Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Filmy a volný časOBECNÝ ZÁJEM

Kde se natáčel Harry Potter – opravdu zajímavá místa

Kde se natáčel Harry Potter. Od svého debutu v roce 1997 se série Harry Potter od J. K. Rowlingové stala celosvětovým fenoménem. Její fascinující svět čarodějnic a čarodějů se díky filmovým adaptacím stal ještě živějším a přístupnějším fanouškům po celém světě. Jedním z klíčových faktorů, které přispěly k úspěchu filmového fenoménu Harryho Pottera, je realistický a propracovaný svět, který byl vybudován na různých místech ve Velké Británii. V tomto článku se podíváme na některá z nejdůležitějších míst, kde se Harry Potter natáčel.

 

Kde se natáčel Harry Potter

 

Kde se natáčel Harry Potter

 

Využití těchto skutečných a ikonických míst pro natáčení Harryho Pottera pomohlo vytvořit autentický a fascinující svět, který fanoušci znají a milují. Každé místo přispělo svým vlastním jedinečným způsobem k vytvoření kouzelných scén a dobrodružství, které jsme mohli sledovat na velkém plátně.

 

Hrad Alnwick: škola vousatých čarodějů

 

Hrad Alnwick: škola vousatých čarodějů

 

Kde se Harry Potter natáčel? Jedním z nejznámějších míst, kde se Harry Potter natáčel, je hrad Alnwick v severním Yorkshiru. Tento historický středověký hrad sloužil jako kulisa Bradavic, školy pro čaroděje a kouzelníky, kde se Harry a jeho přátelé učili a prožívali nezapomenutelná dobrodružství. Zámek poskytl dokonalé prostředí pro ikonické scény, jako je výcvik na letadlech v Lekci létání nebo šermířské souboje na nádvoří.

 

Gloucesterská katedrála: Chodbárik

 

Gloucesterská katedrála: Chodbárik

 

Gloucesterská katedrála, majestátní gotický kostel v anglickém hrabství Gloucestershire, se stala dějištěm některých nejslavnějších scén ze série o Harrym Potterovi. Jeho dlouhé a krásně zdobené chodby sloužily jako kulisy pro „chodbu“, která spojovala jednotlivé části Bradavic. Fanoušci si toto kultovní místo pamatují zejména ve scénách, kdy se Harry, Ron a Hermiona potulovali po chodbách a objevovali tajemství školy.

 

Nádraží King’s Cross: nástupiště 9¾ – kde se natáčel Harry Potter

 

Nádraží King's Cross: nástupiště 9¾ - kde se natáčel Harry Potter

 

Nástupiště 9¾ v Londýně je místem, kde se Harry Potter poprvé setkal se Sběračem a nastoupil do Bradavického expresu, vlaku pro kouzelníky. Tento důležitý bod příběhu byl natočen na skutečných nástupištích londýnského nádraží King’s Cross. Přestože nástupiště 9¾ ve filmu ve skutečnosti neexistuje, mohou si fanoušci Harryho Pottera vychutnat zážitek z fotografování na skutečném nástupišti 9 a 10, kde je umístěna pamětní deska se symbolem nástupiště 9¾.

 

Leadenhall Market: Chodbárik Diagon Alley

 

Leadenhall Market: Chodbárik Diagon Alley

 

Kde se Harry Potter natáčel? Kde se natáčel Harry PotterLeadenhall Market v Londýně posloužil jako inspirace pro Diagon Alley, slavnou ulici plnou kouzelnických obchodů. Tržnice Leadenhall Market se svými krytými chodbami, historickou architekturou a kamennými dlaždicemi vytvořila autentickou atmosféru pro scény, v nichž Harry a Hagrid nakupovali kouzelnické potřeby před začátkem školního roku. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

Lacock Village: Godric’s Hollow – místo, kde se natáčel Harry Potter

 

Lacock Village: Godric's Hollow - místo, kde se natáčel Harry Potter

 

Malebná vesnice Lacock v hrabství Wiltshire byla vybrána jako místo natáčení filmu Godric’s Hollow, rodiště Harryho Pottera a útočiště jeho rodičů. Lacock se svými starobylými domy a ulicemi, které se dochovaly v původním stavu, dokonale zachytil atmosféru a kouzlo tohoto magického místa. Nejkrásnější žena světa – 20 nejkrásnějších žen světa

 

Série o Harrym Potterovi stále přitahuje nové fanoušky a zanechává nezapomenutelnou stopu ve filmové historii. Díky místům, kde se Harry Potter natáčel, se můžeme ponořit do světa kouzel a fantazie a zažít skutečný pocit, jako bychom byli v Bradavicích nebo v Diagon Alley. Tato místa jsou nedílnou součástí toho, proč je Harry Potter tak populární a okouzlující pro miliony fanoušků po celém světě.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button