DESIGNOkrasné rostliny

Nejkrásnější zahrada : 10 nejkrásnějších zahrad na světě

Nejkrásnější zahrada. 10 nejkrásnějších zahrad na světě. Procházka krásnou zahradou je nepopsatelný pocit. Při procházce obklopeni květinami a přírodou se ztratíte v kráse přírody. Do vašeho života to vnese radost a klid.

 

10. Pouštní botanická zahrada

 

  Pouštní botanická zahrada

Velká sbírka suchomilných rostlin je vystavena v pouštní botanické zahradě ve Phoenixu v Arizoně. V zahradě o rozloze 140 akrů roste více než 21 000 pouštních rostlin 139 různých druhů. Tato zahrada je proslulá sbírkou 169 vzácných druhů pouštních rostlin.

Žije zde také 1 350 různých druhů kaktusů. Sbírka pouštní botanické zahrady pochází především z pouští jihozápadní části Severní Ameriky. Dobře udržované cesty v zahradě vám usnadní procházky. V každém jarním období přivítá pouštní zahrada mnoho krásných motýlů. Dobrovolníci ze zahrady vám vysvětlí různé druhy pouštních rostlin. V zahradě je také řada fontán a laviček.

 

9. Zahrada Clauda Moneta

 

  Zahrada Clauda Moneta

Nádherná zahrada Clauda Moneta se nachází ve vesnici Giverny v severní Francii. Tato zahrada je rozdělena na dvě části, květinovou a vodní. Tuto úchvatně krásnou zahradu navrhl slavný francouzský impresionistický malíř Claude Monet.

Claude Monet a jeho rodina se v Giverny usadili v roce 1883. Rád žil na klidném a krásném místě. Na základě mnoha japonských obrazů ve své sbírce se Monet rozhodl zrekonstruovat svou zahradu. Claude začal navrhovat svou novou zahradu v roce 1890. S velkým úsilím odklonil řeku u svého domu a vytvořil krásnou zahradu s rybníky. Postavil také most přes jezero, které je plné leknínů. Zahrada před Monteho domem je plná různých druhů květin. Jednou z hlavních atrakcí této zahrady jsou pnoucí růže. Na zahradě je také řada ovocných stromů.

 

8. Zahrady Longwood Gardens

 

Zahrady Longwood Gardens

Longwood Gardens o rozloze 1 077 akrů se nachází v Pensylvánii v USA a nabízí 40 nádherných zahrad a 1 ha skleníků. V této obrovské zahradě roste 11 000 různých druhů rostlin a stromů. Louka o rozloze 34 ha je nejkrásnější atrakcí Longwoodských zahrad. Dobře udržované turistické stezky v Longwood Gardens se táhnou v délce asi 5 km. V zahradě je také řada vodních zdrojů. Tato botanická zahrada chrání také mnoho zvířat včetně jelenů, bobrů, motýlů a ptáků. V obrovské zimní zahradě této botanické zahrady se nachází 20 vnitřních zahrad. Tato zimní zahrada se rozkládala na velké ploše 1 ha. Chrání 5 500 různých druhů rostlin. Uvnitř zimní zahrady můžete vidět mnoho krásných květin včetně letních růží, kapradin, bonsají, kaktusů, bromélií a kapradin.

Sezónní výstavy a umělecká představení v Longwood Gardens jsou jistě nezapomenutelným zážitkem. Protože květiny jsou sezónní, každá výstava vám nabídne jiný druh zážitku. V letní sezóně se můžete těšit na fontány, hudební koncerty a ohňostroje.

 

 

7. Botanická zahrada vily Taranto

 

  Botanická zahrada vily Taranto

Botanická zahrada Villa Taranto se nachází v regionu Piemont na severozápadě Itálie. Rozkládá se na úctyhodné ploše 16 hektarů. Tato botanická zahrada chrání 20 000 odrůd rostlin tisíců různých druhů. V zahradě jsou také sochy, terasy, vodopády, fontány a jezírka v italském stylu.

