OBECNÝ ZÁJEMZajímavosti

Mark Zuckerberg kandiduje na prezidenta USA

Mark Zuckerberg kandiduje na prezidenta USA .Volby se konají 3.11.2020 .  Uspěje tento mladý miliardář ? Mark je americký podnikatel a programátor. Během studií na Harvardově univerzitě spolu s Dustinem Moskovitzem, Eduardem Saverinem a Chrisem Hughesem založil sociální síť Facebook. V současné době zastává funkci generálního ředitele (Chief Executive Officer). Je jedním z nejmladších miliardářů a nejbohatších lidí na světě. Svůj 5% podíl ve Facebooku prodal společnosti Microsoft za 240 milionů dolarů.

Mark Zuckerberg prezident USA
Narodil se ve městě Dobbs Ferry. Na střední škole spolu s kamarádem Adamem D’Angelem vynalezl a sestrojil chytrý přehrávač MP3.Po střední škole nastoupil Mark na Harvardovu univerzitu, kde studoval programování. Vytvořil mnoho stránek založených na sociálních sítích.

K vytvoření Facebooku je inspiroval jejich školní časopis na Facebooku, kde byla jména studentů, jejich fotografie, podpisy a informace napsané alespoň na jedné stránce. Jeden z nich, Facebook, byl určen pouze pro studenty jeho univerzity. K jeho vytvoření se však musel nabourat do školní databáze, což ho dostalo před disciplinární komisi.

Jeho nejznámější a nejúspěšnější projekt se jmenuje Facebook. Jedná se o sociální síť, která umožňuje snadné propojení s přáteli, výměnu a sdílení fotografií a videí, navazování nových přátelství, vyjadřování názorů prostřednictvím přidávání do skupin nebo ji lze využít také jako inzerci či pro hledání zaměstnání, kdy informace o každém registrovaném pomáhají zaměstnavateli najít vhodného zaměstnance.

nejlepší série

Facebook nabízí mimo jiné také hry, chat a další funkce. Mark sám tvrdí, že mu naprogramování zdrojového kódu trvalo pouhé dva týdny. Jeho projekt si okamžitě získal popularitu na celé univerzitě. Za dva týdny ji používala polovina studentů. Proto se rozšířila nejprve na Stanford a Yale a brzy do celých Spojených států.

mark zuckerberg facebook

V létě 2004 se rozhodl opustit školu a pronajal si s kamarádem malý dům v Kalifornii. Později si ho všiml Peter Thiel, spoluzakladatel společnosti PayPal, a stal se Zuckerbergovým prvním velkým investorem.

V roce 2006 dostal mnoho nabídek na koupi Facebooku, ale všechny odmítl, protože s ním měl velké plány. Chtěl z webu pro vysokoškoláky udělat sociální stránku pro všechny. Jeho vize byla úspěšná a nyní se může pochlubit více než 3 miliardami uživatelů.

Sociální síť

sociální síť


The Social Network je drama z roku 2010 o založení Facebooku a následných soudních sporech. Film režíroval David Fincher a v hlavních rolích se představili Jesse Eisenberg, Andrew Garfield, Justin Timberlake, Brenda Song, Armie Hammer, Max Minghella, Rashida Jones a Rooney Mara.

film o sociální síti

Aaron Sorkin napsal scénář podle knihy Bena Mezricha The Accidental Billionaires z roku 2009. Sorkin hrál také malou roli jako možný investor. Na filmu se nepodílel nikdo ze zaměstnanců Facebooku, včetně zakladatele Marka Zuckerberga, ačkoli Eduardo Saverin byl konzultantem Mezrichova příběhu. Film byl v USA uveden společností Columbia Pictures 1. 2010, přišel do slovenských kin 4. Listopad 2010.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button