OBECNÝ ZÁJEMZajímavosti

10 nejinteligentnějších lidí na světě

Mozek je nejzáhadnější částí lidského těla. Je to nejdůležitější část našeho systému. Ale co vlastně dělá některé lidi tak chytrými? Někteří je nazývají abnormalitami, jiní je berou jako dar. Na celém světě je mnoho inteligentnějších lidí. A my jsme vybrali ty nejinteligentnější z nich Podívejme se na lidi s nejvyšším zaznamenaným IQ. 10 nejinteligentnějších lidí na světě.

10. Garry Kasparov

Garry Kasparov

Garry Kasparov má údajně IQ 190.

Kasparov zcela ohromil svět, když v roce 2003 uhrál remízu proti šachovému počítači, který dokázal vypočítat tři miliony pozic za sekundu. Je to šachový velmistr z Ruska. Ve 22 letech se stal nejmladším nesporným mistrem světa, když porazil tehdejšího šampiona Anatolije Karpova.

9. Philip Emeagwali

Philip Emeagwali


Jeho IQ je údajně 190 .

Philip Emeagwali je nigerijský inženýr, matematik, počítačový vědec a geolog. Byl jedním ze dvou laureátů ceny Gordona Bella, udělované organizací IEEE v roce 1989, za využití superpočítače Connection Machine při průzkumu ropných polí.

8. Marilyn vos Savant

8. Marilyn vos Savant


Marilyn vos Savant má ověřené IQ 190.

V roce 1985 Guinnessova kniha rekordů uznala skóre IQ vos Savant Je populární sloupkařkou časopisu Parade. Prostřednictvím „Ask Marilyn“ mohou čtenáři posílat hádanky a otázky na různá témata, které Wasp Savant vyřeší a zodpoví. Válečné filmy

7. Mislav Predavec

7. Mislav Predavec


Mislav Predavec má údajně IQ 192.

Chorvatský profesor matematiky Mislav Predavec se umístil na 7. místě. na seznamu 10 nejinteligentnějších lidí na světě. Je zakladatelem a prezidentem společnosti GenerIQ. Elitní organizace nejinteligentnějších lidí na světě. Je také majitelem a ředitelem obchodní společnosti.

6. Rick Rosner

6. Rick Rosner


Rick Rosner má údajně IQ 192.

Na první pohled by Rick Rosner nebyl považován za jednoho z nejinteligentnějších lidí na světě. Má drsné a tvrdé chování, protože několik let pracoval jako vyhazovač v baru. Je to americký televizní producent, který je známý především díky televiznímu pořadu CHiP. Rosner později vyvinul přenosnou satelitní televizi ve spolupráci se společností DirecTV.

5. Christopher Langan

5. Christopher Langan


Christopher Michael Langan má ověřené IQ 195.

Langan je americký autodidakt s IQ, které se údajně pohybuje mezi 195 a 210. Média ho označila za „nejchytřejšího muže Ameriky“ a „nejchytřejšího muže světa“. Začal mluvit v šesti měsících. Kromě toho se naučil číst, když mu byly pouhé tři roky. Langan vytvořil „teorii vztahu mezi myslí a realitou“, kterou nazývá „kognitivně-teoretický model vesmíru“ (CTMU).

4. Dr. Evangelos Katsioulis

4. Dr. Evangelos Katsioulis
Evangelos Katsioulis má údajně IQ 198.

Známý svou vysokou inteligencí. Evangelos Katsioulis je řecký občan, který pracuje jako lékař a psychiatr. Vystudoval filozofii, technologii lékařského výzkumu a psychofarmakologii. Je zakladatelem mezinárodní organizace World Intelligence Network (WIN), která sdružuje společnosti s vysokým IQ. Založil také AAAA.GR, průkopnický dobrovolnický tým pro identifikaci a podporu nadaných jedinců v Řecku. Katsioulis je také dobrý malíř a slušný plavec.

3. Kim Ung-Yong

3. Kim Ung-Yong


Kim Ung-Yong má ověřené IQ 210.

Korejský stavební inženýr Ung Yong, který prokázal IQ 210, je považován za mistra v oblasti zázračných dětí. Ve věku 6 měsíců byl schopen mluvit a rozumět korejštině a dalším jazykům. Už ve třech letech uměl číst v několika jazycích včetně korejštiny, japonštiny, němčiny a angličtiny a řešil složité matematické úlohy, které se objevily v přímém přenosu japonské televize. Byl zapsán do Guinnessovy knihy rekordů v kategorii „Nejvyšší IQ“.

2. Christopher Hirata

2. Christopher Hirata


Hirata má ověřené IQ 225.

Christopher Hirata je génius už od dětství. V pouhých 13 letech získal zlatou medaili na Mezinárodní fyzikální olympiádě. Ve svých 16 letech spolupracoval s NASA na její misi na dobytí Marsu. Ve svých 22 letech získal doktorát na Princetonské univerzitě. Hirata je autorizovaný dětský génius. Je americký kosmolog a astrofyzik. V současné době vyučuje astrofyziku v Centru pro kosmologii a astročásticovou fyziku (CCAPP) na OSU.

1. Terence Tao

1. Terence Tao
Terrence Tao má ověřené IQ 230.
Terence Tao, jehož IQ dosahuje neuvěřitelných 230, je v čele tohoto seznamu nejinteligentnějších lidí světa. Je to americký matematik čínského původu narozený v Austrálii. Zabývá se harmonickou analýzou, parciálními diferenciálními rovnicemi, aditivní kombinatorikou, ergodickou Ramseyho teorií, teorií náhodných matic a analytickým kalkulem. Za pouhých 8 let, před rokem 1995, Tao dosáhl 760 bodů na SAT, získal doktorát na Princetonu. Ve 20 a 24 letech se stal nejmladším profesorem na UCLA. Je držitelem inspirativních ocenění, například Clay Research Award v roce 2003, a jen několika z nich: Becher Memorial Award v roce 2002 a Salem Award v roce 2000.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button