O ZEMÍCHZajímavosti

Zajímavosti o Brazílii 10 zajímavostí o Brazílii

Zajímavá fakta o Brazílii. Věděli jste, že….? Že se v zemi koná největší karneval na světě a že Brazílie byla místem největší bankovní loupeže?

Zajímavosti o Brazílii 10 zajímavostí o Brazílii

To a ještě více se dozvíte zde:

Zajímavá fakta o Brazílii

Historie Brazílie

Evropané objevili Brazílii na počátku 16. století. století, kdy na centrální pobřeží severně od Ria de Janeira připluly lodě z Portugalska. Historie země však začala již o tisíce let dříve.

historie Brazílie

Brazílie, která zabírá polovinu Jižní Ameriky, je gigantem kontinentu, a to jak rozlohou, tak počtem obyvatel. Historie Brazílie je plná hospodářských turbulencí, které se střídají s konjunkturami, a její kultura je tradičně vítaným tavicím kotlíkem. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

Obecná fakta o Brazílii

 

Brazílie, jedna z hlavních rozvíjejících se ekonomik BRICS, je předním světovým producentem kávy a její ekonomika se zabývá zemědělstvím, výrobou, těžbou a službami.

Zajímavá fakta o Brazílii

Brazílie je jednou z nejlepších turistických destinací na světě, ale země v 21. Toto století se potýká s vážnými problémy chudoby, nerovnosti, správy věcí veřejných a životního prostředí. Nejdůležitější informace 20 fascinujících faktů o Turecku

Zde je 10 zajímavostí o Brazílii:

Zajímavosti o Brazílii 10 zajímavostí o Brazílii

 

1. Relativně nedávné důkazy naznačují, že lidské osídlení Brazílie začalo před více než 30 000 lety.

2. Název Brazílie pochází z portugalského názvu pau-brasil, což je brazilský strom, národní strom země a přírodní zdroj, který hraje důležitou roli v hospodářském rozvoji země.

3. Hranice Brazílie se dotýkají všech zemí jihoamerického kontinentu kromě Chile a Ekvádoru.

4. Brazílie je pátou největší zemí světa podle rozlohy a šestou největší podle počtu obyvatel.

5. Brazílie byla poslední zemí na americkém kontinentu, která v roce 1888 zrušila otroctví.

6. Fotbal – nohejbal – je v Brazílii jednoznačně nejpopulárnějším sportem a mužský národní tým vyhrál rekordních pět mistrovství světa.

7. Podle Guinnessovy knihy rekordů byla největší částka peněz ukradená lupiči z banky 6. – 7. srpna 2005 ve Fortaleze v Brazílii. Gang čítající až 10 osob prokopal 256 metrů dlouhý tunel, aby se zmocnil pěti kontejnerů s valutami v odhadované hodnotě téměř 70 milionů dolarů.

8. V Brazílii se nachází sedm přírodních a 14 kulturních památek zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO.

9. Brazilci jsou obecně potomky tří etnických skupin: Američanů, Afričanů a Evropanů.

10. V Riu de Janeiru se každoročně v prvním březnovém týdnu koná největší karneval na světě. Karneval v roce 2018 údajně přilákal 6 milionů účastníků.

Karneval v Brazílii

Bonusový fakt

Odhaduje se, že Brazílie přijala celkem čtyři miliony afrických otroků, což je přibližně 40 % z celkového počtu zotročených osob přepravených do Ameriky. Spojené státy přijaly přibližně 500 000 otroků.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button