O ZEMÍCHZajímavosti

Zajímavosti Nového Zélandu – 20 zajímavostí o zemi

Zajímavosti Nového Zélandu. Nový Zéland je fascinující země ležící v jižním Pacifiku. Je to místo, kde se setkávají krásná příroda, kulturní rozmanitost a dobrodružství. Zde je 20 zajímavostí o Novém Zélandu, které vás jistě zaujmou.

Zajímavosti Nového Zélandu

 

Zajímavosti Nového Zélandu

 

Tyto zajímavosti jen naznačují bohatství a rozmanitost, které Nový Zéland nabízí. Přírodní krásy, kulturní dědictví a dobrodružné aktivity dělají z této země jedinečné místo k návštěvě. Ať už vás láká cokoli, Nový Zéland vám jistě poskytne nezapomenutelné zážitky.

 

1. Aotearoa – Země dlouhého bílého mraku

 

Aotearoa - Země dlouhého bílého mraku

 

   Nový Zéland je také známý jako Aotearoa, což v maorštině znamená „Země dlouhého bílého mraku“. Tento název vystihuje jeho neobvyklou přírodní krásu.

 

2. Dva hlavní ostrovy

 

Dva hlavní ostrovy

 

   Nový Zéland se skládá ze dvou hlavních ostrovů – Severního a Jižního. Obě nabízejí úchvatné scenérie a rozmanité atrakce.

 

3. Maorská kultura – Zajímavosti Nového Zélandu

 

Maorská kultura - Zajímavosti Nového Zélandu

 

   Maorové jsou původními obyvateli Nového Zélandu a jejich kultura je stále živá. Důležitou součástí země jsou maorské tradice, tanec haka a umění.

 

4. Milford Sound

 

Milford Sound

 

   Milford Sound je jedním z nejznámějších fjordů na světě. Tato přírodní zátoka nabízí nádherné scenérie se strmými útesy a vodopády. Největší jelen na světě : Lov jelenů na Novém Zélandu

 

5. Hobitína – zajímavosti Nového Zélandu

 

Hobitína - zajímavosti Nového Zélandu

 

   Nový Zéland je domovem slavných filmových ság – Pána prstenů a Hobita. Mnoho scén se natáčelo v nádherné krajině této země.

 

6. Rotorua

 

Rotorua

 

   Rotorua je známá svými termálními prameny, gejzíry a bahenními sopkami. Zde můžete zažít silný zápach síry a obdivovat jedinečnou geologickou aktivitu.

 

7. Pláže

 

Pláže

 

   Nový Zéland je obklopen krásnými plážemi. Například pláž Cathedral Cove na poloostrově Coromandel je oblíbeným místem turistů.

 

8. Nádherná krajina

 

Kouzelná krajina

 

 

   Jižní ostrov je známý svou kouzelnou krajinou, kde se setkávají hory, ledovce a jezera. Patagonie Nový Zéland – Národní park Fiordland nabízí úžasné možnosti pro pěší turistiku a poznávání. Vypadávání vlasů u mužů

 

9. Aktivní sopky – Zajímavosti Nového Zélandu

 

Aktivní sopky - Zajímavosti Nového Zélandu

 

   Na Novém Zélandu se nachází mnoho aktivních sopek. Například sopka Ruapehu je největší aktivní sopkou na Severním ostrově a je oblíbenou atrakcí pro zimní sportovce.

 

10. Zlatá pláž

 

Zlatá pláž

 

    Zlatá pláž na Jižním ostrově je proslulá zvláštní úpravou písku, která mu dodává zlatavý nádech. Je to jedinečné místo, kde se můžete procházet po zlaté pláži.

 

11. Alpský přechod Tongariro

 

Alpský přechod Tongariro

 

    Tato trasa je považována za jednu z nejkrásnějších jednodenních túr na světě. Nabízí úchvatné výhledy na sopky, jezera a alpské prostředí.

 

12. Mořští savci

 

Mořští savci

 

    Zajímavosti Nového Zélandu. Nový Zéland je domovem mnoha druhů mořských savců, včetně delfínů, tuleňů a velryb. Můžete se projet lodí a pozorovat tyto nádherné tvory v jejich přirozeném prostředí.

 

13. Vinařská oblast Marlborough – Zajímavosti Nového Zélandu

 

Vinařská oblast Marlborough - Zajímavosti Nového Zélandu

 

    Marlborough je proslulé svými víny, zejména světoznámým Sauvignonem Blanc. Můžete se vydat na prohlídku a ochutnat některá z nejlepších novozélandských vín.

 

14. Národní park Abel Tasman – Zajímavosti Nového Zélandu

 

Národní park Abel Tasman - Zajímavosti Nového Zélandu

 

    V tomto národním parku na Severním ostrově najdete krásné pláže, útesy a turistické stezky. Můžete se vydat na kajaku a objevovat jeho nádherná zákoutí.

 

15. Queenstown

 

Queenstown

 

    Queenstown je považován za hlavní město dobrodružství na Novém Zélandu. Nabízí širokou škálu aktivit, jako je bungee jumping, paragliding a zimní sporty.

 

16. Jeskyně Waitomo Glowworm – zajímavosti Nového Zélandu

 

Jeskyně Waitomo Glowworm - Zajímavosti Nového Zélandu

 

    V těchto jeskyních žijí svítící červánky. Během prohlídky jeskyní můžete vidět úchvatné světelné scény, kdy se strop jeskyně rozsvítí tisíci drobných světýlek.

 

17. Te Papa Tongarewa

 

Te Papa Tongarewa

 

    Te Papa Tongarewa je národní muzeum a umělecká galerie v hlavním městě Wellingtonu. Nabízí pohled na kulturu, historii a přírodu Nového Zélandu.

 

18. Kea – inteligentní papoušci

 

Kea - inteligentní papoušci

 

    Kea je zvláštní druh papouška, který je známý svou inteligencí a schopností komunikovat s lidmi. Vyskytují se v horských oblastech Nového Zélandu.

 

19. Kočičí ostrovy

 

Kočičí ostrovy

 

    Velká bariéra a Stewartův ostrov mají velmi nízkou populaci psů a vyšší populaci koček. Tyto kočičí ostrovy byly vyhlášeny chráněnými oblastmi pro mnoho ohrožených druhů ptáků.

 

20. Jižní Alpy

 

 

    Na Jižním ostrově se rozkládají Jižní Alpy, které nabízejí úchvatné horské scenérie a příležitosti pro pěší turistiku, lyžování a horolezectví. Můžete se těšit na panoramatický výhled a nezapomenutelné dobrodružství.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button