O ZEMÍCHZajímavosti

Zajímavosti o Mongolsku – 21 úžasných faktů

Zajímavosti o Mongolsku – 21 úžasných faktů. Co je na Mongolsku jedinečného? YPT připravila 21 úžasných faktů o Mongolsku, které vysvětlují, proč toto místo tak milujeme!

 

Zajímavosti o Mongolsku – 21 úžasných faktů

 

Zajímavosti o Mongolsku - 21 úžasných faktů

 

Zajímavosti o Mongolsku.  Zájezdy do Mongolska a po Mongolsku organizujeme již 11 let a tato země nás stále překvapuje.

 

Naše hlavní cesta do Mongolska v roce 2021 je na mongolský festival Nadaam. Kdykoli můžeme zorganizovat i samostatné zájezdy do Mongolska.

 

Přestože je Mongolsko masově oblíbené, je také jednou z nejvíce nepochopených zemí. Proto jsme pro vás připravili 21 úžasných faktů o Mongolsku, které možná znáte, ale možná také ne.
ČÍM JE MONGOLSKO VÝJIMEČNÉ? ZDE JE 21 ZAJÍMAVOSTÍ O MONGOLSKU.

Jaké je hlavní město Mongolska?

 

Jaké je hlavní město Mongolska

Ulánbátar je hlavní město země. Co znamená Ulánbátar? Znamená to červený hrdina. Je to také nejchladnější a nejizolovanější hlavní město na světě.

 

Mongolsko bylo dříve největší zemí světa.

Za vlády Čingischána byla mongolská říše největší nezávislou říší, jakou kdy svět poznal. Mějte to na paměti ve světle nedávných událostí.

 

Čingischán je v Mongolsku považován za hrdinu.

Přestože má Čingischán ve světě poněkud děsivou pověst, Mongolové si ho váží. Na to byste měli při návštěvě Mongolska pamatovat.

 

Mongolsko má v současné době 18 let. největší země světa

Říše vznikají a zanikají a Mongolsko bohužel padlo z 1. na 18. místo. Díky nízkému počtu obyvatel je nejřidčeji osídlenou zemí na světě, nikoliv, jak se mylně uvádí, „nejméně osídlenou zemí na světě“. To je Vatikán.

 

Co je na Mongolsku jedinečného? Zajímavosti o Mongolsku. Většina Mongolů žije v geru/jurtě.

 

Co je v Mongolsku jedinečné Většina Mongolů žije v gerjurtu.

 

Více o geru si můžete přečíst zde, ale je to mongolský stan, který má veškeré pohodlí domova. Dokonce i obyvatelé měst, jako je Ulánbátar, zůstávají v letních měsících ve svých gerech.

Navzdory masové urbanizaci mnoha zemí vede 25-40 % Mongolů stále kočovný způsob života. Přesto není neobvyklé vidět ger se satelitní anténou.

 

Severokorejci a Mongolové jsou prý příbuzní.

To záleží na tom, s kým mluvíte, a náš názor si můžete přečíst zde. Je však těžké si nevšimnout jejich podobností.

 

Co je na Mongolsku jedinečného? Největším svátkem roku je festival Nadaam.

Oblíbený mongolský festival a festival YPT Nadaam je velkou tradiční sportovní událostí.

 

V Mongolsku mají velbloudy opravdu rádi

Mongolsko je domovem ohrožených velbloudů baktrijských, kteří hrají v životě země důležitou roli. Pořádají dokonce velbloudí festival, tak moc mají toto zvíře rádi.

 

Nachází se v poušti Gobi

Poušť Gobi je největší pouští v Asii, která se nachází v Mongolsku. Zajímavosti o Mongolsku. Další fakta o Gobi si můžete přečíst zde.

 

Vnitřní Mongolsko a Vnější Mongolsko se liší

Konkrétní informace o jejich rozdílech si můžete přečíst zde, ale ve zkratce: Vnitřní Mongolsko je provincie v Číně, zatímco Vnější Mongolsko je země Mongolsko.

 

Co je na Mongolsku jedinečného? Ghengis Khans Mausoleum je v Číně (ne v Mongolsku)
Nachází se ve Vnitřním Mongolsku, severně od Kangbaši (o tom později).

 

Největší čínské „město duchů“ se nachází ve Vnitřním Mongolsku
Mongolsko je „dvojí“. Zajímavá fakta o Thajsku 25 faktů o Thajsku.

