OBECNÝ ZÁJEMZajímavosti

One Direction Fakta – 30 faktů o kapele

Fakta o One Direction. One Direction je britská chlapecká skupina, která vznikla v roce 2010 během talentové soutěže The X Factor. Skupinu tvořili Harry Styles, Niall Horan, Liam Payne, Louis Tomlinson a původně Zayn Malik, který se později rozhodl odejít. Se svým prvním singlem „What Makes You Beautiful“ se rychle proslavili a stali se jednou z nejpopulárnějších hudebních skupin minulého desetiletí. Jejich energická vystoupení, oddaná fanouškovská základna a úspěchy v hitparádách jim zajistily místo v hudební historii. V tomto článku se podíváme na 30 zajímavostí o skupině One Direction.

 

Fakta o One Direction

 

Fakta o One Direction

 

One Direction je britská chlapecká skupina, která se stala jednou z nejpopulárnějších hudebních skupin posledního desetiletí. Zde je 30 faktů o této kultovní kapele:

 

1. Původ

 

Skupina One Direction vznikla v roce 2010 během britské verze talentové soutěže The X Factor.

 

2. Členové

 

Skupinu tvořili Harry Styles, Niall Horan, Liam Payne, Louis Tomlinson a původně i Zayn Malik, který však skupinu v roce 2015 opustil.

 

3. Úspěch v soutěži The X Factor – fakta o One Direction

 

Úspěch v soutěži The X Factor - One Direction Fakta

 

Na třetím místě se umístila skupina One Direction. v soutěži The X Factor, ale přesto podepsala smlouvu se společností Syco Records.

 

4. Debutový singl

 

Jejich první singl „What Makes You Beautiful“ vyšel v roce 2011 a okamžitě zaznamenal úspěch, když se stal hitem číslo jedna ve Velké Británii.

 

5. Úspěch v Americe – One Direction Fakta

 

Jejich debutové album „Up All Night“ (2011) se stalo prvním albem britské skupiny, které debutovalo na prvním místě amerického žebříčku Billboard 200.

 

6. Fenomén sociálních médií

 

Fenomén sociálních médií

 

One Direction se stala jednou z prvních kapel, které si získaly velkou popularitu prostřednictvím sociálních médií, zejména Twitteru. Jejich fanouškovská základna, známá jako „Directioners“, je velmi oddaná a aktivní.

 

7. Alba

 

Kapela vydala celkem pět studiových alb – „Up All Night“ (2011), „Take Me Home“ (2012), „Midnight Memories“ (2013), „Four“ (2014) a „Made in the A.M.“. (2015).

 

8. Světové turné – One Direction Fakta

 

Skupina One Direction podnikla několik úspěšných světových turné, včetně „Up All Night Tour“, „Take Me Home Tour“, „Where We Are Tour“ a „On the Road Again Tour“.

 

9. Úspěch v žebříčcích

 

Úspěch v žebříčcích

 

Jejich písně se umístily na předních místech mnoha světových hitparád a získaly řadu ocenění, včetně American Music Awards, Brit Awards a MTV Video Music Awards.

 

10. Sólová kariéra

 

Během přestávky One Direction se jednotliví členové kapely rozhodli pro sólovou kariéru. Harry Styles vydal v roce 2017 své debutové album s názvem „Harry Styles“, které mělo velký úspěch. Niall Horan vydal v roce 2017 album „Flicker“ a Liam Payne v roce 2018 EP „First Time“. Louis Tomlinson také začal pracovat na svém sólovém materiálu.

 

11. Filmový debut

 

Skupina One Direction se v roce 2013 objevila také ve vlastním dokumentárním filmu s názvem „One Direction: This Is Us“. Film nabízí pohled na život kapely a její cestu ke slávě.

 

12. Guinnessův světový rekord – One Direction Fakta

 

Guinnessův světový rekord - One Direction Fakta

 

Skupina One Direction je držitelem Guinnessova rekordu za nejrychleji vyprodané vstupenky na koncert. Jejich koncert v australském Sydney Entertainment Centre v roce 2012 byl vyprodán za 52 sekund.

 

13. Vliv na módu

 

Jedním z charakteristických znaků skupiny One Direction je její vliv na módu. Jejich styl oblékání a účesy byly často napodobovány fanoušky.

 

14. Charitativní činnost

 

Skupina se zapojuje do charitativních aktivit a podporuje různé organizace včetně Comic Relief, Children in Need a vlastní charitativní organizace One Direction Foundation.

