PLOCHY PRO UŽITKOVÉ ÚPRAVYZajímavosti

Exotické ovoce – 10 zajímavých exotických druhů ovoce

Exotické ovoce. 10 nejlepších exotických druhů ovoce, které musíte ochutnat. Exotické ovoce fascinuje nejen svou jedinečnou chutí, ale také exotickým původem a zajímavým vzhledem. V tomto článku vám představíme 10 nejlepších exotických druhů ovoce, které byste měli rozhodně vyzkoušet a objevit nové dimenze světa chutí.

 

Exotické ovoce

 

Exotické ovoce

 

To je jen malý výběr z mnoha exotických druhů ovoce, které svět nabízí. Jejich jedinečné chutě, vůně a textury přinášejí nové zážitky a obohacují náš jídelníček. Pokud máte možnost, určitě tyto exotické plody vyzkoušejte a objevte jejich všestrannost a zdraví prospěšné účinky.

 

1. Durian – král exotického ovoce

 

Durian - král exotického ovoce

 

Durian je známý jako „král exotického ovoce“ a je považován za jedno z nejkontroverznějších druhů ovoce na světě. Její výrazná a charakteristická vůně některé lidi odrazuje, ale její krémová a sladká chuť je pro mnohé lahůdkou. Durian je oblíbeným ovocem v jihovýchodní Asii a je skvělým zdrojem vitamínů a minerálů.

 

2. Mangostan – kvetoucí ovocný poklad

 

Mangostan - kvetoucí ovocný poklad

 

Mangostan je považován za jeden z nejvýznamnějších druhů exotického ovoce. Toto nádherné ovoce má tmavou tlustou slupku, ale uvnitř se skrývá bílý, šťavnatý a sladký masitý plod. Mangostan je bohatý na antioxidanty a vitaminy, takže je nejen chutný, ale i zdravý.

 

3. Pitahaya – Dračí ovoce – Exotické ovoce

 

Pitahaya - Dračí ovoce - Exotické ovoce

 

Pitahaya, známá také jako dračí ovoce, je okouzlující ovoce se zajímavým vzhledem. Je pokryta barevnou šupinatou skořápkou a uvnitř se nachází malá černá semínka obklopená sladkou a šťavnatou dužinou. Pitahaya je plná vlákniny a vitamínů a nabízí osvěžující a exotický zážitek. Kdy jet na Zanzibar – nejlepší počasí během roku

 

4. Rambutan – ovoce s jemnými chloupky

 

Rambutan - Ovoce s jemnými chloupky

 

Rambutan je exotické ovoce pocházející z jihovýchodní Asie. Jeho vnější vrstva je pokryta měkkými chlupatými výrůstky, které mu dodávají charakteristický vzhled. Vnitřek rambutanu je sladký a šťavnatý, připomíná chuť rozinek a obsahuje vitaminy C a vlákninu. Rambutan je ideální jako osvěžující dezert nebo jako přísada do ovocných salátů.

 

5. Karambola – hvězdicovité ovoce – exotické ovoce

 

Karambola - Hvězdicovité ovoce - Exotické ovoce

 

Karambola, známá také jako hvězdicovité ovoce, má tvar, který skutečně připomíná hvězdu. Toto exotické ovoce má měkkou a křupavou strukturu a sladkokyselou chuť. Karambola je bohatá na vitaminy A a C a má nízký obsah kalorií. Je ideální do šťáv, salátů nebo jako dekorace na dorty. Co dělat s řídnoucími vlasy během menopauzy

 

6. Maracuja – Ovoce mučenky

 

Maracuja - Ovoce mučenky

 

Maracuja je tropické ovoce známé svou intenzivní vůní a bohatou chutí. Toto ovoce je plné malých semínek, obklopených sladkokyselou dužinou. Maracuja je bohatá na vitamín C a antioxidanty a jsou jí připisovány i některé zdraví prospěšné účinky, například podpora zdraví srdce a imunitního systému.

 

7. Guava – ovoce s výraznou vůní

 

Guava - ovoce s výraznou vůní

 

Guava je exotické ovoce, které se vyznačuje výraznou sladkou vůní a růžovou barvou dužiny. Je bohatý na vitamin C a vlákninu, takže je ideální pro zdraví trávicího traktu. Guava se často konzumuje čerstvá, ale lze ji také použít k výrobě šťáv, džemů a dezertů.

 

8. Papája – zdravé ovoce – exotické ovoce

 

Papája - Zdravé ovoce - Exotické ovoce

 

Papája je tropické ovoce známé svými tradičními léčivými účinky. Obsahuje enzymy, které podporují trávení, a je bohatý na vitamin C, beta-karoten a vlákninu. Papája má sladkou a lehce máslovou chuť a je skvělým doplňkem ovocných salátů nebo koktejlů.

 

9. Liči – květina ovoce

 

Liči - Květina ovoce

 

Liči je exotické ovoce s jemnou květinovou vůní. Toto malé ovoce je pokryto tlustou červenou slupkou, kterou je třeba oloupat, abyste se dostali ke sladké a šťavnaté dužině. Liči obsahuje vitamin C, draslík a vápník a má osvěžující účinky. Ideální je konzumovat ji čerstvou, ale používá se také do různých dezertů a nápojů.

 

10. Chlebovník – Ovoce obrů

 

Chlebovník - Ovoce obrů

 

Chlebovník, známý také jako „ovoce obrů“, je největší ovoce rostoucí na stromech. Má velký, silný a špičatý vnější obal a uvnitř je plný jedlých žlutých segmentů s jedinečnou strukturou a sladkou chutí. Chlebovník je bohatý na vitaminy, minerály a vlákninu a je oblíbený jako vegetariánská alternativa masa v různých pokrmech.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button