DESKOVÉ HRYZajímavosti

Pravidla pokeru – Poker od nuly

Pravidla pokeru – Poker od začátku. Již v 16 letech. století hráli Němci blafovací hru zvanou „Pochen“. Později se z ní vyvinula francouzská verze zvaná „Poque“, která se nakonec dostala do New Orleansu a hrála se na říčních lodích plujících po Mississippi.

 

Pravidla pokeru

 

Pravidla pokeru

 

V 30. 19 let. století se hra dále zdokonalila a stala se známou jako poker. Během občanské války bylo přidáno klíčové pravidlo o dobírání karet za účelem vylepšení karty. Přibližně ve stejné době se objevila jeho varianta – Stud Poker. Existují stovky verzí pokeru a hra se hraje nejen v soukromých domech, ale také v nesčetných pokerových hernách ve známých kasinech. Poker se dá hrát společensky za drobné či sirky nebo profesionálně za tisíce dolarů.

 

V pokeru je hodně štěstí, ale hra vyžaduje také neuvěřitelné množství dovedností a každý hráč je pánem svého osudu.

 

PACK – Počet pokerových karet

 

PACK - Počet pokerových karet

Používá se standardní balíček 52 karet, někdy s jedním nebo dvěma žolíky. Poker je hra s jedním balíčkem, ale v dnešní době se prakticky ve všech hrách v klubech a mezi špičkovými hráči používají pro urychlení hry dva balíčky kontrastních barev. Počet pokerových karet. Zatímco se jeden balíček rozdává, druhý se míchá a připravuje k další distribuci. Postup při rozdávání dvou balíčků je následující: během rozdávání předchozí rozdávající sebere všechny karty z balíčku, který rozdával, zamíchá je a položí na levou stranu. Když přijde čas na další rozdání, zamíchaný balíček se předá dalšímu rozdávajícímu. V mnoha hrách, kde se používají dva balíčky, rozděluje balíček levá ruka rozdávajícího místo pravé ruky rozdávajícího.

 

Při klubové hře je zvykem karty často vyměňovat a umožnit každému hráči, aby si vyžádal nové karty, kdykoli si přeje. Při zavedení nových karet se oba balíčky vymění a pečeť a celofánový obal na nových balíčcích by měly být porušeny před zraky všech hráčů.

 

HODNOTY KARET/HODNOCENÍ

Ačkoli se poker hraje v mnoha podobách, hráč, který zná hodnoty pokerových karet a zásady sázení, může snadno hrát jakýkoli typ pokeru. S výjimkou několika verzí hry se pokerový list skládá z pěti karet. Různé kombinace pokerových karet se pohybují v pořadí od pěti párů (nejvyšší hodnota) po žádný pár nebo nic (nejnižší hodnota):

 

Je to nejvyšší možná kombinace a může se vyskytnout pouze ve hrách, kde je alespoň jedna karta Wild, například žolík, dva jednoocí kluci nebo čtyři dvojky. Příkladem pětice jsou čtyři desítky a jedna karta Wild nebo dvě dámy a tři karty Wild.

 

Poker 

 

 

  • Straight Flush – jedná se o nejvyšší možný list, pokud se používá pouze standardní balíček a nejsou použity žádné karty Wild. Postupka se skládá z pěti karet stejné barvy za sebou, například 10, 9, 8, 7, 6 srdcí. Nejvyšší postupka je A, K, Q, J a 10 stejné barvy a tato kombinace má zvláštní název: královská barva nebo královská postupka. Pravděpodobnost, že tento list padne, je 1 ku téměř 650 000.
  • Čtyřka – je další nejvyšší kombinací a nachází se těsně pod rovinkou. Příkladem jsou čtyři esa nebo čtyři trojky. Nezáleží na tom, jaká je pátá, neshodná karta.
  • Full House – tento pestrý list se skládá ze tří karet jedné hodnoty a dvou karet jiné hodnoty, například tří osmiček a dvou čtyřek nebo tří es a dvou šestek.
  • Flush – Pět karet stejné barvy, ale ne všechny za sebou, je flush. Příklady jsou Q, 10, 7, 6 a 2 trefy.
  • Postupka – pět karet v řadě, ale ne všechny stejné barvy, je postupka. Příklady jsou 9♥, 8♣, 7♠, 6♦, 5♥.
  • Trojka – tato kombinace obsahuje tři karty stejné hodnoty a dvě další karty, každou jiné hodnoty, například trojku, sedmičku a čtyřku.

