovenských žen. Anna Štefániková zemřela v roce 1951.

Milan Rastislav Štefánik zajímavosti

 

Milan Rastislav Štefánik zajímavosti

 

  •  Byl to významný slovenský astronom a generál, který se zúčastnil první světové války na straně francouzské armády.
  • Byl jedním z hlavních představitelů slovenského národního hnutí a jedním z hlavních architektů vzniku samostatného Československa po první světové válce.
  • Štefánik se narodil v roce 1880 v maďarských Košicích (dnes Slovensko) a vystudoval přírodní vědy na Karlově univerzitě v Praze. Po studiích se stal profesorem na Vídeňské univerzitě a pracoval také jako vědecký pracovník na observatoři v Meudonu ve Francii.
  • Štefánik byl také vynikajícím řečníkem a byl zván na mnoho mezinárodních konferencí, kde hovořil o svých výzkumech a slovenském národním hnutí.
  • V roce 1919 byl Štefánik zvolen do švýcarského Národního shromáždění a byl také zvolen do Rady Československé republiky.
  • Štefánik zemřel v roce 1919 po tragické letecké nehodě ve francouzském Marnes-la-Coquette.
  • Co pěstovali Slované – život Slovanů v minulosti

 

Milan Rastislav Štefánik dětství

 

Milan Rastislav Štefánik dětství

 

Milan Rastislav Štefánik se narodil v roce 1880 v Košicích v Maďarsku (dnes Slovensko). Jeho otec Ján Štefánik byl učitel a matka Mária (rozená Faktorová) byla v domácnosti. Štefánik měl dva sourozence, bratra Jana a sestru Annu.

Štefánik vyrůstal v Košariskách a navštěvoval místní školu, kde ho učil jeho otec. V dětství se zajímal o přírodní vědy a trávil hodně času na venkově, kde se věnoval pozorování hvězd a dalším vědeckým činnostem.

Po ukončení základní školy se Štefánik v roce 1897 přestěhoval do Prahy, kde studoval na Karlově univerzitě. Během studií se zajímal zejména o astronomii a po ukončení studia se stal profesorem na vídeňské univerzitě. 50 faktů o Rakousku, které vás překvapí

 

Cesta Milana Rastislava Štefánika kolem světa

 

  se nikdy nezúčastnil cesty kolem světa. Byl to však cestovatel a během svého života navštívil mnoho zemí v Evropě a USA.

Štefánik se narodil v maďarském městě Košariská (dnes Slovensko) a vyrůstal v malém venkovském městečku. Po ukončení základní školy se v roce 1897 přestěhoval do Prahy, kde studoval na Karlově univerzitě. Během studií navštívil mnoho evropských zemí, včetně Francie, Švýcarska a Německa.

Po ukončení studia se Štefánik stal profesorem na Vídeňské univerzitě a působil také jako vědecký pracovník na observatoři v Meudonu ve Francii. Během svého pobytu ve Francii navštívil také mnoho dalších evropských zemí, včetně Itálie, Španělska a Anglie.

 

Kdy zemřel Milan Rastislav Štefánik

 

Kdy zemřel Milan Rastislav Štefánik

 

Milan Rastislav Štefánik zemřel v roce 1919 v Marnes-la-Coquette ve Francii po tragické letecké nehodě. Byl to významný slovenský astronom, generál a politik, který žil v 19. a 20. století.

Štefánik zemřel v roce 1919 po tragické letecké nehodě ve francouzském Marnes-la-Coquette. Jeho smrt byla velkou ztrátou pro slovenské národní hnutí a byl pohřben v Pantheonu v pařížské Hôpital des Invalides.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button