OBECNÝ ZÁJEMZAHRANIČNÍZajímavosti

Největší letiště na světě – Top 10

Největší letiště na světě – Top 10. Největší letiště na světě: 10 nejlepších. Letiště jsou důležitou součástí moderního světa, protože umožňují rychlejší a pohodlnější přesun osob a zboží mezi kontinenty a oceány. Na světě je dnes mnoho letišť, ale která z nich patří k největším? V tomto článku se podíváme na 10 největších letišť na světě.

Největší letiště na světě

 

Největší letiště na světě

 

Vítejte! Dnes se podíváme na téma „10 největších letišť na světě“. Největší letiště na světě. Letiště jsou klíčovým prvkem letecké dopravy a jsou důležitá pro pohyb milionů cestujících a nákladu po celém světě.

Vytvořili jsme seznam největších letišť na světě podle počtu cestujících a celkového rozložení majetku. Každé z těchto letišť má své zajímavé rysy a specifika, díky nimž je jedinečné. Podívejme se tedy na seznam 10 největších letišť na světě.

 

1. Mezinárodní letiště krále Fahda, Saúdská Arábie

 

Mezinárodní letiště krále Fahda, Saúdská Arábie

 

Mezinárodní letiště krále Fahda v Saúdské Arábii je v současnosti největším letištěm na světě. Rozkládá se na ploše 780 km² a má 4 terminály a 8 vzletových a přistávacích drah. Letiště se nachází nedaleko Dammámu a bylo první destinací, kterou Airbus s A380 navštívil.

 

2. Mezinárodní letiště Denver, USA

 

Mezinárodní letiště Denver, USA

 

Mezinárodní letiště Denver v USA se rozkládá na ploše 135,7 km². V současné době má 6 vzletových a přistávacích drah a 3 terminály. Je to hlavní letiště města Denver a jedno z nejrušnějších letišť v USA. Největší letadla světa – Top 10 největších letadel

 

3. Mezinárodní letiště Dallas/Fort Worth, USA

 

Mezinárodní letiště Dallas/Fort Worth, USA

 

Mezinárodní letiště Dallas/Fort Worth v USA je s rozlohou 69,6 km² třetím největším letištěm na světě. Má 7 vzletových a přistávacích drah a 5 terminálů a nachází se nedaleko Dallasu.

 

4. Mezinárodní letiště Pudong v Šanghaji, Čína

 

Letiště Shanghai Pudong International Airport, Čína

 

Největší letiště na světě. Mezinárodní letiště Pudong v Šanghaji se rozkládá na ploše 40,8 km². Má 4 terminály a 5 vzletových a přistávacích drah. Je to jedno z nejdůležitějších letišť v Asii a hlavní letiště pro město Šanghaj.

 

5. Mezinárodní letiště Peking, Čína – největší letiště na světě

 

Mezinárodní letiště Peking, Čína - největší letiště na světě

 

Mezinárodní letiště Peking Capital v Číně se rozkládá na ploše 23,9 km² a má 3 terminály a 3 vzletové a přistávací dráhy. Nachází se v hlavním městě Číny a je jedním z nejrušnějších letišť na světě.

 

6. Mezinárodní letiště Káhira, Egypt

 

Mezinárodní letiště Káhira, Egypt

 

Mezinárodní letiště Káhira v Egyptě se rozkládá na ploše 16,5 km² a má 3 terminály a 3 vzletové a přistávací dráhy. Nachází se nedaleko Káhiry a je největším letištěm v Africe. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

7. Madridské letiště Barajas, Španělsko – největší letiště na světě

 

Madridské letiště Barajas, Španělsko - největší letiště na světě

 

Madridské letiště Barajas ve Španělsku se rozkládá na ploše 12,8 km² a má 4 terminály a 4 vzletové a přistávací dráhy. Nachází se v hlavním městě Španělska a je jedním z nejdůležitějších letišť v Evropě.

 

8. Letiště Paris-Charles de Gaulle Airport, Francie

 

Letiště Paris-Charles de Gaulle Airport, Francie

 

Letiště Charlese de Gaulla v Paříži se rozkládá na ploše 12,5 km² a má 3 terminály a 4 vzletové a přistávací dráhy. Nachází se nedaleko Paříže a je největším letištěm ve Francii.

 

9. Letiště Amsterdam Airport Schiphol, Nizozemsko

 

Letiště Amsterdam Airport Schiphol, Nizozemsko

 

Největší letiště na světě. Amsterdamské letiště Schiphol v Nizozemsku se rozkládá na ploše 10,3 km² a má 6 terminálů a 6 vzletových a přistávacích drah. Nachází se nedaleko Amsterdamu a je jedním z nejdůležitějších letišť v Evropě.

 

10. Mezinárodní letiště Hongkong, Hongkong – největší letiště na světě

 

Mezinárodní letiště Hongkong, Hongkong - největší letiště na světě

 

Mezinárodní letiště Hongkong v Hongkongu se rozkládá na ploše 7,6 km² a má 2 terminály a 2 vzletové a přistávací dráhy. Nachází se na ostrově Chek Lap Kok a je jedním z nejdůležitějších letišť v Asii.

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button