 

Možnosti

 

  • Dva páry – tento list obsahuje pár jedné hodnoty a další pár jiné hodnoty plus jakoukoli pátou kartu jiné hodnoty, například Q, Q, 7, 7, 4.
  • Jeden pár – tato běžná kombinace obsahuje pouze jeden pár, přičemž ostatní tři karty mají různé hodnoty. Příkladem je 10, 10, K, 4, 3.
  • Žádný pár – Tato velmi častá kombinace obsahuje „nic“. Žádná z pěti karet není v páru, ani všech pět karet nemá stejnou barvu nebo další hodnotu. Pokud více hráčů nemá žádný pár, jsou listy seřazeny podle nejvyšší karty, kterou každý z nich obsahuje, takže list s esem poráží list s králem atd.
  • Pokerové kombinace – vše, co byste měli vědět

Dva listy, které jsou kartu po kartě stejné, jsou vyrovnané, protože barvy nemají v pokeru žádnou relativní hodnotu. V tomto případě si hráči s nerozhodným výsledkem rozdělí bank. Pravidla pokeru. Všimněte si, že pokud dva listy obsahují stejný vysoký pár, rozhoduje o vítězi pořadí další karty v listu. Například: 9, 9, 7, 4, 2 bije 9, 9, 5, 3, 2. Podobně by pátá karta rozhodla o pořadí dvou listů obsahujících stejné dvojice. Například Q, Q, 6, 6, J je lepší než Q, Q, 6, 6, 10.

 

SÁZKY – Pravidla pokerových hand

 

SÁZKY - Pravidla pokerových hand

Pravidla pro rozdávání karet v pokeru. Klíčem k pokeru jsou sázky, protože tato hra je v podstatě hrou o správu žetonů.

Během každého rozdání pokeru je jeden nebo více sázkových intervalů, ve kterých mají hráči možnost vsadit na své karty. Minimalizace ztrát ve špatných kombinacích a maximalizace výher v dobrých kombinacích je základní dovedností, kterou poker vyžaduje.

 

Před rozdáním karet mohou pravidla hry Poker vyžadovat, aby každý hráč na začátku vložil do banku jeden nebo více žetonů, tzv. „ante“.

 

Každý sázkový interval nebo kolo začíná, když hráč postupně umístí jeden nebo více žetonů. Každý hráč po levici musí sázku buď „dorovnat“ tím, že do banku vloží stejný počet žetonů, nebo „navýšit“, což znamená, že hráč vloží více žetonů, než kolik je potřeba k dorovnání, nebo „složit“, což znamená, že hráč nevloží do banku žádné žetony, složí karty a do dalšího kola je ze sázení vyřazen.

 

Když hráč složí karty, ztrácí všechny žetony, které vložil do banku. Pokud hráč není ochoten vložit do banku alespoň tolik žetonů jako kterýkoli předchozí hráč, musí vypadnout. Jak hrát poker – 10 tipů, jak hrát poker

 

Interval sázení

 

Sázkový interval končí, když jsou sázky vyrovnané – to znamená, že každý hráč buď vložil přesně tolik žetonů jako jeho předchůdci, nebo vypadl. Pro každý pokerový list jsou obvykle stanoveny dva nebo více sázkových intervalů. Po posledním intervalu následuje „showdown“, což znamená, že každý hráč, který zůstal, vyloží své karty na stůl lícem nahoru. Nejlepší pokerová kombinace pak připadne do banku.

 

Pokud hráč vsadí nebo zvýší sázku, kterou žádný jiný hráč nezaplatí, vyhrává bank, aniž by ukázal své karty. V pokeru tedy existuje prvek blafování a nejlepší kombinace karet nemusí vždy vyhrát bank! Blafování je jedním z hlavních důvodů, proč je poker tak populární.

