O ZEMÍCHZajímavosti

Zajímavosti o Asii – 22 zajímavostí

Podívejte se na nejneobvyklejší zajímavosti o Asii. Podívejte se na těchto 10 překvapivých faktů o Asii.

 

Zajímavá fakta o Asii

 

Přečtěte si zajímavosti o Asii, které jste o tomto kontinentu pravděpodobně nevěděli. 22 zajímavostí o Asii, které vás nejen překvapí, ale i poučí.

 

1. Singapur má budovu inspirovanou robotem ze Star Wars

 

Zajímavá fakta o Asii Singapur má budovu inspirovanou robotem ze Star Wars

 

Ano, čtete správně. A nebyl to jen nějaký šprt architekt, který si z toho dělal legraci. Robot, který se plazí po písku a je pojmenován po svém filmovém protějšku, vypadá podobně připraven brázdit písky Tatooine a hledat droidy na šrot.

 

V budově, která byla poprvé otevřena v roce 2013, nyní sídlí asijské kanceláře společnosti Lucasfilm Ltd. a jedná se o „nejmodernější komplex, v němž se nacházejí kanceláře animátorů a ILM v Singapuru“. Pokud jste fanoušky Hvězdných válek, může to být další skvělý důvod, proč studovat v Singapuru – máte šanci vidět mocného Sandcrawlera naživo!

 

2. V japonském Kjótu se nachází více než 1 600 chrámů.

 

V japonském Kjótu se nachází více než 1 600 chrámů.

 

Doufáte, že budete studovat v Japonsku? Určitě si prohlédněte starobylé Kjóto, které bylo více než tisíc let císařským hlavním městem země. V Kjótu žije 1,5 milionu lidí, kteří se starají o mnoho památek a historických budov. Zajímavosti o Japonsku – 20 zajímavostí, které vás překvapí.

 

Historické památky starobylého Kjóta jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO, přičemž chrám Kennin-dži je často považován za nejstarší chrám. Byl postaven v roce 1202 n. l. l. a je místem posledního odpočinku mnicha Eisai, který údajně přinesl zenový buddhismus do Japonska.

 

3. Hongkong znamená „voňavý přístav“.

 

Hongkong znamená Voňavý přístav

 

Pro každého, kdo navštívil současné město, to může být ještě překvapivější! Přechod Hongkongu z koloniální výspy na rušný přístav a nakonec na globální finanční centrum, kterým je dnes, možná nahradil jeho dřívější příjemnou vůni průmyslovějšími, moderními městskými vůněmi… 

 

4. Čína ročně vyrobí 45 miliard párů jídelních hůlek

 

Čína ročně vyrobí 45 miliard párů jídelních hůlek

 

Dobře, v Číně žije hodně lidí – ale i tak je to dost velké číslo! Kromě vlastních hůlek dovážejí některé čínské restaurace hůlky od amerických výrobců, kteří často používají světlejší dřevo, jež není třeba bělit. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků.

 

Při cestě do Asie se nezapomeňte naučit etiketu používání jídelních hůlek. Upozorňujeme, že poklepávání hůlkami o okraj mísy se považuje za nevhodné chování a ukazování hůlkami na ostatní strávníky za neslušné!

 

5. Jižní Korea má samostatný Valentýn pro svobodné lidi

 

  Jižní Korea má samostatný Valentýn pro svobodné lidi

V mnoha západních kulturách převažuje na Valentýna (14. února) nakupování dárků snoubenci. V Jižní Koreji se však slaví trochu jinak. 14. Únor je jen jedním z 12 „Dnů lásky“, které se slaví každý 14. únor. den v měsíci.

 

V Jižní Koreji dávají ženy na Valentýna v únoru mužům na znamení náklonnosti čokoládu. O měsíc později, 14. V březnu se slaví Bílý den, kdy muži tradičně oplácejí dalšími dárky.

 

Pokud jste nedostali žádný dárek, nezoufejte: tento den je určen i pro vás! 14. V dubnu je neoficiální svátek známý jako Černý den, kdy se svobodní muži scházejí a bručí nad miskou jajangmyeon, černých nudlí, které daly tomuto dni jméno.

 

6. V Indonésii je více než 150 sopek Zajímavá fakta o Asii

 

Zajímavosti o Asii V Indonésii se nachází více než 150 sopek.

Indonésie se nachází na hranici Tichomořské desky – v oblasti známé jako „ohnivý kruh“. V současné době je v zemi 127 aktivních sopek, takže je jasné, jak se tento název vžil!

 

Nejaktivnější indonéskou sopkou je hora Merapi na ostrově Jáva. Obvykle vybuchuje jednou za dva až tři roky, přičemž k větším erupcím dochází přibližně jednou za deset let. Při obzvlášť velké erupci v roce 1006 byl údajně celý ostrov zasypán popelem.

 

7. 22 nositelů Nobelovy ceny z Japonska

 

. 22 nositelů Nobelovy ceny z Japonska

To je v přepočtu na obyvatele více než v kterékoli jiné asijské zemi! Japonsko se již dlouho těší hrdé pověsti technologické, kulturní a umělecké velmoci, která vznikla dávno předtím, než Hideki Yukawa získal v roce 1949 první Nobelovu cenu.

 

Yukawa působil na Kjótské císařské univerzitě jako teoretický fyzik. Za svou práci o subatomárních částicích získal Nobelovu cenu a dále získal nespočet ocenění v Japonsku i mimo něj, včetně prestižní Lomonosovovy zlaté medaile v roce 1964.

 

8. V jihovýchodní Asii najdete největší květinu světa rafflesii.

 

Zajímavosti o Asii V jihovýchodní Asii se nachází největší květina na světě, rafflesie.

Kolik faktů o Asii na základě květin znáte? Není jich hodně? Takže tady je jeden, který si zapamatujte… Rafflesia, která roste v lesích Malajsie, Thajska a Indonésie, vytváří obrovské květy o průměru až jeden metr. Jejich charakteristický tvar a velikost jim vynesly symbolický status a rafflesie byla přijata jako oficiální státní květina Indonésie.

Pokud ji potkáte, nepřibližujte se k ní! Rafflesia je známá jako „mrtvá květina“ nebo „páchnoucí lilie“ díky svému vzhledu a nepříjemnému zápachu, který láká opylující hmyz.

 

9. …a nejmenší savec na světě! Kittiho – Zajímavosti o Asii

 

Zajímavá fakta o nejmenším asijském savci na světě! Kitti's

Západní Thajsko je domovem netopýra Kittiho, známého také jako netopýr čmeláčí, který je podle některých názorů nejmenším savcem na světě. Tito drobní netopýři rodí jedno mládě ročně a obvykle žijí v kolonii čítající asi 100 jedinců, obvykle v jeskyních. Navzdory statusu „ohrožený“ byl tento druh v roce 2001 objeven v Barmě, což vyvolalo naději na založení dalších kolonií mimo domovské Thajsko.

 

10. Indonésie je čtvrtou nejlidnatější zemí světa.

 

Indonésie je čtvrtou nejlidnatější zemí světa.

 

A na závěr našeho seznamu překvapivých faktů o Asii – věděli jste, že Indonésie má po Číně, Indii a USA čtvrtou největší populaci na světě? Zajímavá fakta o Asii. Celková rozloha země je přibližně třikrát větší než Texas a skládá se z tisíců různě velkých ostrovů, které se rozkládají na ploše více než 5 000 km od východu na západ. Tento obrovský rozsah vytvořil národ s velmi rozmanitými kulturami, které se ostrov od ostrova liší zvyky a tradicemi.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button