AUTO A MOTOZajímavosti

Levné pneumatiky – vyplatí se je kupovat?

Levné pneumatiky – vyplatí se je kupovat? Je v pořádku kupovat levné pneumatiky? Pneumatiky si většina z nás kupuje opakovaně a jejich cena je mnohem vyšší než cena balíčku sušenek. Stejné otázky, jaké jsem si kladl u sušenek, se však týkají i pneumatik: je v pořádku kupovat levné pneumatiky? Jak moc souvisí cena s kvalitou? Vyplatí se dražší pneumatiky? Podívejme se na tyto problémy jeden po druhém.

 

Je v pořádku kupovat levné pneumatiky?

 

Je v pořádku kupovat levné pneumatiky

 

Rychlá odpověď zní, že rozhodování o nákupu by měla ovlivnit kvalita, nikoli cena. Kvalita je důležitější než značka nebo cena.

 

Většina drahých značek pneumatik má levnější dceřinou společnost, která je stále považována za podobně kvalitní. Například Riken je levnější značka prodávaná uznávanou značkou Michelin. Riken není nejlevnější, takže v širším pohledu na odvětví pneumatik je považován za střední třídu. Nejdražší auto světa – 10 nejdražších aut na světě

 

Levnější pneumatika, například Riken od známé společnosti, neznamená nekvalitní pneumatiku. Je levnější, protože technologie je o něco starší a protože se na ní méně podílí marketing. Vzdělaní zaměstnanci v pneuservisu by měli vědět o takových souvislostech se značkou, které by nezasvěcený zákazník mohl přehlédnout. Kde najdete další možnosti úspory peněz.

 

Jak poznám kvalitní pneumatiku?

 

Jak poznat kvalitní pneumatiku
Jak poznat kvalitní pneumatiku

 

Obraťte se na důvěryhodného prodejce pneumatik, jako je například Mechanik, který prodává pouze kvalitní značky. Abyste se uklidnili, můžete se v případě druhého názoru podívat na webové stránky s recenzemi, jako je například TireRack.com. TireRack.com je oblíbený a uznávaný web s recenzemi. Na internetových stránkách s recenzemi najdete záznamy z testování pneumatik i hodnocení zákazníků. Na internetových stránkách jsou zveřejňovány recenze různých značek, které vám mohou potvrdit to, co jste slyšeli v pneuservisu.

Možná se ptáte, zda koupě levnější pneumatiky znamená úsporu na bezpečnosti. Nemá smysl šetřit na pneumatikách, když vás při nehodě nebo za špatného počasí udrží při životě. Nejlevnější pneumatiky jsou vyrobeny z horší pryže, což může ovlivnit brzdnou dráhu. Je samozřejmé, že nehoda vás nakonec bude stát více, než kolik byste ušetřili nákupem levných pneumatik.

 

Znamená vyšší cena vyšší kvalitu?

 

Znamená vyšší cena vyšší kvalitu

 

Levné pneumatiky jsou z dlouhodobého hlediska dražší, pokud přispějí k nehodě. Zodpovědný obchod s pneumatikami proto nebude mít na skladě nejlevnější pneumatiky na trhu. Pneumatika střední třídy poskytne nenáročnému řidiči nejlepší hodnotu. Které auto má největší kufr ? 14 nejlepších vozů

Pneumatiky mají 3 hodnocení (teplota, opotřebení běhounu a přilnavost), která ovlivňují cenu. Přilnavost může být důležitým faktorem, který je třeba zvážit, pokud například musíte v zimě jezdit do práce za mokrého nebo zasněženého počasí. Hodnocení trakce může být důležité zejména za mokra.

 

Nejlevnější pneumatiky mají kromě obav o bezpečnost také nízkou životnost. Pokud jsou pneumatiky příliš levné, budete je nakonec měnit tak často, že se úspory nákladů ztratí. Levné pneumatiky navíc zvyšují spotřebu paliva a produkují více hluku než pneumatiky střední a vyšší třídy. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

Levné pneumatiky

 

Levné pneumatiky
Levné pneumatiky

 

Pneumatiky střední třídy mají dlouhou životnost a poskytují veškerou trakci potřebnou pro jízdu ve městě. Někdy jsou dražší pneumatiky v pneuservisu určeny pro výkonná vozidla, která jezdí po silnicích v kaňonech nebo na závodních tratích. Drahé pneumatiky jsou zřídkakdy výhodnou koupí, což znamená, že zaplatíte za více, než potřebujete. Pokud například nepředpokládáte, že na svém vozidle najedete hodně kilometrů, nemá příliš velký význam kupovat prémiové pneumatiky, abyste dosáhli vysokého kilometrového nájezdu. Pneumatiky střední třídy jsou obvykle považovány za nejvýhodnější pro nespecializované řidiče.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button