 

Pokud chce hráč zůstat ve hře, aniž by vsadil, „checkne“. To v podstatě znamená, že hráč sází „na nic“. Hráč může checknout, pokud nikdo před ním v sázkovém intervalu nevsadil. Pokud jiný hráč vsadil, nemůže checknout, ale musí alespoň dorovnat nebo se vzdát. Kontrolující hráč může zvýšit sázku, na kterou vsadil druhý hráč. Tento postup se nazývá „sandbagging“ a je povolen, pokud nebylo předem rozhodnuto, že je zakázán. Pokud všichni hráči během kola hry checknou, sázkový interval končí a ve hře zůstávají všichni hráči, kteří jsou stále v banku.

 

V každém sázkovém kole je podle pravidel hry jeden hráč označen jako první sázející. Sázka se vždy přesouvá doleva, od hráče k hráči, a nikdo nesmí checknout, vsadit nebo dokonce složit karty, kromě případů, kdy je na řadě. Pravidla pokeru.

 

VĚDĚT, KDY VSADIT

Pořadí pokerových listů je založeno na matematice. Čím menší je pravděpodobnost, že hráč získá určitý list, tím vyšší je a tím větší je pravděpodobnost, že vyhraje bank. Hráč by například neměl očekávat, že dostane postupku častěji než jednou za 65 000 hand, ale může očekávat, že dostane dva páry přibližně jednou za 21 hand.

 

Pokud hráč neplánuje blafovat, neměl by sázet, aniž by měl v ruce karty, o kterých si myslí, že jsou nejlepší. Žádný hráč pokeru nemůže sázet inteligentně, pokud neví, co je dobrý list, férový list a špatný list. Je uvedena tabulka různých pokerových karet a počet listů každého listu v balíčku karet.

 

KITTY

Na základě jednomyslné nebo většinové dohody mohou hráči vytvořit zvláštní fond zvaný „kitty“. Kitty se obvykle vytvoří tak, že se z každého banku s více než jedním navýšením „ukrojí“ (odebere) jeden žeton s nízkou nominální hodnotou. Kitty patří všem hráčům stejně a slouží k placení nových balíčků karet nebo jídla a pití. Žetony, které na konci hry zůstanou v zásobníku, se rozdělí rovným dílem mezi hráče, kteří se ještě účastní hry. Na rozdíl od pravidel některých jiných her, jako je například Pinochle, nemá hráč, který opustí hru pokeru před koncem hry, nárok na svůj podíl žetonů, které tvořily část hromádky.

 

JETS

Poker se téměř vždy hraje s pokerovými žetony. Ve hře se sedmi a více hráči by měla být k dispozici zásoba alespoň 200 žetonů. Bílý žeton (nebo nejsvětlejší žeton) je obvykle jednotka nebo žeton s nejnižší hodnotou, který má hodnotu minimálního ante nebo sázky; červený žeton (nebo jiný barevný žeton) má hodnotu pěti bílých a modrý žeton (nebo jiný tmavý žeton) má hodnotu 10, 20 nebo 25 bílých nebo dvou, čtyř nebo pěti červených. Na začátku hry si každý hráč „koupí“ určitý počet žetonů. Všichni hráči si obvykle kupují stejné množství.

 

BANKER – Pravidla pokeru

Jeden hráč by měl být určen jako bankéř, který má zásobu žetonů a zaznamenává, kolik jich bylo vydáno každému hráči nebo kolik peněz hráč za své žetony zaplatil. Hráči by mezi sebou neměli provádět žádné soukromé transakce ani výměny; hráč s přebytečnými žetony je může vrátit bankéři a získat za ně kredit nebo hotovost, zatímco hráč, který chce více žetonů, by je měl získat pouze od bankéře.

 

LIMITY SÁZEK

Existují různé způsoby nastavení sázkového limitu. Určitý limit je nutný, jinak by hráč s mnohem většími penězi měl nebo byl vnímán jako hráč s nespravedlivou výhodou. Jakmile je limit jednou stanoven, měl by být pevný po celou dobu hry, pokud se hráči jednomyslně nedohodnou na změně sázek. Níže jsou uvedeny některé oblíbené limitní systémy:

 

FIXED LIMIT – Pravidla pokeru

Nikdo nesmí vsadit nebo navýšit více než určitý počet žetonů, například dva, pět nebo deset. Obvykle se tento limit liší podle fáze hry: pokud je limit v Draw Pokeru pět před losováním, může být deset po losování. Pokud je ve Stud Pokeru limit pět v prvních čtyřech sázkových intervalech, je to deset v posledním sázkovém intervalu (a často deset, kdykoli má hráč pár nebo lepší).

