Psi

Plemena psů z Ruska: 10 plemen psů

Plemena psů z Ruska.Rusko je největší zemí na světě, kterou prochází až 11 časových pásem. Proto není nouze o různá plemena psů. Z Ruska pochází několik plemen psů. Všichni jsou však dobře přizpůsobeni drsným ruským mrazům.

 

1. Černý teriér

 

černý teriér Ruská plemena psů

 

Černý teriér byl vyšlechtěn ve 40. letech. 20. století v tehdejším SSSR. Plemena psů z Ruska. Jeho využití bylo především jako vojenského pracovního psa. Až do roku 1957 byli černí ruští teriéři chováni pouze v moskevské chovatelské stanici Red Star.

 

2. Boloňský barevný pes

 

Bolonka Ruská plemena psů

 

Boloňský psík je podobného typu jako bišonek. Předkem plemene byl francouzský pes dovezený do carského Ruska. v 18. a 19. století a působily především jako módní společnice bohatých žen.

 

3. Barzoj

 

  Borzoi Ruský pes

 

Barzoj neboli ruský vlkodav je chrt vyšlechtěný k lovu vlků, který pochází z období od 9. a 10. století. Plemena psů z Ruska. Po generace byli v Rusku velmi oblíbenými loveckými psy bohatých , dnes jsou to skvělí domácí mazlíčci. Které se vlků nebojí.

4. Kavkazský ovčák

 

Kavkazský ovčák Ruský pes

 

Kavkazský pastevecký pes je ruské plemeno psa pocházející z kavkazských hor. Většina kavkazských psů je podobného typu a liší se jen nepatrně v závislosti na regionu. Byl vyšlechtěn jako pastevecký pes na ochranu stáda před vlky a medvědy.

 

5. Středoasijský pastevecký pes

 

  Středoasijský ovčák Ruské plemeno psa

 

Středoasijský pastevecký pes je plemeno psa z bývalého Sovětského svazu, které bylo vyšlechtěno jako hlídač dobytka a majetku. Plemena psů z Ruska. Toto plemeno bylo také využíváno v psích zápasech, ve kterých se tito psi vzácně vzájemně zraňovali.
10 největších plemen psů na světě.

 

6. Západosibiřská lajka

 

  Zapadosibirska lajka

 

Západosibiřská lajka je lovecký pes původem z Ruska a je známá svým způsobem lovu, tzv. „ukazováním“, kdy štěkáním „ukazuje“ na kořist. V Rusku byl velmi oblíbený, ale s nástupem jiných loveckých plemen pomalu mizí.

 

7. Ruský Španěl

 

  Ruská plemena španělů z Ruska

 

Ruský španěl byl standardizován v roce 1951 a byl vyšlechtěn křížením různých španělů. Ruský španěl sloužil v Rusku jako lovecký pes. Dnes jsou v Rusku poměrně oblíbenými rodinnými psy.

 

8. Ruská hračka

 

Ruská plemena toy dog z Ruska

 

Po mnoho let se ruská hračka chovala pouze v Rusku. Plemeno má dva typy, a to krátkosrstý a dlouhosrstý, s odlišnými standardy z roku 1966. Pouze v 90. letech. let bylo plemeno známé i mimo svou domovinu, původním účelem plemene bylo hlídání a lov krys.

Plemena psů z Ruska

Plemena psů z Ruska .Rusko je největší zemí na světě, kterou prochází až 11 časových pásem. Proto není nouze o různá plemena psů. Z Ruska pochází několik plemen psů. Všichni jsou však dobře přizpůsobeni drsným ruským mrazům.

Plešatění a jak mu čelit , Vypadávání vlasů u mužů

9. Samojedi

 

ruská plemena psů

 

Samojed se používal jako pastevecký pes se soby. Plemeno bylo vyšlechtěno na Sibiři a dnes patří k nejkrásnějším plemenům psů vůbec. Samojed má dobrou, hustou srst vhodnou do každého počasí.Samojed je jedno z nejstarších psích plemen, které se chová a cvičí již více než 3000 let.

 

10. Sibiřský husky

 

Plemeno sibiřský husky z Ruska

 

Sibiřský husky je jedním z nejstarších existujících plemen psů, což potvrdila analýza DNA různých plemen psů. Byl vyšlechtěn na Sibiři a používal se k tahání saní na ledu. Toto plemeno pomáhalo lidem přežít arktické zimy.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button