Okrasné rostlinyOKRASNÉ ROSTLINY

10 nejlepších rostlin, které by neměly chybět na vaší zahradě

Toto je 10 rostlin, které potřebuje každá zahrada. Rostliny pro zahradu. Žádná zahrada se neobejde bez těchto krásných rostlin, o které se snadno pečuje, jen je třeba je správně umístit!

Ať je vaše zahrada jakkoli velká, vždy se najde místo pro další rostlinu. Každé jaro můžete vysadit různé druhy letniček, aby vaše zahrada byla nová a zajímavá. Základem vaší zahrady by však měla být kombinace trvalek, keřů a stromů, které zajistí celoroční barevnost a zajímavost.

 

Aby rostlina přežila zimu ve vašem podnebí, musíte vědět, jaké podmínky jí vyhovují. Před výsadbou pak věnujte pozornost tomu, kolik místa na slunci nebo ve stínu rostlina potřebuje. Přímé sluneční světlo znamená více než 6 hodin přímého slunečního svitu, zatímco částečné sluneční světlo je přibližně poloviční. Úplný stín znamená, že plocha není přímo vystavena slunečnímu záření nebo je pouze zakryta ranním sluncem. Řiďte se štítkem nebo popisem rostliny, protože každá rostlina má jiné podmínky pro přežití.

 

Zde jsou některé z našich nejoblíbenějších druhů rostlin, které obohatí každou zahradu:

1. Rose

 

Růže do zahrady

Růže je krásná a romantická květina v každé zahradě, ať už máte malý městský pozemek nebo velký venkovský dvůr. Mnoho nových druhů bylo vyšlechtěno tak, aby dlouho kvetly a byly odolnější. Každá barva růže něco symbolizuje, např. červená – vášnivá láska, oranžová – touha, růžová – radost, štěstí, žlutá – žárlivost, bílá – nevinnost, čistota. Růže je prostě nádherná a užitečná květina, kterou si rychle zamilujete.

2. Hortenzie

 

Hortensia

Hortenzie jsou krajkové, barevné květy. Existují stovky různých odrůd a daří se jim téměř v každém podnebí. Objevují se na začátku léta. Častým omylem je, že mohou měnit barvu květů. Pravdou je, že pouze některé druhy hortenzií, např. Horská hortenzie – mění barvu v závislosti na přítomnosti hliníku v půdě. Hortenzie jsou vysoké od několika cm až po 213 cm nebo 244 cm vysoké a široké keře, proto se před výsadbou rozhodněte, kam je umístíte, aby měly dostatek prostoru k rozrůstání. Hortenzie: popis, péče a pěstování

 

3. Sukulentní

 

Sukulentní

Stovky druhů sukulentů všech tvarů, velikostí a barev jsou skvělým doplňkem vaší zahrady. Snadno se pěstují a mají houževnaté listy, které přežijí na suchých místech, na skalách apod. Mnohé z nich jsou mrazuvzdorné, ale pro jistotu si přečtěte etiketu nebo popis rostliny.

4. Bylinky

 

bylinky na zahradu

Bylinky se velmi snadno pěstují, jejich květy lákají opylovače a jsou velmi užitečné i v kuchyni. Navíc je mnohem levnější si je vypěstovat než koupit v obchodě s potravinami! Rostliny pro zahradu. Mnoho bylinek, jako je tymián, šalvěj a oregano, jsou trvalky, což znamená, že rostou každý rok. Každé jaro však musíte bazalku a koriandr přesadit.

5. Pivoňky Rostliny pro zahradu

 

Piva

Čich je jedním ze smyslů, které jsou pro naši zahradu důležité. Hřebíček, pivoňky a levandule jsou spolehlivé trvalky se sladkou vůní. Nebo si můžete vysadit kvetoucí keř či strom, například šeřík nebo kalinu korejskou. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků.

6. Trpasličí borovice – Zahradní rostliny

 

Trpasličí borovice Rostliny pro zahradu

Stálezelené rostliny poskytují v chladných měsících tolik potřebnou zelenou barvu, ať už žijete kdekoli. V nabídce tisíců druhů najdete ten, který si zamilujete! Přečtěte si etiketu nebo popis rostliny, abyste zjistili, jak velké budou. Pokud máte málo místa, poohlédněte se po zakrslých odrůdách, které nebudou vyšší než několik centimetrů na výšku a šířku, jako je například zakrslá borovice.

7. Trepadeira

 

  Trepadeira

 

Trepadeira, známá také jako vinná réva, se šplhá přes plot, mříž nebo altán a dodává každé zahradě půvab a zajímavost. Kvetoucí stromky přitahují také pěkné a drobné opylovače, jako jsou kolibříci a motýli. Zvažte také plamének, mučenku a zimolez.

8. Japonský javor Rostliny pro zahradu

 

Japonský javor Rostliny pro zahradu

Malé okrasné stromy dodávají krajině charakter a strukturu a jsou výrazným středem pozornosti. Japonské javory mají jemné listy, zajímavou kůru a červené pupeny, které mají brzy na jaře malé růžové nebo fialové květy. Rostliny do kuchyně : 8 nejlepších rostlin do kuchyně

Velmi zajímavým kouskem v zahradě jsou také Cotinus přezdívané jako kouřové stromy, které mají shluky vzdušných semen s načervenalými listy, které se na podzim zbarvují do oranžova.

9. Kvetoucí keř Rostliny pro zahradu

 

  Kvetoucí keř Rostliny pro zahradu

Pro každé roční období se najde kvetoucí keř. Na jaře hledejte spireu, tavolník a azalku a v létě kvetoucí rostliny, např. Vajgéia, Budleja a Ruža. Rostliny pro zahradu . Přečtěte si informace o každé rostlině, abyste jí dopřáli správné množství slunce a zajistili, že přežije zimu.

10. Rostliny jahodníku pro zahradu

 

Jahody

Proč nenechat zahradu plnit dvojí funkci? Mnoho druhů ovoce je pěkných a praktických i v květináčích. Speciálně pro nádoby byly vyvinuty nové druhy zeleniny a ovoce. Rostliny pro zahradu . Nové odrůdy jahod, malin a borůvek byly vyšlechtěny tak, aby byly kompaktnější a okrasnější, takže vypadají stejně dobře jako chutnají.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button