V zahradě je 6,9 km stezek, na kterých se můžete kochat krásou mnoha květin a dalších zajímavostí. Rozsáhlá sbírka této zahrady zahrnuje mnoho tropických rostlin, tulipány, lotosy, jiřiny, jiřinky, kamélie, magnólie a vřesy. Vstup do zahrad vily Taranto je zdarma. Plnými květy se můžete těšit od jara do podzimu.

 

6. Královská botanická zahrada, Londýn Nejkrásnější zahrada

 

Královská botanická zahrada, Londýn

Působivé Královské botanické zahrady v londýnské čtvrti Kew se rozkládají na 131 ha. Můžete zde objevit více než 50 000 různých druhů rostlin. Nejkrásnější zahrada. Tato historická zahrada je rovněž zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Kromě krásných zahrad si můžete prohlédnout umělecké galerie, skleníky, jedinečné budovy a klimatické zóny.

Původně zahradu navrhla v roce 1759 princezna Augusta (matka krále Jiřího III.). K princezně se připojili také botanik lord Bute a zahradník William Aiton. Navrhli obrovskou nádhernou zahradu na pozemku o rozloze 3,6 hektaru u White Lodge v londýnské čtvrti Richmond. V 70. 19 let. století, král Jiří III. Rozhodl se rozšířit zahradu, kterou navrhla jeho matka. Za to král Jiří III. pojmenoval slavný botanik Joseph Banks. Shromáždil obrovské množství rostlin z celého světa a přidal nové zahrady.

V 19. století byla zahrada rozšířena o několik skleníků. Palmový dům je nejatraktivnějším skleníkem v Kew Gardens. Tento působivý skleněný dům je domovem mnoha rostlin tropického deštného pralesa. Dalším významným skleníkem v Kew Gardens, který stojí za návštěvu, je zimní zahrada princezny z Walesu. Tento skleník obsahuje 10 různých klimatických zón řízených počítačem. V této zimní zahradě najdete pouštní rostliny, masožravé rostliny a různé druhy orchidejí. K dispozici je také 59 metrů dlouhý chodník v korunách stromů, který poskytuje krásný výhled do okolí.

 

5. Butchartovy zahrady – Nejkrásnější zahrada

 

  Butchart Gardens

Je to světoznámá zahrada a kanadská národní památka, která se nachází v zátoce Brentwood Bay v Britské Kolumbii. Tato zahrada zahrnuje tematické zahrady, exotické kvetoucí rostliny a jezírka. Butchartovy zahrady se rozkládají na 22 hektarech a najdete v nich 700 druhů rostlin. Tuto zahradu navrhl Robert Pim Butchart a jeho žena Jennie Butchartová. Na místě této krásné zahrady se kdysi nacházel lom, který vlastnil Robert Pim Butchart. Když byl lom v roce 1909 uzavřen, rozhodli se manželé proměnit pozemek v krásnou zahradu.

Tuto zahradu navrhovali 12 let a od roku 1921 vítají návštěvníky ve své krásné zahradě. V Butchartově zahradě žijí také tisíce motýlů, papoušků, pávů a dalších ptáků. Hvězdicové jezírko v zahradě chrání řada kachen. V Butchart Gardens se konají také hudební večery, světelné show a ohňostroje.

 

4. Botanická zahrada Nong Nooch

 

Botanická zahrada Nong Nooch

 

Botanická zahrada Nong Nooch je oblíbenou turistickou atrakcí v thajské Pattayi. Tato botanická zahrada o rozloze 202 hektarů je největší sbírkou kvetoucích rostlin v zemi. Polední zahrada Nooch Garden obsahuje rostliny více než 670 původních druhů. Zahrada Noong Nooch má symetrický design. K poznávání krás této zahrady vede 1,1 km dlouhá stezka. V jednotlivých částech zahrady jsou rozmístěny bonsaje, kapradiny, palmy, kaktusy a orchideje. Při procházce zahradou si můžete všimnout také zajímavě zastřižených keřů. Kromě krásných zahrad nabízí botanická zahrada Noong Nooch návštěvníkům také prohlídku thajské kultury, muzeum automobilů, rybník a sloní show. V zahradě můžete také jezdit na kole, na slonech a na šlapadlech.