 

Kangbaši a Ordos jsou nejznámější města duchů v Číně. Kangbaši bylo vybudováno jako kulturní centrum Mongolů v Číně (jedna z 56 etnických skupin). Tato města duchů můžete navštívit s YPT.

 

Vnější Mongolsko jako fráze

 

 

Vnější Mongolsko se někdy hovorově používá ve významu opravdu daleko, spíše jako Timbuktu. Ve skutečnosti to znamená jen Mongolsko.

 

Co je na Mongolsku jedinečného? Tchaj-wan považuje Mongolsko za součást Číny

Mongolsko získalo nezávislost pod sovětskou ochranou, ale Čínská republika (Tchaj-wan) ji nikdy nezískala. Pokud si Kuomintang někdy vezme Čínu zpět, hlídej si záda, Mongolsko! Zajímavosti o Mongolsku.

 

Mongolové vynalezli zmrzlinu (údajně)

Mongolští jezdci si vzali do batohů zmrzlé maso a třaskavý pohyb zmrzlých vnitřností a střev vytvořil „zmrzlinovou“ hmotu. Už se vám sbíhají sliny? Mysleli jsme si, že ne. Pokud věříte, že zmrzlinu vynalezli Mongolové, podle teorie se pak přes Čínu dostala do Itálie. Na druhou stranu se také říká, že Číňané vynalezli fotbal a kečup…

 

Mongolsko je posledním místem na Zemi, kde žijí divocí koně

Přestože člověk a kůň jsou již dlouho velkými přáteli, v Mongolsku se jich stále volně pohybuje několik. Divocí koně – 15 kolonií divokých koní z celého světa.

 

Mongolskem prochází Transmongolská železnice.

Zemí prochází slavná Transmongolská železnice. Je součástí širší sítě Transsibiřské magistrály a můžete ji absolvovat v rámci naší každoroční Dobrodružné cesty po Eurasii.

 

Mongolské jídlo je úžasné

Říká se, že vařič vznikl v Mongolsku, kde vojáci používali své přilby k vaření jídla. Pak si můžete dát mongolské barbecue, které se skládá ze spousty kořeněného masa na tyčích. 

 

Mongolsko bylo během 2. světová válka nezávislá

 

Mongolsko bylo během druhé světové války nezávislé

Nejen jakoby nezávislé, ale také napojené na Japonské císařství. Během 2. světové války vytvořilo japonské císařství loutkový stát Meng-ťiang, který měl nominální suverenitu. Jednou ze zemí, která ji uznala, bylo Mandžukuo. Loutkovou vládu vedl poslední čínský císař Puyi.

 

Mongolsko má s KLDR skvělé vztahy

Na závěr jsme museli přidat jeden článek o vztazích mezi Severní Koreou a Mongolskem. Mongolsko jako bývalý komunistický stát často fungovalo jako prostředník pro Severní Koreu, a přestože má často na Severní Koreu poměrně ostrý názor, zůstává v dobrých vztazích.

 

A to je našich 21 podrobných informací o Mongolsku a o tom, čím je tak jedinečné. Pokud potřebujete více než jen fakta o Mongolsku, podívejte se na 2021 zájezdů do Mongolska. Jak změkčit vlasy: 5 přírodních způsobů.

 

BONUSOVÁ ZÁBAVNÁ FAKTA O Mongolsku Zajímavá fakta o Mongolsku

 

Zajímavá fakta o Mongolsku BONUSOVÁ ZÁBAVNÁ FAKTA O Mongolsku

 

Jak se dostanete z Mongolska do Severní Koreje?

Začít v Mongolsku a skončit v Severní Koreji je velmi rychlé a snadné! Nasedněte na 24hodinový vlak z Ulánbátaru do Pekingu, pár hodin si odpočiňte a pak naskočte na vlak z Pekingu do Dandongu. Záleží na vás, jestli v Dandongu zůstanete, nebo ne, ale nám se tam líbí. Zajímavosti o Mongolsku. Z Dandongu do Sinuidžu nebo Pchjongjangu je to pak snadné! Pokud to necháte na nás, zařídíme to za vás. A tak se dostanete z Mongolska do Severní Koreje, z Ulánbátaru do Pchjongjangu, teoreticky za méně než 50 hodin.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button