 

LIMIT POTU

Každá sázka nebo navýšení je omezeno počtem žetonů v banku v daném okamžiku. To znamená, že hráč, který zvyšuje sázku, může do banku přidat počet žetonů potřebných k dorovnání. Pokud je v banku šest žetonů a je vsazeno čtyři žetony, celkový počet žetonů je 10; další hráč potřebuje čtyři žetony na dorovnání, což je 14 žetonů; a hráč pak může navýšit o 14 žetonů. Ale i když hrajete do limitu banku, měl by být stanoven maximální limit, například 50 žetonů.

 

STOLNÍ SÁZKY – Jak se naučit hrát poker

 

STOLNÍ SÁZKY - Jak se naučit hrát poker

Limitem pro každého hráče je počet žetonů, které má hráč před sebou. Jak se naučit hrát poker? Pokud má hráč pouze 10 žetonů, nesmí vsadit více než 10 a může dorovnat sázku jiného hráče v tomto rozsahu. Při sázení u stolu nesmí žádný hráč odebírat žetony ze stolu ani je vracet bankéři, dokud neopustí hru. Hráč si může přidat svůj stack, ale pouze mezi právě ukončeným rozdáním a začátkem dalšího rozdání.

 

WHANGDOODLES NEBO ROODLES

Ve hře s pevným limitem je často dohodnuto, že po každém velmi dobrém rozdání – například full house nebo lepší – proběhne jedno rozdání jackpotů každého hráče, kdy každý zdvojnásobí svůj vklad a sázkový limit se zdvojnásobí i pro tato rozdání.

 

POVERTY POKER – Pravidla pokeru

Maximální počet žetonů, které může hráč prohrát, je omezen. Každý si na začátku vybere jeden balíček; pokud o něj přijde, bankéř mu vydá další balíček bez poplatku a v mnoha případech může hráč získat třetí balíček zdarma, než vypadne ze hry. (Počet volných balíčků by měl být omezen, aby hráče motivoval k opatrné hře.)

BEZ OMEZENÍ

Při těchto sezeních se může hrát jen do nebe, ale takové hry se dnes hrají jen zřídka.

LIMITY PRO ZVÝŠENÍ

Téměř ve všech hrách, které se dnes hrají, je stanoven limit počtu úderů v každém sázkovém intervalu, a to vždy tři údery.

DRAW & STUD POKER – Pravidla pokeru s 5 kartami

 

DRAW & STUD POKER - Pravidla pokeru s 5 kartami

Hráči by se měli nejprve rozhodnout, jakou formu pokeru chtějí hrát.

Hlavními formami pokeru jsou Draw Poker a Stud Poker. Pravidla pokeru s 5 kartami. Ve hře Draw Poker jsou všechny karty rozdány hráčům lícem dolů. V pokeru Stud jsou některé karty během sázení rozdány lícem nahoru, aby ostatní hráči viděli část karet každého hráče.

 

Pokud pravidla hostitele nebo klubu již neurčují, jakou formu pokeru budou hráči hrát, měli by se nejprve rozhodnout, jakou formu pokeru budou hrát. Jejich rozhodnutí by mělo být ovlivněno dvěma faktory: počtem hráčů a tím, zda jsou ve skupině pouze zkušení nebo nezkušení hráči. Doporučujeme zvolit následující možnosti:

 

  • 2, 3 nebo 4 hráči: Stud Poker v jakékoli podobě. Vzhledem k malému počtu hráčů hrají Draw Poker obvykle jen velmi zkušení hráči, kteří často používají odhazovací balíček, tedy balíček s odstraněnými kartami, jako jsou všechny dvojky a trojky.
  • 5-8 hráčů: Zde si můžete zahrát jakoukoli formu pokeru, ať už Draw, nebo Stud.
  • 9 nebo 10 hráčů: Five-card poker stud
  • Více než 10 hráčů: v této hře se rozdává méně než pět karet, například Three-Card Monte nebo Spit-in-the-Ocean. Všechny varianty pokeru jsou popsány dále v této kapitole. Další možností při tomto počtu hráčů je jednoduše postavit dva stoly a uspořádat dvě samostatné hry.