 

15. Pauza a „přestávka“ – One Direction Fakta

 

V roce 2015 skupina One Direction oznámila přestávku, během níž se věnovala svým sólovým projektům. Ačkoli skupina nikdy oficiálně neoznámila, že se definitivně rozpadá, stále je neaktivní a každý z jejích členů se věnuje svým individuálním projektům.

 

16. Úspěšní jednotlivci

 

Úspěšní jednotlivci

 

Mezi největší hity skupiny One Direction patří písně jako „Story of My Life“, „Best Song Ever“, „Drag Me Down“ a „Perfect“.

 

17. Prodejnost alb – fakta o One Direction

 

Skupina One Direction prodala po celém světě více než 200 milionů nahrávek, což z ní činí jednu z nejprodávanějších chlapeckých kapel všech dob.

 

 

18. Základna fanoušků

 

Directioners jsou jednou z nejvýraznějších a nejoddanějších fanouškovských skupin v hudebním průmyslu. Jejich podpora skupině One Direction je obrovská a projevuje se prostřednictvím sociálních médií, koncertů, nákupů merchandise a podpory sólových projektů členů skupiny.

 

19. První koncert

 

První koncert skupiny One Direction se konal 18. prosinec 2010 ve Watford Colosseum ve Watfordu, Spojené království.

 

20. Vystoupení na olympijských hrách

 

Skupina One Direction měla tu čest vystoupit na závěr olympijských her v Londýně 2012. Jejich energické vystoupení před miliony diváků z celého světa si získalo velkou pozornost. Kdy sázet tulipány

 

21. Streaming Records – Fakta o One Direction

 

Streaming Records - Fakta o One Direction

 

Jejich písně jsou na streamovacích platformách velmi populární. Například skladba Drag Me Down se stala prvním singlem britské kapely, který dosáhl více než 100 milionů streamů na Spotify za jediný den.

 

22. Vítězství na MTV Video Music Awards

 

Skupina One Direction získala v roce 2013 cenu MTV Video Music Award v kategorii „Nejlepší píseň léta“ za píseň „Best Song Ever“.

 

23. Účast na charitativním albu

 

Fakta o One Direction. V roce 2013 se skupina podílela na nahrávání charitativního singlu s názvem „One Way or Another (Teenage Kicks)“. Veškerý výtěžek z prodeje písně byl věnován organizaci Comic Relief.

 

24. Hudební vlivy

 

Skupina One Direction se inspiruje různými hudebními žánry, včetně popu, rocku a folku. Jejich zvuk se v průběhu kariéry vyvíjel a měnil.

 

25. Účast v televizních pořadech

 

Kromě X Factoru se členové skupiny objevili i v dalších televizních pořadech, například v Saturday Night Live, The Ellen DeGeneres Show a The Late Late Show with James Corden.

 

26. Knihy pro fanoušky – Fakta o One Direction

 

Směrováci mají k dispozici řadu knih věnovaných skupině One Direction, včetně oficiálních životopisů, fotografických knih a knih psaných fanoušky.

 

 

27. Vliv na populární kulturu

 

Skupina One Direction vyvolala vlnu teenagerovského fenoménu a měla obrovský vliv na populární kulturu. Jejich hudba, styl a osobnost ovlivnily mnoho dalších mladých umělců a kapel. 10 sportovních účesů

 

28. Sociální angažovanost

 

Členové skupiny se také sami podílejí na různých charitativních a společenských aktivitách. Přispívají na charitativní organizace a věnují svůj čas a prostředky na pomoc potřebným.

 

29. Návrat a spekulace

 

Fakta o One Direction. Ačkoli One Direction zatím neoznámili oficiální comeback, fanoušci stále doufají, že se skupina znovu spojí a vydá novou hudbu.

 

30. Nezapomenutelný dopad – One Direction Fakta

 

Skupina One Direction zanechala v hudebním průmyslu nesmazatelnou stopu. Jejich energické písně, nezapomenutelná vystoupení a oddaná fanouškovská základna z nich udělaly jednu z nejvýznamnějších a nejúspěšnějších kapel své generace.

 

Skupina One Direction si získala srdce milionů fanoušků po celém světě a její hudba a příběh budou žít i přes přestávku. Jsou ikonami pop music a jejich vliv na hudební a popkulturní scénu bude přetrvávat.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button