 

3. zahrady zámku Chateu de Villandry – nejkrásnější zahrada

 

Zahrady zámku Chateu de Villandry

Oblíbený zámek Chateau de Villandry ve francouzském kraji Indre-et-Loire má šest nádherných zahrad. Krásné zahrady Villandry jsou rozděleny do šesti teras. Na horní terase se nachází sluneční zahrada, na další terase je vodní zahrada, následuje okrasná zahrada a na spodní terase bylinková zahrada.

V prosluněné zahradě na nejvyšší terase rostou krásné luční rostliny. Tato zahrada je obklopena lipami. Uprostřed zahrady se nachází okrasné jezírko ve tvaru slunce. Vodní zahrada ve Villandry je ideálním místem pro relaxaci. V této zahradě najdete řadu krásných fontán a travnatých ploch. Uprostřed zahrady se nachází okrasné jezírko. V bylinkové zahradě na dolní terase rostou různé aromatické léčivé rostliny. Struktura rostlin v této zahradě je kruhová. Symbolizuje věčnost.

 

2. zahrady ve Versailles

 

  Versailleské zahrady

Je to jedna z nejkrásnějších a největších zahrad na světě. Tato nádherná zahrada o rozloze 800 hektarů je vynikajícím příkladem formálního francouzského zahradního designu. Nejkrásnější zahrada.  Versailleské zahrady mají 300 hektarů lesa, stovky akrů květinových záhonů, 35 kilometrů kanálů, 600 fontán a 372 soch. Žije zde také 200 000 stromů a více než 2 000 000 kvetoucích rostlin. Zahrady ve Versailles založil Ludvík XIV. V roce 1661 a jeho dokončení trvalo čtyřicet let. Má stejný význam jako palác. V roce 1979 UNESCO uznalo Versailleské zahrady a palác za světové dědictví. Dárek pro tátu : 22 tipů na dárek pro tátu

V dolní části zahrady se nachází 1,5 km dlouhý Canal Grande. Na břehu kanálu se nachází mnoho dubů, divokých třešní a jasanů. Výlet lodí po kanálu Grand nabízí kouzelný výhled na rozlehlé zahrady Versailles.
Velká zahrada Orangerie zabírá 3 ha pozemku. Obsahuje tisíce stromů. Hlavním účelem této oranžerie je chránit rostliny v zimě. Další atrakcí versailleských zahrad jsou fontány. Všechny hlavní fontány v zahradě mají kolosální sochy. Většina soch zobrazuje mytologické postavy včetně Saturna, Amora, Ceres, Flory a Neptuna.

 

1. nejkrásnější zahrady Keukenhof – Nejkrásnější zahrada

 

nejkrásnější zahrady v Keukenhofu

Keukenhof je největší květinová zahrada na světě. Rozkládá se na ploše 32 hektarů a je domovem 7 milionů kvetoucích rostlin. Tato zahrada se nachází v Lisse v západním Nizozemsku. Keukenhof je také považován za „zahradu Evropy“. Zahrada Keukenhof je otevřena pouze na jaře, od konce března do konce května. V tomto období se v zahradě rozkvétají miliony tulipánů v plné kráse. Kromě krásných tulipánů můžete vidět také modré zvonky, hyacinty a narcisy. V zahradě se nachází také největší konvalinka na světě. Rostliny do stínu – 11 pokojových rostlin do stínu
 

Další zajímavostí v Keukenhofu je, že zahrada má každý rok jiná témata. K poznávání krás zahrady vede 15 km turistických stezek. Kouzelný pohled do zahrady vám poskytne také 45minutová projížďka lodí. V zahradě Keukenhof najdete také mnoho uměleckých soch a fontán.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button