 

VÝBĚR PÁRU – Klasický poker pravidla

 

VÝBĚR HRÁČE - Klasická pokerová  pravidla

Při pokerové hře Dealer’s Choice má každý krupiér právo určit, jaká forma pokeru se bude hrát, a stanovit výši sázky ante, případné divoké karty a maximální limit žetonů, které lze během každého kola vsadit. Krupiér však nesmí požadovat, aby jeden hráč vsadil více než jiný hráč. Klasická pravidla pokeru. Pokud je vybrána hra jako Jackpots a nikdo neotevře sázku, stejný krupiér rozdá znovu a všichni znovu zaplatí sázku ante.

 

Divoké karty – Pravidla pokeru

Ačkoli většina pokerových puristů se rozhoduje hrát bez divokých karet. V mnoha hrách, zejména v Dealer’s Choice, mohou být různé karty označeny jako Wild. Držitel určí, že divoká karta je karta libovolné hodnoty nebo barvy. Například pátá dáma nebo karta potřebná ke kombinaci s ostatními čtyřmi kartami v hráčově ruce, aby vytvořila postupku nebo barvu. Divoké karty v pokeru zpestřují hru a samozřejmě výrazně zvyšují šanci na získání vzácné kombinace. Například full house nebo sekvence. Obvyklé možnosti divokých karet jsou následující:

 

JOKER
Všimněte si, že většina balíčků karet obsahuje dva žolíky pro použití ve hrách, jako je například kanastu. Hráči pokeru stále častěji přidávají jednoho nebo oba žolíky jako divoké karty.

BUG
Je to vtipálek, ale jeho dravost je omezená: Počítá se jako eso nebo jako karta libovolné barvy pro vytvoření barvy, nebo jako karta libovolné hodnoty a barvy pro vytvoření postupky nebo barvy.

DEUCES
„Deuces Wild“ je oblíbená forma Draw Pokeru. Každá dvojka je divoká. Někdy je žolík zařazen jako pátá karta Wild. Všimněte si, že počet divokých karet v ruce ji nijak nesnižuje, takže v případě divokých dvojic je pět karet složených z 10, 10, 2, 2, 2 (pět desítek) lepší než 8, 8, 8, 8, 2 (pět osmiček). Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

KARTY S JEDNÍM OKEM

Kárový, pikový a srdcový král mají pouze jedno oko, zatímco všechny ostatní karty mají oči dvě. Jednooký valach se někdy označuje jako divoká karta, ale kárový král se jako divoká karta vybírá jen zřídka.

NÍZKÁ KARTA

Ve Stud Pokeru je nejnižší karta každého hráče „hole“ (tj. nejnižší karta, která je vyložena lícem dolů a není viditelná pro ostatní hráče) divoká. V pokeru Draw je divoká karta nejnižší karta v hráčově ruce. Pokud je taková karta označena. To znamená, že každá karta dané hodnoty v ruce daného hráče je divoká, ale skutečnost, že karta je divoká v ruce jednoho hráče, neznamená, že stejná hodnota karty je divoká i v ruce ostatních hráčů.

 

ZÁKONY A ETIKA

V každé hře by se měl používat písemný kodex pokerových zákonů, který bude rozhodovat o všech otázkách. Žádné pokerové zákony nejsou všeobecně dodržovány. Existuje mnoho místních zvyklostí a preferencí – pokerové zákony na této stránce však zahrnují nejnovější zvyklosti nejprofesionálnějších her a doporučujeme je přijmout. V pokeru je tradicí, že si každý klub nebo skupina hráčů může vytvořit zvláštní pravidla. tzv. „domácí pravidla“, která vyhovují jejich osobním preferencím. Pravidla pokeru. Všechna tato domácí pravidla by samozřejmě měla být zapsána.

 

TIME LIMIT – Pravidla pokeru

 

TIME LIMIT - Pravidla pokeru

Před začátkem hry by si hráči měli stanovit časový limit, kdy hra skončí, a dodržet ho. Porušení této zásady by nakonec mohlo změnit příjemné sezení v nepříjemné. Často se stává, že když se blíží konec hry, hostitel nebo jeden z hráčů řekne „ještě tři rozdání“ nebo „konec pro něj“. Informovat hráče o počtu zbývajících listů. Podle toho mohli odhadnout svou strategii.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button